Zavrieť

Porady

Ako zistím, či má niekto v mojom byte trvalý pobyt?

Kupil som byt a byvaly majitel mi toho dost vela zatajil. Okrem ineho si nechcel sam odhlasit trvaly pobyt, takze ho musim ist ohlasit ja sam s LVckom. Mate niekto skusenost, ci mi na matrike vedia povedat, kto vsetko ma v mojom byte trvaly pobyt? Kedze neviem ci tam okrem neho este niekto ten trvaly pobyt ma.
Dakujem.
veronikasad prečo na matrike ? Trvalý pobyt sa hlási na mestskom alebo obecnom úrade - na evidencii obyvatelstva ... Ak budeš mať LV, tak by ti to povedať mali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vedia.
    Viď Zákon č. 253/1998 Z.z.

    Každému dávaš povolenie ...doslova.
    Kto tam nemá čo hľadať... odhlásiš, vymažeš, zrušíš...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zrušíš všetkým, čo tam nemajú čo robiť

    - ale ak by si tak aj neurobil - nič sa nedeje, nie si ničím viazaný, ak by aj prišiel nejaký list na jeho meno - hodíš do koša. Ale poštárka by ho tam po správnosti ani nemala dať.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vbecak A co napriklad ak by tam bola slobodna matka s dietatom? Vyhodit ich (papierovo) na mestsky urad?
    Katy a R ale dieťa nie je tvoje ? ... mená by bolo dobre vedieť..
    vbecak samozrejme ze nie... iba sa pytam ze ci aj takych mozem "vyhodit"
    Mária27 noa a čo sa im stane?
    Peggynka Však to je len administratívne vyhodenie
    dmc samozrejme ze mozes. V kolonke trvaly pobyt bude uvedene iba nazov obce/mesta. Posta im bude chodit na obecny/mestsky urad. Je to normalny /oficialny postup.
    Kabaka123 presne tak...
    vicktor Postarka donesie list na adresu. Kolko ludi byva v cudzich bytoch a postu im dorucuju.
    Katy a R viktor - ak na schránke nie je meno bývalého majiteľa (predpokladám, že nie je podľa zadania) - tak tam po správnosti nesmie ten list dať. samozrejme, ak by tam to meno bolo - so súhlasom majiteľa - tak doručí
      zbaliť

    Ako zistím, či má niekto v mojom byte trvalý pobyt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.