Zavrieť

Porady

Registrácia podľa §7 zákona o DPH a podanie DP DPH pri dovoze tovaru z iných krajín EÚ

maped

maped je offline (nepripojený) maped

maped
Prosím Vás dostala som doklady od klienta ktorý je reg. podľa §7 zákona o DPH.

Prijal tovar z United States od zdaniteľnej osoby, ktorá nemá pridelené IČ DPH a teda na fa ani neuvádza údaj. Total product je 39 USD.
Je aj v tomto prípade potrebné podať z našej strany DP DPH?
Plus FA nie je vystavená na spoločnosť, ale ju vystavili na FO-konateľa, inak to vraj od nich nie je možné vyžiadať.

Ďakujem pekne za každú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Registrácia podľa §7 zákona o DPH a podanie DP DPH pri dovoze tovaru z iných krajín EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.