Zavrieť

Porady

Whistleblowing - povinnosti zamestnávateľa

Zdravím všetkých poraďákov.
Neviem, či sa už niekto zaoberal vo svojej firme otázkou nových povinností vzhľadom k účinnosti Zákona NR SR č. 307/2014 Z. z. o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnnosti. Vie mi niekto poradiť vzor smernice? Prípadne ak máte k tejto problematike inú dokumnetáciu, tak by som poprosila.
Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
maculienka20 Ahoj ľudka, dnes na to pozerám už niekoľko hodín, neviem sa v tom celom zorientovať, dostala si sa prosím ťa nejakým vzorom? Zajtra je termín, ani neviem či to treba registrovať...
ľudka Ahoj Maculienka. Ja som si už smernicu urobila, ak by nebol problém, tak mi prosím pošli ten vzor, ktorý Ti sľúbil Ing. Janoška. Ja si to iba pozriem, či som v tej svojej verzii niečo nevynechala, prípadne Ti pošlem svoju smernicu, ak budeš mať záujem. Podľa môjho názoru je to informačný systém, ktorý je potrebné registrovať. To som zatiaľ neriešila, ale doriešim. Prajem pekný večer.
ľudka Takže oprava, tento informačný systém nie je potrebné registrovať, lebo osobné údaje sa spracúvajú pre potreby iného zákona. Takže o povinnosť menej.
Ing. Ľubomír Janoška :Ľudka
* SS so smernicou som poslal aj Vám
* IS pre whistleblowing sa neregistruje, iba vnútorne eviduje, dal som link
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Zamestnávatelia, ktorí majú aspoň 50 zamestnancov, musia vymenovať zodpovednú osobu za vybavovanie podnetov a vydať interný predpis na vybavovanie podnetov podľa zákona 307/2014 (whistleblowing).
    Všetci zamestanávatelia musia zaradiť nový IS do evidencie informačných systémov podľa zákona o ochrane osobných údajov
    http://dataprotection.gov.sk/uoou/sk...ch-opatreniach
    Vzor smernice Vám pošlem v SS.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 ak by ste boli taký zlatý, veľmi by mi to pomohlo, ďakujem !
    Ing. Ľubomír Janoška samozrejme, SS
    Ing. Ľubomír Janoška Ešte doplním, že ak sa zodpovedná osoba outsourcuje, zmluva musí mať náležitosti zmluvy prevádzkovateľa so sprostredkovateľom podľa § 8 zákona o ochrane osobných údajov.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janca1234 Dobrý deň, môžem smernicu poprosiť aj ja? A ešte sa chcem spýtať, keď je to ako IS, evidujeme všetko v Bezpečnostnom projekte o ochrane osobných údajov, súvisí to dajak spolu alebo mám protispoločenskú činnosť zriadiť samostatne? a kde sa nahlasujú veci k tomu potrebné? Ďakujem
    Ing. Ľubomír Janoška Dobrý deň všetkým,
    na tomto linku si môžete stiahnuť smernicu, ktorú mám pre klientov,
    je potrebné si ju prispôsobiť na svoje konkréne podmienky:

    http://oznamovanie.sk/porada/predpis307_Porada.doc
    juliaj Dobrý deň, dovolila som si váš vzor použiť pre našu firmu. Ďakujem pekne
      zbaliť

    Whistleblowing - povinnosti zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.