Zavrieť

Porady

Realitka - odkladanie kúpnej zmluvy po podpise rezervačnej zmluvy

Realitka po podpisani rezervacnej zmluvy spolu s predavajucim natahuju dobu na podpisanie kupnej zmluvy. Predavajuci dokonca chce zvysit cenu.

27.juna mama s realitkou podpisala po obhliadke bytu rezervacnu zmluvu na kupu 2,5 izboveho bytu. Dohodnuta cena 36 500 eur je na zmluve uvedena, rovnako datum, do ktoreho sa mama, ako kupujuca zavazuje danu sumu vyplatit (15.jun), kde ma sprostredkovatel (realitka) zabezpecit vsetky dokumenty potrebne k odovzdaniu bytu a kupnu zmlvu. Zmluvna pokuta za nedodrzanie podmienok pre nas kupujucich je 1000 eur.

Ak zmluva padne kvoli predavajucemu, realitka ma peniaze do 10 dni odo dna zavinenia vyplatit.

Ani dva tyzdne od podpisania zmluvy sa neudiali ziadne dalsie kroky, realitka sa vyhovara na predavajuceho, ktory udajne uz byt predat nechce (ale vraj keby dame viac, predal by nam to). Vyplatenu zalohu vsak realitak vratit nechce kvoli tomu,ze vraj sa nechce nami nechat obabrat, vraj by sme si dany byt mohli kupit mimo realitku. Co v ziadnom pripade nechceme, dani pani nas oklamali a stale vodia za nos.

Kedze mama predtym predala svoju nehnutelnost a prave jej plynie zmluvna doba na vystahovanie (do 20.juna), realitka spolu s predavajucim chcu, zda sa, vyuzit limitnu situaciu, v ktorej sme sa ocitli, dalsie vhodne byty v okoli dostupne nie su a mamu caka tazka operacia, ktoru uz nemoze dlhsie odkladat.

Ako sa zachovat, co sa poklada za den zavinenia zo strany predavajuceho, kedze realitka ma iba 'udajne' informacie? je datum 15. juna zavazny aj pre realitku? dokedy mozu natahovat uskutocnenie finalneho kroku, teda podpisanie zmluvy a prevzatie bytu (k comu zjavne nedojde), ako dostat naspat zalohu? (ak si najdeme iny byt, mozu to pokladat za porusenie zmluvy z nasej strany, kedze tento predavajuci nechce byt predat iba udajne?)
Naposledy upravil Mária27 : 09.06.15 at 19:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Realitak sa nema na co vyhovarat. Ak nedodrzia termin, ktory mate uvedeny v zmluve,musi zalohu vratit.
    A este by som mu vyhrozila, ze si budem sudne vymahat aj ine naklady,ktore mi porusenim zmluvy vznikli.

    To je iba blba vyhovorka, ze si mysli, ze ho obidete pri predaji. Ved realitne kancelarie si zvacsa davaju do zmluvnych podmienok s predavajucim, ze/ pod hrozbou pokuty / byt nepredaju klientovi,ktorych RK privedie.
    A tiez si davaju podpisovat od kupujucich podobnu formulku na formulari pri obhliadke...
    Takze oni sa "zabezpecuju" z viacerych stran...a aj by si to vedeli v pripade potreby vymoct sudne,keby ste ich obisli.
    Ale nevratit zalohu pri nedodrzani podmienok z ich strany, to uz je riadna drzost!!!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Z celého príspevku je (pre mňa) najdôležitejšia táto veta :

    ako dostat naspat zalohu?
    Keďže som v podstate dopadol podobne, tak som sa domáhal svojich práv na súde.
    Súdy, t.j. občiansko-právny a aj trestný, mi dali za pravdu.
    Dotyčná osoba bola zaviazaná vrátiť mi zálohu, dokonca vyfasovala trest.
    No napriek všetkým okolnostiam sa nemá k činu...a exekútor v tomto prípade nemá na čo šáhnuť.
    Celá sa vlečie už pár (presnejšie päť) rokov.

    Takže, ak padne zmluva a nebude vrátená záloha, tak nerobiť žiadne okolky a hajde na súd...samozrejme, že postupovať v zmysle zákona.

    Realitka - odkladanie kúpnej zmluvy po podpise rezervačnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.