Zavrieť

Porady

Náležitosti faktúry

Dobrý deň. Mohol by mi prosim niekto poradiť či existuje nejaký zákon, ktorý by hovoril ktoré náležitosti má obsahovať faktúra. A ešte jedna otázka, môžu byť faktúry vystavené aj v cudzom jazyku, alebo len v slovenčine? Ďakujem
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Zákon o účtovníctve § 10, zákon o DPH § 71, zákon o správe daní § 31, ods. 11 a ešte neviem ktorý zákon pravdepodobne Obchodný zákonník ukladá uvádzať číslo živn. registra, resp. registrácie na príslušnom Okresnom súde.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Pozri zákon 222/2004 Z.z o DPH § 71 odst. 2 a tiež zákon č. 511/1992 Z.z o správe daní a poplatkov...§31 odst. 11. V cudzom jazyku - ? neviem, počkaj na názor iných.
0 0
jancomas jancomas

jancomas je offline (nepripojený) jancomas

ide o to, že česká firma má pobočku na slovensku a čí musí vystavené faktúry prekladať do slovenčiny?
0 0
petra_m petra_m

petra_m je offline (nepripojený) petra_m

Caute poradaci.

Mam otazocku. Neviem nikde najst, ci nejaky zakon ustanovuje, ze dodavatelska faktura musi mat peciatku a podpis dodavatela. Jeden nas dodavatel nam chce posielat svoje faktury mailom, aby sme si ich tlacili sami... Ze ziadny zakon mu neustanovuje, ze ich musi podpisat a opeciatkovat... Viete mi poradit?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petra_m
Caute poradaci.

Mam otazocku. Neviem nikde najst, ci nejaky zakon ustanovuje, ze dodavatelska faktura musi mat peciatku a podpis dodavatela. Jeden nas dodavatel nam chce posielat svoje faktury mailom, aby sme si ich tlacili sami... Ze ziadny zakon mu neustanovuje, ze ich musi podpisat a opeciatkovat... Viete mi poradit?
Skús pozrieť link:
pečiatky na dokladoch
http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pe%E8iatka
0 0
petra_m petra_m

petra_m je offline (nepripojený) petra_m

Dakujem. Cize bez peciatky... ;o) A co ten podpis?
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ani pečiatka ani podpis nie sú povinné náležitosti faktúry. v zahraničí je to bežné skoro všetky faktúry ktoré dostaneme zo zahraničia sú bez pečiatky a podpisu a nikdy s tým žiaden problém pri kontrole nebol.
0 0
petra_m petra_m

petra_m je offline (nepripojený) petra_m

vdaka vsetkym zucastnenym
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, IC DPH odberatela je povinne uvadzana na fakturach? Nestaci ked je tam IC a DIC?
V hore uvedenych zakonoch sa hovori iba o Identifikacnom cisle pre dan.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, IC DPH odberatela je povinne uvadzana na fakturach? Nestaci ked je tam IC a DIC?
V hore uvedenych zakonoch sa hovori iba o Identifikacnom cisle pre dan.
IČ DPH je pri platcovi dph povinný údaj.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ale aj ja ako dodavatel mam povinnost uvadzat na vystavenych fakturach IC DPH odberatela?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fizzy Pozri príspevok
Ale aj ja ako dodavatel mam povinnost uvadzat na vystavenych fakturach IC DPH odberatela?
Áno, ak je platcom dph, tak áno.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

aha dakujem Tweety,
este taku otazku, nahodou nevies v ktorom paragrafe sa to pise?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

fizzy Pozri príspevok
aha dakujem Tweety,
este taku otazku, nahodou nevies v ktorom paragrafe sa to pise?
§ 71 Zákona 222/2004 Z.z. o DPH
0 0
jj1980 jj1980

jj1980 je offline (nepripojený) jj1980

K tym podpisom na fakture - zakon o DPH, kde su upravene nalezitosti faktury podpis dodavatela, resp. vystavovatela faktury nevyzaduje. Nie je to vsak osetrene v inom zakone? (napr. zakon o uctovnictve)?
0 0
ivamon ivamon

ivamon je offline (nepripojený) ivamon

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je nutné na faktúre vypísať DIČ, ak je uvedené IČ DPH ?
0 0
ivamon ivamon

ivamon je offline (nepripojený) ivamon

Fakt by som to potrebovala vedieť dosť súrne. Ďakujem veľmi.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ivamon Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či je nutné na faktúre vypísať DIČ, ak je uvedené IČ DPH ?
Nie, už netreba...
0 0
ivamon ivamon

ivamon je offline (nepripojený) ivamon

ďakujem, veľmi ste mi pomohli :-)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jj1980 Pozri príspevok
K tym podpisom na fakture - zakon o DPH, kde su upravene nalezitosti faktury podpis dodavatela, resp. vystavovatela faktury nevyzaduje. Nie je to vsak osetrene v inom zakone? (napr. zakon o uctovnictve)?
Zákon o účtovníctve

§ 10
Účtovný doklad


(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať