Zavrieť

Porady

Právo detí na dom po rozvode rodičov

Chcem sa opýtať či majú deti právo na časť domu keď sa rodičia rozvedú a ešte neprebehlo vysporiadanie. Sme piati a z toho traja bývame ešte v dome dve sú osamostatnené. Či máme právo, nárok na nejakú časť všetci a ak áno ako o to požiadať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie, nemáte.
    Je to majetok rodičov a nie vás - detí.
    Aj v prípade, že by boli manželia, dom by sa rozhodli trebárs jeden deň predať a následne by peniaze doslova preflákali, tak nič nezmôžete.
    Nárok na dom by ste mali len v prípade úmrtia jedného (oboch) rodiča. Dedenie by potom šlo podľa zákona.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Narok na majetok rodicov mate jedine po ich smrti /dedenie/,ale za ich zivota si na ich majetok narokovat nemozete.
    Ak su deti malolete v pripade rozvodu rodicov sud rozhodne s kym a kde budu byvat. Alebo sa rodicia dohodnu bez sudu, to je na nich.

    Ale o dospelych,samostatnych detoch nerozhoduje v pripade rozvodu ziaden sud a rodiacia nie su povinny im zabezpecovat byvanie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Pekne proproste rodičov, aby vám dom darovali. Ak vás majú radi, určite vám vyhovejú.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 No, nech by som mala akokolvek rada svoje deti, tak toto neurobim .... vieme aj z otazok na porade, ake komplikacie to moze priniest do dalsich vztahov ....
    Jarka 1 ivka, zo strany marjankaj to nebolo myslené vážne, ale presne opačne
    ivka70 Suhlasim, ale myslis si, ze to tak pochopi aj nahodny citatel?
    buchač ivka70 (Dnes 08:32) No, nech by som mala akokolvek rada svoje deti, tak toto neurobim .... vieme aj z otazok na porade, ake komplikacie to moze priniest do dalsich vztahov ....
    ======================================

    Nemáš potom rada svoje deti !
    ivka70 Som hrozna, ze
    buchač ivka70 (Dnes 09:17) Som hrozna, ze
    ========================
    Ty vieš.....
    ------------------------------------
    Ja mám rád svoje deti !
    Preto jedna už dostala byt...druhá dostane chalupu.
    ------------------------------------
    Ten zvyšok ešte poriešim...
    dmc .... a nechces ma adoptovat ?
    buchač dmc (Dnes 10:56) .... a nechces ma adoptovat ?
    ========================================
    Môžeš sa uchádzať o priazeň mladšej s bytom...ešte je slobodná a teraz aj nezadaná (teda,pokiaľ viem...)...
    tannenkau Mulo
    5 detí
    3 bývajú v tom dome
    NEEXISTUJE darovať tak (jedine, že sú to baptisti / jehovisti ) , aby z 5 detí boli spokojné aspoň 4
    tannenkau Ad skoro 20

    A nemohol by ten Jano :
    Písať priamo tak, ako to myslí ???
    marjankaj No tak uveď zákon, ktorý mi zakazuje darovať svoj majetok hocikomu. Trebárs aj cigáňom.
    tannenkau Mulo.
    nevieš čítať ?
    Máš problémy s pochopením prečítaného ????

    PS
    Keby darovali senegalským strelcom (čo môžu), tak predpokladám s istotou limitne sa blížiacej k 1 , že bude nespokojných 5 detí !!!!!!
    marjankaj A tebe záleží na spokojnosti jeho detí? Veď nespokojné sú teraz, keď nič nemajú. Od kedy si taký altruista?
    tannenkau Jedno z detí píše :

    " canthony
    Chcem sa opýtať či majú deti právo na časť domu keď sa rodičia rozvedú a ešte neprebehlo vysporiadanie.

    Sme piati a z toho traja bývame ešte v dome "

    Takže nie mne , ale jemu na niečom záleží

    A kedže "byť dobrým" vyžaduje menej námahy, ako "byť zlým " ,
    tak som dobrý = "záleží" mi na spokojnosti detí

    PS1
    Keď som v niečom trochu podobnom zapojený aj ja, tiež hľadám "lepšie" riešenie

    NIE ako ty : Darovať cigáňom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PS2
    A vyslovene nečakám, že sa to odtiaľ (od "lepšieho" riešenia) vráti ku mne, ale volám to :

    KOLOBEH DOBRA medzi ľuďmi
    marjankaj A bránim im ja, aby sa dohodli medzi sebou tak, aby boli všetci spokojní?
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Právny nárok nemáte. Rodičia budú mať teraz dosť svojich starostí a nie venovať sa tomu, čo bude s vami.

    Teda, pokiaľ sú niektoré deti nezaopatrené, tak tam sa budú musieť dohodnúť, kto ich bude mať v opatere. O dospelé, samostatné deti sa rozvodový súd nebude zaujímať. Najprv sa budú musieť dohodnúť oni, ako bude Ďalej s majetkom, či ho predajú a peniaze si rozdelia a každý pôjde svojou cestou, alebo budú musieť spolu bývať. Či vám dovolia u nich bývať - to je len na nich.

    Právo detí na dom po rozvode rodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.