Zavrieť

Porady

Môžem podnikať v oblasti manikúra-pedikúra bez praxe?

mam certifikat o ukonceni kurzu v r.2006.....pracovala som iba doma ,takze nemam odkial zobrat potvrdenie o absolvovani praxe.....akosi sa v to zakonniku neviem vyznať.....dakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka doma,to akože na čierno?? a aký zákonník máš na mysli?
alex201 podla tohto....mam na mysli konkretne bod "e"....tam sa neuvadza ,ze je potrebna prax.....http://www.minv.sk/?remeselne-zivnosti-1
jslancik už ti chýba len ten osobitný predpis, ktorý stanovuje, koľko rokov praxe ku čiastočnej kvalifikácii potrebuješ. čítaj do konca...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    zamestnaj sa najprv v kozmetickom salóne a tam zbieraj skúsenosti...
    Naposledy upravil Kabaka123 : 06.06.15 at 05:20 Dôvod: oprava a doplnenie
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik ty o tom vieš ešte menej ako zadávateľka otázky
    Kabaka123 je to možné... nehádam sa... ale ako získaš prax, keď ju nemáš? počúvam, rada sa nechám poučiť ako nato...
    jslancik pre založenie takej živnosti potrebuje prax. Teda musí najprv pracovať pod niekým určitú dobu - presne definuje zákon podľa dosiahnutého vzdelania. Potom ti dajú živnosť. Ibažeby tento druh "živnosti" nepotreboval nič, ale to snáď zadávateľka otázky vie.
    taiko no tak, ze sa zamestnas niekde, kde bude nejaky garant , alebo si najmes niekoho, kto skusenosti ma a on bude garant.
    Vies nieco na sposob "majster - ucen".
    Ja by som tea nechcel, aby som bol pre niekoho pokusny kralik a este mu aj zato platil.
    Aj ked zase pani pise, ze ma nejaku prax z domu, v tom pirpade ale kto bol jej majstrom?
    alex201 ide o to,ze ja som zamestnana v inom odbore a podnikat v manikure by om chcela popri zamestnani (co mi zakon umoznuje)......ja by som chcela otvorit salon a zamestnat ludi......
    kopretinka to by asi šlo...ty by si bola iba majiteľka a zamestnávateľka,ale tvoji zamestnanci by museli mať tú prax......
    jslancik zmajky, ja sa iba divím, že všetci na slovensku plačú, akí sú chudobní, atď. Ale dať ženskej 20-50€ každé 2 týždne za nechty, to je štandard snáď u každej druhej vo veku 15 - 70.
    alex201 netvrdim,ze je lahke zacat podnikat....co je zle na to ,ze si chcem zabezpacit buducnost podnikanim v oblasti ,ktoru poznam?......o zamestnanie mozem prist kedykolvek a co potom?.....robim nechty uz 9 rokov a nemala som jednu nespokojnu zakaznicku,ale tym ,ze to robim doma, moju rodinu to obmedzuje a ked uz si prenajmem a zariadim iny priestor,nemozem v nom robit kazdy 3 den lebo zatial pracujem a najom a dalsie vydavky treba platit ...preto zamestnanci.....nie kazda nechtarka chce robit na zivnost,ale chcu byt zamestnane......preto sa radim tu lebo nad tym vazne uvazujem......mozno sa ale vyskytnu take prekazky,ze z toho nic nebude......preto nerozumiem preco tie narazky
    alex201 zmajkos....ďakujem ......pozriem sa na to :-) ....možno to bude lepšie riešenie....
    Kabaka123 jslancik,taiko... však to som predsa písala... zamestnať sa pod niekým v obore a získať prax a skúsenosti...
    jslancik ale ono to je práve naopak - zamestnať niekoho, kto má na to papiere.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak tam budeš mať stále zamestnaných kompetentných ľudí, tak nie je problém. Pri zakladaní živnosti preukážeš odbornosť "garanta" a ide to.

    Môžem podnikať v oblasti manikúra-pedikúra bez praxe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.