Zavrieť

Porady

ako sa vypocita invalidny dochodok po navrate zo zahranicia?

v roku 1994 som bola uznana ciastocne invalidna a poberala ciastocny ID, v 2005 som odisla do UK, kde som pracovala a platila vsetky odvody 10 rokov, teraz som sa vratila kvoli zlemu zdravotnemu stavu, ak mi bude po posudeni uznany cely invalidny dochodok, ako sa mi vypocita?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    10 rokov si prispievala do soc. systému v inej krajine z tohto systému by si mala poberať aj dávky. Pravdepodobne pôjde o prechod dôchodkových práv. Je to zložitá problematika preto ti kompetentnú odpoveď asi dá len Sociálna poisťovňa.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak by si mala u nás zamestnanie .. tak sa vlastne len zoberie do úvahy vyšší koeficient (resp koef 1 ak by to bolo nad 70%) - a zárobok za tie roky nezohľadnia - len pri výpočte starobného dôchodku by zohľadnili...
    teraz uz čiastočný ID neexistuje - ty si ešte poberala podľa starého zákona - možno si aj prehodnotená podľa nového zákona bola ...

    ako zahraničie ??? - ako píše avalik - je to "náročnejšie" a SP má všetky údaje
    Bristolka Dakujem, za odpoveď, jedná sa o anglicko áno všetky doklady som odovzdala Soc.poist. teraz čakám na, kedy ma pozvú na posudenie, invalidný po dobu v zahraničí mi nebol zrušený, len pozastavená výplata inv.dôchod.od 2006

    ako sa vypocita invalidny dochodok po navrate zo zahranicia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.