Zavrieť

Porady

dohodár - odchod do dôchodku bez skončenia DoVP

Máme dohodára, ktorý si vybavuje starobný dôchodok (dnes má presne 62 rokov). Žiada odo mňa ELDP. Neni mi ale jasné, ako mám postupovať. Mám ukončiť tento pracovný pomer včerajším dňom kedy naposledy pracoval a potom mu dať novú dohodu keď chce ďalej pracovať? A ELDP musím odniesť na sociálnu poisťovňu ja, alebo dať jemu? Dôchodok si vybavuje v inom meste, ako je naša pobočka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Dohodu nie je potrebné ukončovať, treba vystaviť ELDP bez dátumu ukončenia za obdobie trvania pracovného pomeru.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romy16 rozumiem správne, že mu musím vypočítať mzdu za mesiac máj do včerajšieho dátumu a až potom vystaviť ELDP? Ale ako budem postupovať, ak v máji potom ešte odrobí nejaké dni? Alebo máj nemusím vôbec brať do úvahy?
    VERONIKA6 Pokiaľ bude v máji a ďalej ešte pracovať, bude druhý EL, ktorý bude ukončený pri skončení pracovného pomeru.
    romy16 takže musím vystaviť tú mzdu za máj, alebo nie? ak áno, potom mu budem musieť opraviť mzdu keď bude pracovať ďalej v máji?
    Prosím Vás, na evidenčnom liste má byť obdobie poistenia od vzniku Dohody do 21.05.2015 alebo 31.12.? Program mi dáva 31.12..
    VERONIKA6 Vypočítať mzdu do 21.5. Doba poistenia na EL musí byť od začiatku pracovného pomeru do toho 21.5.
    VERONIKA6 ELDP bude vyzerať: dátum vzniku (začiatok dohody) dátum zániku - nič (dátum sa píše, iba keby mu ten pracovný pomer skončil).
    Obdobie dôchodkového poistenia:
    kal. rok - začiatok prac. pomeru na dohodu
    znak A, od - dátum začiatku dohody, do : 21.5. VZ: (OD začiatku dohody do 21.5.

    Nový EL, pokiaľ bude pokračovať, bude od 22.5.
      zbaliť

    dohodár - odchod do dôchodku bez skončenia DoVP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.