Zavrieť

Porady

Odstranenie stupacky v byte

Dobry den mam taky maly problem, byvam na 4 poschodi uplne hore a v jednej izbe mi trci zo zeme stupacka teplej a studenej vody nakolko ta izba bola asi pred sto rokmi ako kuchyna a tak isto ma aj sused podomnou izbu a chceli sme dat odstranit tuto stupacku s tym ze by sa to ukoncilo na druhom poschodi lenze pani co tam byva mi po troch mesiacoch co sme boli dohodnuty ze to mozme u nej ukoncit zrazu povedala ked som bol aj s vodarom nastupeny pred jej dvermi ze mi to nedovoli a tak sa chcem spytat ci je na to dajaky zakon alebo ako mam spravne postupovat aby som mohol tuto stupacku odstranit. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž asi takto - stúpačka nie je tvojim majetkom - je to spoločný majetok. Takže sám - z vlastnej vôle to nemôžeš urobiť.
    Ak chceš - treba zvolať schôdzu vlastníkov bytov a ako bod programu - odstránenie stúpačky a hlasovať. Teraz sa (myslím) menili zákony, ale asi na to budeš potrebovať súhlas 2/3 zúčastnených (presnejšie to bude v zákone O bytoch a nebytových priestoroch...http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182)
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rew suhlas na odstranenie mam od predsedu spolocenstva to mi nestaci??
    misoft Hmm... predseda spoločenstva. On dal súhlas. A súhlasili všetci, alebo len on? Pretože on nie je majiteľom spoločenstva - on zastupuje a na udelenie súhlasu musí mať aj nejaký papier o tom, koľkí súhlasia. Sám od seba ti len tak hala-bala súhlas dať nemôže.
    rew aha dobre cize mu mam povedat aby to dal ako jednu otazku a budem musiet cakat do najblizsej schodze ktora bude mozno o rok?? spravne to chapem??
    rew dobre cize mi musia dat suhlas pri najblizsej domovej schodze a potom ma bude musiet pani pustit do bytu aby sme to vedeli spravit??
    misoft No súhlas ti môžu udeliť. Ale pani nemá v tomto žiadnu povinnosť ťa tam vpustiť. Pretože jej byt - jej hrad. A nedotknuteľnosť obydlia je zaručená ústavou.
    sito Dušan, jej byt je v ich hrade, ten jej nepatrí! Áno, Ústavou SR, ak nie je obmedzená osobitným zákonom, a 182/1993 je osobitný zákon, že?
    rew no pokial viem tak yakon ti urcuje ze v pripade opravi a ineho co je v spolocnom vlastnictve ta musi pustit do domacnosti
    marjankaj Som zvedavý, kedy niekto príde s nápadom odstrániť v byte podlahu(teda strop)
    misoft @rew: V prípade opravy! Lenže tu sa nejedná o opravu, ale o úpravu, zmenu. Nie je to havarijný stav, nie je to rekonštrukcia celého tepelného hospodárstva. Treba rozlišovať! Tu si niekto chce upravovať vo "svojom", aby pohodlie mal a tak zasiahne do iného " pohodlia".
    misoft @sito: toto nie je osobitný zákon. Tento musí vychádzať z Ústavy. Osobitný zákon - napr. počas vojnového stavu a pod. - tak tieto môžu zasiahnuť do znenia ústavy. Ale zákon o bytoch nemôže mať väčšiu právnu silu ako Ústava. To by potom sme tú ústavu ani mať nemuseli, či?
    sito Dušan, pravdu máš! Toto nie je zákon, osobitný, toto je porada, kto vie poradí, či dobré? Lebo dobrá rada stojí groš! Dnes už €.

    Tá Ústava? Aj toto zaručuje:

    "(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva."

    Aj toto:

    "(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy."

    Myslím, možno sa mýlim? Že sa jedná o OBČANA? teda Občiansky zákonník, § 125, ods. 1.

    § 125

    (1) Osobitný zákon upravuje vlastníctvo k bytom a nebytovým priestorom.

    Vojna nie je, ale ľudia? Ak svoje práva nepoznajú sa pýtajú, niekedy aj bijú, za ne, aj ako vojaci, aj ako partizáni.

    Noo, žiaľ našej demokracii a osobitným, osobitným, osobitným, osobitným ...

    Osobitný, nie vždy znamená bočný, sprostý, nemožný,separovaný ako odpad, aj keď niektorí za to nemôžu, ostatní, nie?

    Veď príkladom nám môžu byť títo dvaja, aj keď ich máme 150.

    A heslo, ich " nás neokradnú ...

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.bGg&cad=rja

    Koho potom?

    ...
    misoft Нас недогонят!
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keď si zrušil pôvodnú kuchyňu pred x rokmi a uvedená stúpačka ti vadí, tak na úrovni podlahy, resp. vybúraš kúsok poteru, aby ste boli pod úrovňou podlahy. Potom nahriatím acetylénovým horákom v mieste odstránenia zohreje vodár rúru na červeno a sploští herkulesom, alebo podobným presvedčovákom, odreže sa prebytočná rúra a pre istotu v mieste rezu zavarí. Nikto nemusí ani vedieť, že si zrušil nefunkčnú stúpačku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rew no ono je tam skor problem v tom ze je tam aj spiatocka teplej vody takze tento sposob nepripada v uvahu skor ma napadlo ze bz som to obsekal nechal odrezat dal spravit zavit a spravil spiatockove ucko a zalial betonom lenze v pripade ze budu chciet menit trubky sa k tomu uz nikdy nikto nedostane
    Chobot Dobre to ošetri voči korózii a ak by chceli meniť v budúcnosti stupačku, tak nech si ju menia po strop spodného suseda. Alebo po strop tej susedky, ktorá vám to nechce dovoliť. Potom nech urežú trubky u nej pod stropom a nové trubky nemusia ťahať cez strop, urobia oblúk u nej. U teba zostanú v podlahe zamurované prázdne trubky.

    Kašli na nich.
    rew hej to bude asi posledne riesenie problemu dnes ide ya predsedom a pokial by mal zrazu vzhrady ze mi nebude chciet dat otazku na domovu schodzu a ked mi to tam nebudu chciet schvalit potom to urezem v zemi a zalejem betonom
      zbaliť

    Odstranenie stupacky v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.