Zavrieť

Porady

Ako vlozit do excellu zoznam mien, aby bolo kazde meno v inom riadku pod sebou?

Potrebujem vlozit zoznam mien do excellu, ale ked natiahnem cely zoznam, vlozi mi to do jednej bunky a ja potrebujem vytvorit zoznam v riadkoch, aby boli pekne pod sebou a ocislovane, pomozete mi?
Chobot Tak prilož sem ten zdrojový súbor, ak to nie je tajné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Použi text na stlpce a potom zase transponovať.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nellika Kde najdem tu moznost prosim? Celkom dobre sa vyznam v excelli, aj grafy som dakedy vytvarala, ale toto mi nejak nejde...idem sa na to pozriet.
    marjankaj No ja sa zase nevyznám v tom aký máš excel.
    marjankaj Skús na karte údaje text na stlpce
    A potom vyznač celý riadok a CTRL+C a potom daj prilepiť špeciálne(klik pravým TM)
    nellika Microsoft office excell 2003
    marjankaj Tak si pohľadaj v menu(asi DATA alebo UDAJE) text na stlpce. Nemám tu excel 2003
    nellika mne to furt kopiruje tak isto do riadku a nie do stlpca, nechapem
    marjankaj A zaškrtnúť TRANSPONOVAŤ nič?
    nellika Zial, nikde nevidim take, ze transponovat, bud som fakt slepa, alebo neviem uz. Aj tak si cenim, ze sa mi snazite pomoct, dakujem
    Fajn, teraz sa mi podarilo to, ze mi kazde meno hodilo do zvlast stlpca, ale nie riadka . áááááááááááách
    marjankaj No keď to máš rozdelené do stlpcov, tak vyznač celý vyplnený riadok a daj kopírovať(CTRL+C)
    Potom sa nastav na bunku kam to chceš skopírovať daj prilepiť špeciálne(stlač pravé tlačítko myši), vyber prilepiť(vložiť(špeciálne alebo inak, zaškrtni transponovať a enter.
    marjankaj S tou tvojou znalosťou to asi nebude také ako hovoríš.

    http://kuzela.blog.sme.sk/c/250108/E...-a-naopak.html

    http://office.lasakovi.com/excel/dom...spozice-bunek/
    nellika Dakujem, uz som to vyriesila inak, podarilo sa mi vytiahnut CSV subor z eshopu a s tym som potom pracovala. MOja znalost s programom excell bola velmi dobra, ale roky som pouzivala len tie iste prikazy, tak som na velmi vela veci zabudla, ktore mi pred tym nerobili problem. No kedze som ich nepotrebovala, doteraz mi nechybali. Trebalo by moje znalosti trosinka oprasit.
    Ja sama sa vsak po case dopatram, len mi to velmi surilo, tak som poziadala o pomoc. Dakujem
    marjankaj Ďakujem za poučenie. Zase som sa niečo naučil. Keby takýchto príspevkov bolo čím viac.
    nellika Ja dakujem za tie odkazy, s oprasovanim znalosti mozem hned zacat, vyzera to zaujimavo, je tam vsetko pekne rozpisane.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dôležitý je zdroj údajov. Pošli mi zdroj, skúsim ich vložiť do excelu. TReba sa s tým trochu pohrať, aby excel vedel, ktorý údaj patrí do dalšieho riadku.

    mail: chrobak7(zavinač)post.sk
    nellika Ta adresa mi nefunguje ani so zavinacom, pise mi, ze adresa nie je rozpoznana
    Chobot skopíruj toto:

    chrobak7@post.sk

    Musí to ísť, teraz som si poslal mail a ide to.

    Ako vlozit do excellu zoznam mien, aby bolo kazde meno v inom riadku pod sebou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.