Zavrieť

Porady

Windows 10

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Upgrade na Windows 10
Vyhlásenie Microsoftu. Oficiálny predaj (uvedenie na trh) OS Win10 sa začne 29. júla 2015. http://blogs.windows.com/bloggingwin...le-on-july-29/
Od tohto dátumu majú všetci užívatelia Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 celý rok na bezplatný upgrade na Windows 10.
Po tomto dátume to už bude platené (predbežná cena sa odhaduje na cca 110$ - a uvažuje sa o rovnakej cene v €).
Ovšem pozor! Po upgrade Windows, ktoré boli ako retail - krabicovky (možná inštalácia na ľubovoľný PC) sa týmto stanú OEM - viazané na konkrétny PC. Ale už nebude nutné nič platiť.
Ako to bude s krabicovkami - ešte sa nevie.

Takže máte od 29.7.2015 celých 364 dní, aby ste sa rozhodli. Potom už len jeden deň SATARMO a potom sa platí.. za to.

Doplnenie:
Upgrade si urobia i tí, ktorí majú Windows "satarmo" - teda nelegálny. Ale na ploche im bude vyskakovať prefix (nejaká veľká ikona), ktorý ich bude upozorňovať na to, že majú nelegálny Windows. Zatiaľ ešte upresnené nie je, ako bude vyzerať (asi prekvapko), nie je upresnené, či sa časom niektoré funkcie neobmedzia.
Naposledy upravil misoft : 01.06.15 at 16:47
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Viacej tipov a trikov pre Win10 tu:

http://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
KoxXxo
aplikácia na zakázanie Windows10 aktualizácie: GWX control panel
Veľmi šikovný programik na odstránenie aktualizácii, ikon a zakázanie inštalácie aktualizácii Win10. Uvidím, čo sa ďalej bude diať, zatiaľ pomohlo. Ďakujem
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
vlado 33
KoxXxo
aplikácia na zakázanie Windows10 aktualizácie: GWX control panel
Veľmi šikovný programik na odstránenie aktualizácii, ikon a zakázanie inštalácie aktualizácii Win10. Uvidím, čo sa ďalej bude diať, zatiaľ pomohlo. Ďakujem
Stačí odinštalovať aktualizáciu KB3035583, prípadne KB2976978, potom pozrieť v registroch (ak tam bude): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows\GWX nájsť - Disable GWX DWORD = 1, gwx.exe odstreliť.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
vlado 33
KoxXxo
aplikácia na zakázanie Windows10 aktualizácie: GWX control panel
Veľmi šikovný programik na odstránenie aktualizácii, ikon a zakázanie inštalácie aktualizácii Win10. Uvidím, čo sa ďalej bude diať, zatiaľ pomohlo. Ďakujem
Stačí odinštalovať aktualizáciu KB3035583, prípadne KB2976978, potom pozrieť v registroch (ak tam bude): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows\GWX nájsť - Disable GWX DWORD = 1, gwx.exe odstreliť.
Keď som pozeral všetky príspevky a zoznamy aktualizácii, bolo mi to neprehľadné. Toto je jednoduchá cesta za päť minút. Po prečítaní určitých článkov sa mi bridí Win 10, neviem si pomôcť. Viem, že sa realizujú aj vo Win 7, ktorú mám.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
vlado 33
Keď som pozeral všetky príspevky a zoznamy aktualizácii, bolo mi to neprehľadné. Toto je jednoduchá cesta za päť minút. Po prečítaní určitých článkov sa mi bridí Win 10, neviem si pomôcť. Viem, že sa realizujú aj vo Win 7, ktorú mám.
Tiež som mal nutkanie - hurá na desiatky. Ale povedal som si: Ešte nevyladené, stále sa to bude upravovať - počkám. No ako čítam rôzne reakcie, problémy - zlaté sedmičky!
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
vlado 33
Keď som pozeral všetky príspevky a zoznamy aktualizácii, bolo mi to neprehľadné. Toto je jednoduchá cesta za päť minút. Po prečítaní určitých článkov sa mi bridí Win 10, neviem si pomôcť. Viem, že sa realizujú aj vo Win 7, ktorú mám.
Tiež som mal nutkanie - hurá na desiatky. Ale povedal som si: Ešte nevyladené, stále sa to bude upravovať - počkám. No ako čítam rôzne reakcie, problémy - zlaté sedmičky!
Pri Win 10, by som sa bál aj usrať, že ma niekto sleduje.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
vlado 33
Pri Win 10, by som sa bál aj usrať, že ma niekto sleduje.
Neboj sa.... zanalizujú, príde ti cielená reklama na prášky proti prdom....
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
vlado 33
Pri Win 10, by som sa bál aj usrať, že ma niekto sleduje.
Neboj sa.... zanalizujú, príde ti cielená reklama na prášky proti prdom....
Tá reklama už chodí teraz, nestíham sa diviť. Zlaté časy XPčka pominuli.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Hmmmm.... keď si predstavím prvé "wokna" - 3.1 - ktoré som mal. Inštalácia = 10 1.44MB diskiet. To bolo žúžo, keď padli. Žiadne zálohy sa tak ľahko urobiť nedali. Povinnosťou bolo mať po ruke kopu diskiet a keď sa niečo vykonalo - šup na ňu.
Spomienky: http://navody.rypo.sk/prehlad-evoluc...-1985-po-2013/
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pochváliť
misoft
Hmmmm.... keď si predstavím prvé "wokna" - 3.1 - ktoré som mal. Inštalácia = 10 1.44MB diskiet. To bolo žúžo, keď padli. Žiadne zálohy sa tak ľahko urobiť nedali. Povinnosťou bolo mať po ruke kopu diskiet a keď sa niečo vykonalo - šup na ňu.
Niekedy si pripadám ako vrabec v klietke. Otvoríš notebook, všetko ťa chce analyzovať. Choré, veď je to tvoj stroj. Ja sa snažím aspoň voči tomu brániť, v budúcnosti to asi nebude možné.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ďalšie rady, ako si nastaviť počítač k obrazu svojmu:
http://www.zive.sk/clanok/109991/nev...-si-bozsky-mod
Platí pre všetky Win (7, 8, 8.1, 10)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Misoft, ale 3.1 bola iba nadstavba MS DOSu, nie operačný systém, to bol prvý až WINDOWS 95
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Píšem niekde o Win 3.1?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Reagoval som na 5.11.2015 20:47 hod.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Jáááj - toť history..... DOS 6.22 + Win 3.1 - potom Win 3.11 - prišla novota Win 95 - a to bolo iné kafé....
P.S. Ak na niečo reaguješ z minula - uveď aspoň citáciu - predíde sa omylom.....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Misoft, chapem, aj pouzivam...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Takže!
Redmont vydal "aktualizáciu". Lenže to nie je aktualizácia, ale opäť celý operačný systém - má to cez 3GB!
Prakticky: aktualizáciou sa znova nainštaluje Win10 s poslednými vylepšeniami.
Mnohým, ktorí prešli na Win10 pred menej, ako 30-tim dňami sa tot neobjaví (beží totiž lehota na návrat). Keďže "aktualizácia" je nová inštalácia - i tu potom beží 30 dňová lehota na návrat.
Viacej: http://www.zive.sk/clanok/110010/nov...me-opat-mesiac
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pochváliť
Prečítala som vaše postrehy na Win10 a s hrôzou som zistila, že sa mi 9.10.2015 nainštalovala aktualizácia KB 3035583 ( ostatné som nekontrolovala .. ponúka mi odinštaláciu, ale skryť sa nedá. Čo teraz?
Mám Win7 Home Premium ..64 bit...zatiaľ som veľmi spokojná a keďže som laik..GWX control panel.. mi veľa nehovorí...neviem sa tam orientovať ...je anglicky...mám sa obávať?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
KB3035583 - dať Odinštalovať. Odoberie aktualizáciu. Možno neskôr sa však znova zobrazí v zozname Windows Update. Ale už ako Voliteľná aktualizácia. A tam je ju treba označiť ako Skrytá.
GWX.exe - program, ktorý zodpovedá za prevzatie Win10. Zatiaľ sa zobrazuje v Správcovi úloh - teda je pripravený na akciu, ale nepracuje. Stačí použiť Ctrl+Shift+Esc. (známy trojhmat ) - potom v záložke Procesy - nájsť GWX.exe - označiť kurzorom a dole je Ukončiť proces.
Žiaľ - je to strašný otravný proces, ktorý sa pravidelne zobrazuje. Odstránenie trvalé je už väčší zásah do procesov, ale dá sa odstrániť natrvalo.
Tu popis: http://answers.microsoft.com/en-us/w...81b1845?auth=1


Opravujem: KB3035583 sa znova objavuje ako dôležitá aktualizácia! M$ pritvrdil - nanucuje ju. Dať ju ako skrytú.
Odporúčam vo Windows Update zmeniť Zmeniť nastavenie na "Vyhľadávať aktualizácie, ale poskytnúť možnosť, či sa prevezmú a nainštalujú" - takto je získaná kontrola nad tým, aké aktualizácie sa inštalujú, Nepoužívať "Inštalovať aktualizácie automaticky (odporúča sa)"

P.S. Ja pred spustením inštalácie aktualizácii si najskôr na nete pozriem, čo aktualizácia obnáša - stačí do vyhľadávania zadať KBxxxxxxx a nájde, čo je to za aktualizáciu. Napr. teraz mi ponúka aktualizáciu pre LENOVO a ja mám ASUS!
Naposledy upravil misoft : 15.11.15 at 08:55
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochváliť
Práve aktualizujem.
Ako správny kresťan mám zase chuť niekomu odseknúť hlavu mačetou :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 11.11.04
  2. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 26.10.04
  3. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 27.09.04
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 07.09.04