Zavrieť

Porady

sused ma okno na moj pozemok

Ahojte , sused ma okno na moj pozemok jednak vzdy sposobuje problemy otazka možem to nejak ovplyvniť? možem požiadat o zamurovanie okna?
Naposledy upravil Mária27 : 30.05.15 at 08:38
7 komentárov     zbaliť
buchač Čo bolo prvé ?

Vajce alebo sliepka ?
janohasic ahoj no začalo to tym nasi rodicia sa dohodli aj koli ochrane stavieb že si upravili strechy na hospodarskych budovach tak aby daždova voda neposkodzovala ani jednu stavbu ja teraz chcem uskutocnit vymenu strešnej krytiny a sused žiada aby sa stavby oddelili. namal by som s tym problem ale s jeho strechy bude poskodzovat moj majetok aj okno s jeho kuchyne je na nas pozemok nemam ja s tym žiaden problem ale on v kuse čumi a robi zlost jedna sa opreblomevoho človeka , ktorý vyhladava konflikty
arizona Nerob s temy gulas! Otazka je o oknach, tu splietas nieco o streche a hosp.budovach...Na iny problem si zaloz novu temu a popis problem konkretnejsie,alebo pridaj nakres,lebo okrem teba si nik nevie ako to vyzera a v com chces poradit.
misoft @janohasic - namontuj zrkadlá. Sused pozrie z okna a uvidí blba, ktorý z okna čumí.....A keď bude slnečno, i jasno mu bude- sám zamuruje....
Kabaka123
Kabaka123 ...ja som z otázky vôbec nepochopila, prečo by nemohol mať sused okno na Tvoj pozemok....

súhlasím s arizonou
janohasic ani ja ani nik s mojej rodiny nemal s tým problem rodicia sa spolu s rodicmi kym žili dohodli a vychádzali spolu výborne no všetko sa zmenilo ked umreli susedova manželka známa svojou povahou začala výrývat. vedla ich domu je naša hospodárska budova . Aby nedochádzalo k zatekaniu vody so strechy naša strecha sa urobila tak ,aby voda so susedovej strechy netiekla na náš múr. S toho dôvodu sa strechy dotykali roky to bolo dobre a obe strany spokojne.No susedke sa to nepáči a tak napísala list v ktorom žiada opravu strechy. OK nakolko s trecha vyhovovala nezatekala rozhodli sme na streche vymeniť krytinu za novu nakolko sa menila krytina na dome a nech je vsetko rovnake. Kupil sa plech, dohodli sa majstri no susedka v tom žiadala formou listu odstránenie stavby,Nikto s nas nechapal prečo. Začala vykrikovať ,že naši rodicia sa zle dohodli a to je na jej pozemku cca 50 cm prekryty plech a ona tam chce robit drenáž a ona sa sudnou cestou k tomu dostane.A tak si prizvala starostu a stavebny urad a trva na svojom . Nemám problem stavbu otvorit teda tu cast čo sa jej dotyka ale voda s jej strechy bude stekat na náš mur a tak poskodzovat obe stavby. Že si sused robi prestavbu domu bez povoleni ani to ma nezaujima a to okno do našej zahrady teda dvora by mi tiež nevadili keby ce zen nerobil zlost a to je zhruba moj problem mam novu krytinu na dvore chlapov nachystanych a suseda čo ma blbu ženu ktorá robi problemy , ale tento piatok sa mi na tento spor pozrie znami a dam vediet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ste susedovi uz raz dali suhlas na to, aby si urobil okno smerom na vas pozemok, nemozes teraz ziadat o zamurovanie.
    Ak sa ti nepaci, ze vam cumi do dvora,vysad si tuje,alebo postav mur.
    Mária27 mne pozerá toľko susedov do okna - a ani tuje sa tu nedajú posadiť, ani také vysoké nerastú
    arizona Zastri zaluzky Majus :-D

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    aké okná mal v stavebnom projekte? dávali ste mu pred začatím stavby súhlas so stavbou? jediné ostáva zistiť, aké okná mal v projekte a odvolať sa, ak nedodržal typ okien - priehľadnosť skiel, okná, ktoré sa napr. nedajú otvárať a pod., treba požiadať stavebný úrad o kontrolu, ak nedodržal projekt, hrozí mu riadne vysoká pokuta, ale záleží, čo ste podpísali
    arizona Terezka,janohasic vyssie v prispevku pisal, ze suhlas davali este jeho rodicia. Takze sa jedna o staru zalezitost a nie o nejaku novostavbu
    Terezia13 to musí zistiť a ak sused nepostupoval podľa projektu, musí okná alebo zamurovať ,alebo zatrieť, zvlášť v tej dobe boli susedia na okná zvlášť hákliví, takže verím tomu, že sused nie je v práve

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Poznám podobný prípad. Postavený rodinný dom je situovaný tak, že obvodový múr toho domu je vlastne deliacou hranicou so susedným pozemkom-dvorom susedovho domu. A na tej stene je veľké okno, z ktorého je blízky pohľad do susedovho dvora, kde má sused aj vstup do domu. Sused, aby zatienil okno, postavil dve železné tyče vzdialené od tej obvodovej steny domu cca 1-1,5 m ? a vo výške okna pripevnil zvlnený plech o rozmeroch veľkosti okna. NO je to srandovný pohľad na dvor, ktorý je pekne udržiavaný, krásny trávnik a na ňom postavená taká opacha. Určite susedské vzťahy sú fuč.

    sused ma okno na moj pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.