Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 16:47
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Mlohna dobrý deň.
Budem ti tykať, pretože aj ja patrím k tým čo začínali na DOS6.22 a Win3.1.1.
Ale k W10 - ja som si kúpil Windows 8.1 Na DVD, po čase sa mi ponúkla inštalácia na W10 (stolné PC). Potvrdil som to, inštalácia prebehla v poriadku, žiadny ale naozaj žiadny problém. Išlo mi hneď prrehrať video, hudba, pripojiť telefóny a prezerať si fotky. Išlo otvárať dokumenty PDF, textové dokumenty aj tabuľky - a aj s nimi pracovať (ale používam Libre Office).
Zostali mi zachované všetky nastavenia systému aj programov. Všetko čo je treba sa samé aktualizuje a doteraz je systém v poriadku.
Tebe - pred tým ako povolíš aktualizáciu na W10 by som doporučil pozrieť na stránku podpory notebooku a overiť či podporuje ovládače pre W10. Ak áno, stiahnuť - pre istotu ak by si sa po upgrade systému nemohol dostať na internet.
Mnoho zdaru...
0 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Děkuji ti Stevo5 za tvůj názor a přesně souhlasím s tebou . Chci věřit tomu jak budu dělat instalaci Win10 prof. dnes nebo zítra prvního tak nebudou problémy. Jeden NTB mám na 32bit a druhý 64bit.
0 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Nyní stahuji drivery pro Win 10 na můj NTB HP co mám 2 roky - bude na 64 bit (starší NTB 32 bit udělám příští týden) a prosím tě Stevo5 chci se tebe nebo kdo to zná zeptat jestli je nutné dělat BIOS pokud mají novou verzi pro Win 10?. Zajímá mně také prosím tvůj názor že stáhnu vše do NTB a uložím si to zatím do zálohy pokud bude potřeba, ale budu chtít udělat jednodušší postup že počkám co Win 10 si sami zítra nainstalují a popřípadě doinstaluji jenom to co nebude chodit?.Napadla mně ještě jedna otázka před odesláním ohledně upgrade BIOSU co jsem nikdy neměl potřebu to dělat a zajímalo by mně jak se to dělá jestli to znáš?. Děkuji moc za tvé rady
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Ak je konkrétne pre tvoj ntb vydaný nový bios pre w10, nahodil by som ho.
Striktne sa treba držať návodu, teda nabita baterka a v priebehu upgrade nič nevykonávat.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
mlohna
Nyní stahuji drivery pro Win 10 na můj NTB HP co mám 2 roky - bude na 64 bit (starší NTB 32 bit udělám příští týden) a prosím tě Stevo5 chci se tebe nebo kdo to zná zeptat jestli je nutné dělat BIOS pokud mají novou verzi pro Win 10?. Zajímá mně také prosím tvůj názor že stáhnu vše do NTB a uložím si to zatím do zálohy pokud bude potřeba, ale budu chtít udělat jednodušší postup že počkám co Win 10 si sami zítra nainstalují a popřípadě doinstaluji jenom to co nebude chodit?.Napadla mně ještě jedna otázka před odesláním ohledně upgrade BIOSU co jsem nikdy neměl potřebu to dělat a zajímalo by mně jak se to dělá jestli to znáš?. Děkuji moc za tvé rady
Bolo spomínané: pokiaľ existuje nový BIOS na tvoj NB - nič ti nebráni flešnúť ho. Často v nových BIOSoch sú pridané inštrukcie, spolupracujúce a podporujúce nové OS.
To za prvé.
Za druhé: pokiaľ budeš prechádzať zo staršieho OS na nový - najskôr si zisti a stiahni (napr. na flešku) najdôležitejšie ovládače, hlavne pre sieťové karty, potrebné periférie (grafika, zvukovka). Ostatné ovládače sa už dajú dohľadať aj pri novom OS.
A nakoniec za tretie: pokiaľ prechádzaš zo staršieho OS na nový - zálohuj si všetky svoje dáta, heslá a pod. Teraz je možnosť si stiahnuť Win10 ISO, urobiť si "inštalačku" pomocou W Creation Tools a urobiť ČISTÚ inštaláciu Win10. Kľúč bude platiť zo starého OS. A práve k tomu máš na fleške (pre prípad núdze) tie základné ovládače - i keď W10 majú mať v sebe implementované všetky známe základné ovládače a v prípade iného HW by mali začať zisťovať a hľadať ovládače pre ostatný HW. A nakoniec si tam dohodíš svoje dáta. Čo sa týka nainštalovaných programov v starom OS - pri upgrade sa nebude nič meniť, mali by fungovať (ale na 100% to zaručené nie je!), v prípade novej čistej inštalácie ich budeš musieť nainštalovať (a preto záloha prihlasovacích a registračných údajov tých programov).
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Čistá inštalácia je vždy lepšia. V tomto prípade by som doporučil ale postup najefektívnejší.
1. Zálohovať pre istotu dáta, prípadne aj "obraz disku".
2. Inovovať na w10 (teda nie čistú inštaláciu)
3. Zopár dní poskusat všetko čo používam či všetko fachci na 100%
4. Po dôkladnom preskúmaní a otestovaní systému si vsetko nafotiť, napr. na mobil (plocha, nainstalovane programy, niektoré nastavenia) a urobiť z externého media čistú inštaláciu a všetok POTREBNY SOFT znova nahodiť.
Ak urobíš inováciu, treba dať aj nový bios, lebo so starým to nebude fachcit naplno (preto bol vydaný nový). Predpokladám so starým problém s rôznymi HOT tlačidlami...
Píšem z mobilu, tak mi to tu svojvoľne upravuje...
0 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Děkuji všem za reakce a rád si přečtu další názory k této problematice protože to nechci uspěchat. Nestihnu to stejnak a půjdu na první NTB až v pondělí předpokládám, ale budu moct aspoň přemýšlet o tom BIOSU protože jak jsem četl na webu že pokud nedělá problémy tak se nemá měnit.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
V tomto máš pravdu - vraví sa: Pokiaľ to maká, nehrab sa v tom! T.z. pokiaľ BIOS pracuje a nevykazuje žiadne anomálie - nechaj pôvodný.
Okrem toho, pozri sa (ak sťahuješ nový BIOS ) - či ten v CMOS nie je ten istý. Často (najmä teraz) už sú v nových NB (posledný rok) tie posledné verzie BIOSu (on sa totiž až tak často nemení).
0 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Děkuji za radu a BIOS jsem neaktualizoval protože v pořádku chodí. První věc po instalaci co jsem udělal tak vypnul aktualizace Windows, za druhé dělal O&O ShutUp10 a udělal jsem zde Apply all settings (agresivní schéma a prosím zajímá mně názor komunity?). Nemohl jsem nikde najít seznam co všechno se má nebo nemá vypnout. Jinak vše procházím ve Win 10 a dle mých prvních postřehů jsou pěkně rychlá a zatím vše funguje mimo čtečky prstů co jsem musel před instalací 10 odinstalovat security manažer verze 7 a další 2 prográmky HP a nainstaluji novou verzi pro 10 a jsem zvědav jestli bude fungovat. Děkuji za vaše názory .
0 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Dovolím si informovat že po instalaci nové verze security manažer pro Win 10 chodí také čtečka, ale prosím stále mně zajímá Váš názor ohledně nastavení ShutUp10 co jsem popsal v předešlém dotazu?. Snad nebudou problémy z Win 10 a začíná se mně čim více líbit, ale každému doporučuji provést změny ohledně zabezpečení. Osobně jsem udělal ještě 3 věc že jsem ručně radši prošel ještě všechny nastavení co jsou v Win 10
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Takže M$ opäť stupňuje nátlak!
http://www.zive.cz/clanky/microsoft-...1/default.aspx


Mimochodom - o W10 je dobé sa pozerať aj tu:
http://www.zive.cz/windows/sc-115/?tags=1 + fórum/poradna... tam sú tiež dobré postrehy, návody, nápady, rady
a tu http://www.zive.sk/windows-10
Naposledy upravil misoft : 04.07.16 at 16:39
1 0
mlohna mlohna

mlohna je offline (nepripojený) mlohna

Pochváliť
Děkuji všem za dobré rady. Osobně mám jeden NTB a jedno pc v pořádku nainstalované. Také podle výborných rad zde moje instalace prošla bez jakýchkoliv problémů a jsou plně funkční a jsem spokojen. Samohřejmě jsem hned po instalaci nainstaloval O&O ShutUp 10, zakázal jsme aktualizace a jako třetí věc prošel pro jistotu všechno nastavení ještě ručně. Třetí instalaci na starším typu NTB jsem nemohl udělat protože dle písemné odpověďi výrobce nepůjde udělat upgrade na Win 10 že nové ovladače nejsou a u tohoto posledního nechám Win 7 Profesionál co mají podporu až do konce roku 2019.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Pochváliť
Ahoj
Fajn že ti to ide v poriadku.
Ale máš nejaký dôvod na zakázanie aktualizácií? Na Win10 sú aktualizácie dôležité, systém sa stále vyvíja a niekedy začiatkom 8 mesiaca má byť dôležitá aktualizácia systému s viacerými vylepšeniami ...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Tentorez musím súhlasiť so Stevo5 - pokiaľ W10 fungujú - aktualizácie sú nutné, pretože i prípadné chybičky "krásy" to odstráni.
U Win7 je potrebné tiež aktualizovať, ale nie automaticky, ale vyberať, ktoré povoliť.
1 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Pochváliť
misoft
Tentorez musím súhlasiť so Stevo5 - pokiaľ W10 fungujú - aktualizácie sú nutné, pretože i prípadné chybičky "krásy" to odstráni.
U Win7 je potrebné tiež aktualizovať, ale nie automaticky, ale vyberať, ktoré povoliť.
to znamená ,že nastaviť na " preberať aktualizácie,ale poskytnúť možnosť vybrať či sa nainštalujú "?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
kozlíček
to znamená ,že nastaviť na " preberať aktualizácie,ale poskytnúť možnosť vybrať či sa nainštalujú "?
Čítaj pozorne - nastavenie výberu platí pre Win7, Win8, Win8.1 - tam sa to vo Windows Update nastaviť dá. Vo Win10 nie - buď preberať, alebo vôbec nepreberať.
1 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Pochváliť
misoft
kozlíček
to znamená ,že nastaviť na " preberať aktualizácie,ale poskytnúť možnosť vybrať či sa nainštalujú "?
Čítaj pozorne - nastavenie výberu platí pre Win7, Win8, Win8.1 - tam sa to vo Windows Update nastaviť dá. Vo Win10 nie - buď preberať, alebo vôbec nepreberať.
Mal so na mysli Windows 7.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
kozlíček
misoft
kozlíček
to znamená ,že nastaviť na " preberať aktualizácie,ale poskytnúť možnosť vybrať či sa nainštalujú "?
Čítaj pozorne - nastavenie výberu platí pre Win7, Win8, Win8.1 - tam sa to vo Windows Update nastaviť dá. Vo Win10 nie - buď preberať, alebo vôbec nepreberať.
Mal so na mysli Windows 7.
Ak sedmičky - písal som inde - odobrať, ale vyberať. Ja si nechám zistiť dostupné aktualizácie, potom (je to síce dlhšie, ale vyplatí sa to!) vyhľadám na nete KB xxxxxxxxx - popis, k čomu to je a podľa toho buď preberiem, alebo nie. Bola tiež aktualizácia pre Win7 - Oprava časového pásma a čuduj sa svete pre pacifické štáty - u mňa v strednej Európe. Tedy pre mňa to by bola zbytočná aktualizácia.
A tak sa často stáva, že nájde 15 aktualizácií, ale reálne potrebujem 8-10
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Až toľko ďakovať nemusíš.... opakovať príspevok 3x po sebe každú minútu - bacha! Mohlo by sa to považovať za SPAMovanie. Takže ihneď si to oprav! Inak som veľmô nekompromisný!
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Pochváliť
misoft
Až toľko ďakovať nemusíš.... opakovať príspevok 3x po sebe každú minútu - bacha! Mohlo by sa to považovať za SPAMovanie. Takže ihneď si to oprav! Inak som veľmô nekompromisný!
ako to opraviť?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04