Zavrieť

Porady

Hypotéka - založenie nehnuteľnosti

Dobrý deň! Chcem poprosiť o radu: Vlastním pozemok, ktorý je v územnom pláne mesta spracovaný ako pozemok na individuálnu výstavbu (rodinných domov). Na pozemku zatiaľ neplánujem stavať. Chcem si zobrať hypotéku na prefinancovanie (PSS 4,70%) a zvyšok na finančnú rezervu. Chcem teda založiť ten pozemok a zobrať si hypotéku. Problém je v tom, že bol som v banke (VÚB), kde mám účet a bolo mi povedané, že pozemok sa dá založiť len vtedy, keď naň bolo už vydané stavebné povolenie a idem na ňom stavať dom... Čo však ja neplánujem.. Otázka znie, či neviete ktorá banka akceptuje ako zálohu pozemok (stavebný, budem mať potvrdenie od mesta) a samozrejme aj znalecký posudok. Ďakujem
ivka70 Chces si zobrat hypoteku na prefinancovanie ...preco nezalozis nehnutelnost, ktoru chces prefinancovat?
Ice Touch Tú PSS mám medziúver bez založenia nehnuteľnosti a je tam úrok 4,70%. V dome v ktorom bývam je to komplikované, nakoľko nie som sám vlastník, sme tam viacerí spoluvlastníci a musel by som ich do toho zaťahovať... A ten pozemok vlastním sám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je teraz online duves

    Niekto duves
    žiadna banka nebude taka hlupa, aby akceptovala do zabezpečenia iba holy pozemok. Nasledne, až tam bude umiestnena stavba, neda sa zrealizovať založne pravo na ten pozemok. Rozumieš o čo ide? banka nebude moct realizovať založne pravo na stavbu, pretože bude mať založeny iba pozemok. Víťaz by bol vlastník, ktory by ťažil zo situacie, uver by sa nesplacal a pozemok (sam osebe) je nepredajny na stavbu banka nesmie siahnut, nema suhlas na realizaciu založneho prava na tú stavbu.
    Chobot Duves, banky nie sú hlúpe a akceptujú aj stavebný pozemok ako zálohu za úver. Ja som teraz založil holý pozemok, dokonca bez sietí a cesty (siete a cesta sa len teraz budú stavať). Akurát že hodnota pozemku nebola dostatočná na pokrytie celého úveru, tak som musel ešte prihodiť aj byt.

    Po postavení domu založím aj dom a byt potom banka uvoľní.
    duves To sa mi nechce veriť, kedysi sa to nerobilo.

    Hypotéka - založenie nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.