Zavrieť

Porady

Výška odstupného

Dobrý deň.
Potrebovala by som sa poradiť ohľadom výšky odstupného.
Naša zamestnankyňa bola dlhodobo PN. Dňa 08.06.2015 podpísali dohodu o skončení pracovného pomeru § 60 s 3-mesačným odstupným. Ako vypočítam toto odstupné?
Rozhodujúcim obdobím je 01/2015, 02/2015, 3/2015 ak som správne pochopila.

Hrubá mzdy bola:
01/2015 - 467,43 Eur
02/2015 - 0,-Eur
03/2015 - 230,89 Eur
Ostatné mesiace bola už iba PN do ukončenia prac.pomeru.

Hodinový tarif ma fixný 2,66 Eur.
Týždenný úväzok - 40 hodín.

Môj výpočet bol: priemerný počet hodín pripadajúci na 1 mesiac - 160+160+176 = 496 : 3 = 165,33 hodín. 2,66 x 165,33 = 439,7778 x 3 = 1319,33 Eur.
Alebo mám vychádzať z jednej hrubej mzdy + 2 mesiace vypočítať pravdepodobný mesačný zárobok? To by mi vyšlo 1361,19 Eur.

Ďakujem vopred všetkým za rady. V prípade potreby doplním údaje.

Marcela
Naposledy upravil Marci2305 : 10.06.15 at 09:56 Dôvod: Zle som sa vyjadrila
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Vypoved dohodou neexistuje .... a na dohode sa moze len dohodnut, nemoze ju dostat
Marci2305 Zle som sa vyjadrila podpísali dohodu o ukončení pracovného pomeru § 60. Obaja podpísali a súhlasili s výškou odstupného. V dohodnutej výške odstupného sa uviedlo - 3-mesačné dostupné § 76.
ivka70 Odstupne musia urcit podla zakona, podla odpracovanych rokov, nemozu sa na nom dohodnut, dohodnut sa mozu na odmene nad ramec odstupneho.
Marci2305 Ďakujem za upozornenie :-)
Marci2305 Áno, to som pochopila. Oni sa v podstate dohodli, že spíšu dohodu o ukončení § 60 a pri tom bude napísané, že bude vyplatené aj odstupné podľa zákona. Dohoda je o dohode dvoch strán nie? Ak sa uviedol do dohody aj § 76 - tak musia samozrejme vychádzať zo zákona.
Inak pracovala viac ako 5 rokov - takže to 3-mesačné bolo už vtedy známe :-)
ivka70 No, len potom to v tej dohode nesmu nazvat odstupnym, ked nejde o ukoncenie PP dohodou z dovodu rusenia prac. miesta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Odpracovala v januari-marci aspon 22 dni?
    Ak ano, vypocitas podla odpracovanych hodin a k nim prisluchajucej mzdy za toto obdobie priemernu hodinovu mzdu.
    Ak nie, pocitas pravdepodobny VZ podla zmluvy.

    Odstupne potom pocitas :
    priemerna hodinova mzda * pocet hodin pripadajucich podla zmluvy na 1 den (teda 8) * 21,74 (co je statisticky priemerny pocet dni v mesiaci) * pocet mesiacov odstupneho
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marci2305 Ďakujem.
    Nie neodpracovala 22 dní.
    Takže výpočet potom bude:
    2,66 x 8 = 21,28 x 21,74 = 462,6272 x 3 = 1387,88 Eur .
    ivka70 Ano.
    plus nezabudni preplatit dovolenku, ak jej nejaka ostala.
    Marci2305 Tú určite nemá. Tú si stihla vybrať predčasne medzi pn-kami...:-) Ešte raz ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.