Zavrieť

Porady

Typ DPH - samozdanenie

Vie mi prosím niekto poradiť aký mám dať typ DPH v MRP na prijatú faktúru z Austrálie? Jedná sa o dodané elektronické služby (sťahovanie obrázkov z web stránky). Podľa toho čo som sa dočítala, mala by som to sazmozdaniť, ale keď tam dám typ DPH 43 (ako som sa dočítala z príručky) a zadám do kolonky DPH MIMO, tak mi DPH nevypočíta, tak ako je to v prípade zahr. faktúr z EÚ, kde zadávam typ DPH 49. Mám si to sama vypočítať a dohodiť ručne, čo sa mi zase nezdá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    kód 46 -ak ide o samozradenie (pouzivam to pri prijatych sluzbach, kde platim DPH ja)... ale toto je 3. štát, .... cize ako teraz pozeram DPH tak v MRP tak tam ostava iba ta 43. DPH nemozes dat mimo, lebo ti nema z coho vypocitat DPH, ked je to mimo. Treba tam dat 20%.
    Naposledy upravil fortunka : 04.06.15 at 08:17
    Žabinka kód 46 -ak ide o samozradenie... toto sa ti podarilo.. samozrada pri DPH.. pekný brept..
    fortunka pardon ))) no stava sa...

    Typ DPH - samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.