Zavrieť

Porady

čiastočný invalidný dochodok

Budem mať nárok na polovičný invalidný dochodok?budem mať 51 rokov,psychiater mi dal diagnozu stredne ťažká depresia,mám problém s krčnou chrbticou,posunuté platničky z čoho mám závraty a v prípade vačšieho stresu odpadávam,mám osteoporózu.teraz marodujem 4 a pol mesiaca. na soc.poist.mi povedali,že mi psychické problémy rátať do id nebudú,lebo som nebola hospitalizovaná.Chcela by som len vedieť,či mám ukončiť marodku,lebo mám ísť až v júli na dezinometriu do VURCh a potom si podať o ID.Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil babkagabka : 25.05.15 at 17:58 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s
    Tam sú podmienky.
    A mám dojem, že polovičný invalidný dôchodok neexistuje - len invalidný dôchodok.
    1jarino1 CID teda čiastočný ID je od 45 % to záleží iba na posúdení komisie... majú na to presné tabuľky. Nechaj sa posúdiť a každý rok žiadaj o preposúdenie zdravotného stavu... potrebuješ na preposúdenie iba vlastn žiadosť a posledný ošetrujúci ekár Ti vyplní formulár o tom ako sa zhoršil Tvoj zdravotný stav... Môžeš otravovať sociálnu poisťovnu hociaj každý rok. Ale je tu riziko že Ti naopak CID skrátia.. napr. preto že nemáš dosť návštev u lekára.
    Musíš mať minimálne 3 návštevy lekára ročne - aspon podľa tvrdenia mojej obvodnej lekárky...
    kopretinka žiadny čiastočný ID neexistuje.Tak sa to volalo kedysi.Teraz sa to udáva iba v percentách

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme, požiadať môžeš .. ale či vôbec uznajú - to už je na komisii v SP.
    polovičný dôchodok neexistuje, ani ČID (to voľakedy tak bolo)
    Ja by som sa skôr prikláňala k tomu, aby si ostala DPN - ak ťa lekár nechá - môžeš mať platenú až 364 dní ?? - a hlavne ak je dávka vyššia ?
    Ak ti napr uznajú zníženú schopnosť pracovať - len o nejakých 41 % - tak ten ID nebude ktoviečo - samozrejme - záleží od tvojho OMB (ako si v minulosti zarábala) . a otázne je - či vôbec bude aspoň tých 41 % ?? ... pre orientáciu pozri tu : http://www.zakonypreludi.sk/file/dat...108z310p01.pdf

    čiastočný invalidný dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.