Zavrieť

Porady

Prasknutý múr na garáži

Nad garážou máme izbu a pred nejakým časom začal praskať múr garáže,
izba je pristavaná neskôr.Firma začala spevňovať základy, odkopali hlinu pri základoch a naliali tam betón.Jeden murár nám povedal, že to nie je dobre , že tam mali dať bublinkovú fóliu a základy ešte podkopať.Teraz čakáme na dokončenie.Máme dať ešte podkopať základy alebo ten betón priliaty k pôvodným základom stačí ? Vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Gabriela, nehnevaj sa, ale takéto otázky sa nezadávajú cez internetové fóra. My nevidíme ten tvoj dom ani tú tvoju prasklinu. Ak ti tu aj niekto odpovie tak či onak, bude to len hádanie z vešteckej gule a ak sa tým budeš riadiť, môžeš si narobiť viac škody ako osohu.

  NA také veci sa volá na obhliadku statik. Jemu treba povedať, z akých materiálov je dom, aké má základy, ako je starý, aký je strop. On podľa situácie posúdi, čo treba urobiť.

  Neviem, kto ti poradil tých robotníkov, ktorí vám spevňovali základy a na základe čoho tie základy spevňovali. A murár nie je študovaný statk, tak neviem, na základe čoho dal tú hlášku o bublinkovej fólii. Neviem, ako by mohla bublinková fólia spevniť základy domu. Mám pocit, že si z teba urobil srandu.

  Zober do ruky telefónny zoznam (alebo Google) a nájdi si v okolí nejakého vyštudovaného statika, nech sa ti na to pozrie.

  A mali ste vôbec projekt na tú dostavbu izby? Alebo je to len tak cigánsky urobené, bez projektu a bez stavebného povolenia? Má garáž tak silné základy a nosné steny, že udrží tú nadstavanú izbu? Nehazarduj so životom, ak sa to na vás zrúti, bude neskoro.

  Prasknutý múr na garáži

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.