Zavrieť

Porady

pokazeny tv na inzerat

zdravim Vas, chcel by som poradit, resp. pocut vas nazor na sitiaciu, ktora sa mi stala... kupil som tv na inzerat, ale pri obhliadke som si nevsimol, ze podsvietenie je pokazene(cez den to nebolo dobre vidiet), predavajuci mi to zamlcal a este ma aj oklamal o jeden parameter... samozrejme chcem svoje peniaze spat, ale komunikacia s nim je tazka, aj povedal ze ho zoberie spat, ale teraz uz druhy den neodpoveda na moje spravy(komunikujeme spolu cez facebook)... viem, kde byva aj ako sa vola, myslim, ze sa dopustil trestneho cinu podvodu, ako by ste postupovali vy?... ide o 140 eur, je to pre mna velka suma... som vytoceny do krajnosti, dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemyslím, že by sa dopustil podvodu. Televízor ti predviedol, vedel si presne o akú značku a typ ide, videl si v akom je stave. Ty si sa rozhodol ho kúpiť v takom stave, ako si ho videl a odskúšal. Teraz sa ti niečo nepáči, alebo si si to rozmyslel, tak ho chceš vrátiť. Nie je povinný ti ho zobrať späť.

    Ak kupujem také niečo, ako televízor, tak to kupujem hlavne nové. Ak to kupujem na inzerát, rátam s tým, že to nie je 100% a s tým rizikom to aj kupujem. A vopred si zistím, aké to má parametre, dnes nie je problém na nete do 15 minút zistiť o výrobku všetky technické veci.

    Nože daj sem, o aký parameter ťa to oklamal. Že by výkon reproduktorov?

    Ako by som postupoval ja? Kupoval som už nejednu vec (aj elektroniku) cez inzerát. Najprv si pozriem všetky parametre, pozriem, čo stojí nový, pozriem čo stoja podobné na inzerát a keď sa mi oplatí za tú cenu kúpiť pod rukou, než nový, tak ho kúpim.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miso 22 ale oklamal ma, pytal som sa ho, ci nema vady, povedal, ze nie... a tv ma odpalene podsvietenie(ak vies, co to je), to si na nete nezistis, neviem, o com to tocis a tie posmesky si nechaj pre niekoho ineho... ja som si pozrel co stoja tie televizory a za tu cenu mal byt funkcny, nie pokazeny, tak zo mna nerob idiota...
    lujza.j podsvietenie...ne nevieme čo to je...nás tu striasli z baobabu!!!
    mal si si poriadne bazárový tovar skontrolovať a kúpiť si funkčnýchceš mať podsvietenie daj si nočnú lampu za tv
    Chobot Ako čo chceš od nás počuť? Máme ti my vrátiť tie peniaze? Však si ich od neho pýtaj, ak ti ich nedá, tak ako ti máme pomôcť? Alebo máme za ním ísť a vypýtať ich od neho pre teba?

    Som zlý, lebo som ti napísal môj pohľad, nezaujatej strany, na tvoj pokazený biznis? Ak je to zásadná vada, ako to, že si ju pri skúške nezistill? Ak sa v tom tak vyznáš (my sa v tom asi nevyznáme, my sme ten televízor nevideli), tak prečo si to nerozpoznal? Vyhovárať sa na denné svetlo... trápne.

    Keď si tvrdohlavý, tak sa s ním súď. A nepýtaj sa nás. Po troch rokoch pojednávaní a vyhodených peniazoch za znalecké posudky a možno advokátov (lebo sám do sporu asi nepôjdeš), nakoniec zistíš, že za to si mohol mať dávno novú telku.

    Ak ti nepohladkáme bruško, že máš pravdu, len pýtaj peniaze, tak sa urazíš? Mne je to jedno, Ty si tu jeden deň, bez teba sa porada zaobíde. Ja tu radím už roky a nemyslím, že zle.

    A ešte raz ti poviem - ja si nemyslím, že sa dopustil trestného činu. Nič nenasvedčuje tomu, že by boli naplnené nejaké znaky trestného činu (ani výška škody nie je na trestný čin, ani ťa nepodviedol). Možno nepovedal presnú pravdu, ale to nie je trestný čin. Skús mi ty povedať, akého konkrétneho trestného činu podľa trestného zákona sa mal dopustiť? Potom si pozri príslušný paragraf trestného zákona, či naplnil skutkovú podstatu pre tebou myslený TČ.

    A tiež si sa pýtal, ako by sme postupovali. Aj to som ti napísal.

    Takže neviem, čo sa tu rozdrapuješ ako páv.
    Chobot Keď sa už tak urážaš - ty si napísal "a este ma aj oklamal o jeden parameter". Tak to konkretizuj! To, že ti povedal, že nemá vadu, nie je parameter.
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pre trestnost cinu podvodu okrem naplnenia ostatnych znakov trestneho cinu je povinne aj Umyselne konanie - co v tomto pripade tazko preukazes.Hranica pre trestny cin je suma 266 € co toto konanie taktiez nesplna. Ak bude mat predavajuci trosku rozumu - tak bude tvrdit ze v case predaja podsvietenie fungovalo a mozes si akurat tak nadavat do zrkadla. Je na tebe aby si preukazal ze chyba existovala v case predaja a predajca ta "vedome" uviedol do omylu. Kupoval si pouzity tovar a ak by sa aj hned na druhy den pokazil - rozumny predajca to dokaze "obhajit" - toboz ak nemas ziadnu pisomnu zmluvu.
    Naposledy upravil dmc : 31.05.15 at 03:25

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. Ak by podsvietenie neslo vobec, tak myslim, ze by si v tej telke nevidel skoro nic. Nemas to nahodou len blbo nastavene?
    2. O aky parameter ta oklamal?
    3. Podla toho co pises, TV si pred kupou videl, vyskusal, mal moznost porovnavat a rozhodnut sa ci kupis od neho alebo nie. Necakaj ze za €140 dostanes novu telku v hodnote €400, a predavajuci ju predava lebo zhodou okolnosti v ten isty den taky isty dobry televizor kupila aj manzelka a teraz maju dva. Kupil si pouzity tovar, ten treba preverovat pred kupou.

    pokazeny tv na inzerat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.