Zavrieť

Porady

Nový zákon o odpadoch

Robí niekto v tejto oblasti? Vypracoval už niekto podľa tohto zákona nové VZN o nakladaní s odpadmi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A prečo by už to mal takto mať?
    Radšej sa pozri, od kedy je účinnosť zákona!
    Účinnosť 1.1.2016! Do tej doby sa majú prepracovať nariadenia s nakladaním s odpadmi. Zatiaľ platí starý zákon.
    Nerob paniku!
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-79
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Terezia13 veľmi dobre viem, že od 1.1.2016, ale už máme pomaly polrok preč, vypracovanie bude tiež niečo trvať, návrh musí visieť, potom schváliť, zapracovať pripomienky a je tu potom dosť málo času to dať aj do "života" medzi ľudí a to bude trvať najdlhšie, potom už bude neskoro, keď sa "vysypú" do terénu kontroly a ver mi, že na to čakajú, tie pokuty nie sú malé
    misoft Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarila.
    Takže len stačí zobrať staré VZN a porovnávať znenie s novelou zákona a ak sa natrafí na zmenu, urobiť zmenu....
    Terezia13 .....tá kaša je už poriadne horúca a........................
    ešte pridali drobný stavebný odpad...robil s tým už niekto niečo? dali ste drobný stavebný odpad do osobitného VZN?
      zbaliť
    hanelie už ste zaslali ohlásenie o materiálovom toku ?
    avalik nie, krabice zatial skladujem, ale asi napisem na ministerstvo otazku, ze ako vydokladovat, ked si zamestnanec vezme domov krabicu, prip. klientovi nabalim sanony s dokladmi do krabice - ci mam trvat na ich vrateni ... a co v pripade ak ich nevratia?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie oki, žiadna reakcia - asi ste už všetci podnikatelia FO aj PO zaslali toto ohlásenie - tak nám - poniektorým čo majú v tom "trochu" - rozumej absolutne nejasno - napíšte, že kde sa tieto koordinačné centrá nachádzajú
    misoft Jednoducho povedané.... minister vykazoval činnosť. Že je to totálna sprostosť - to ho netrápi. Že tým zaťaží iných - to ho netrápi. Ale čo je horšie, že hlásením o obaloch a odpadoch z týchto hlásení vznikne ĎALŠÍ odpad a komu budú tento odpad hlásiť? Koordinačné centrum samo sebe? Ja by som zmenil adresu prijímateľa týchto hlásení na Ministerstvo životného prostredia a konkrétne priamo minister Žiga. O mesiac by sa do kanclu nedostal. A potom mu to pripomenúť - reku - minister, vymyslel si totálnu koninu ohlasovať odpady - takže máš kopu odpadu u seba v kancelárii na ministerstve. NEZABUDNI poslať hlásenie o tvorbe obalu!

    Ozaj, podáva tieto hlásenia i NR SR? Veď tí používajú viac papiera a obalov, ako 1000 podnikateľov...
    DANAK1 ahojte! Ja som tiež zháňala Koordinačné centrum - konkrétne pre autobatérie - a kedže som sa na nete ničoho nedopátrala, volala som Okresný úrad ŽP, kde mi povedali, že Koordinačné centrum ešte neexistuje, že by v marci malo vzniknúť, a ak nie, nech pošlem výkaz na MŽP SR - čo aj spravím, aby som pre tie ich super zákony nedostala pokutu...
      zbaliť

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Dnes som volala na Ministerstvo životného prostredia a odpoveď ma zaskočila. Robíme búracie práce a likvidáciu obalových materiálov z výťahov, na uvedené práce máme zmluvy a objednávky. Predpokladala som, že sme zanedbali hlásenia o toku obalov a máme byť niekde zaregistrovaní ako pôvodcovia odpadu. A podľa vyjadrenia vedenia sekcie odpadov, nič nemáme hlásiť a nikde sa nemáme registrovať. Máme len poskytnúť informácie objednávateľovi ako sme nakladali s odpadmi a obalovými materiálmi.... tak neviem.... pripadá mi to v úplnom rozpore z blogom tu nižšie uvedeným....

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Sme výrobcovia, pýtala som sa v obci, že čo máme robiť, či oni robia nejaké aktivity okolo nového zákona o odpadoch. Odpovedali, že oni sa tomu nevenujú, možno okres. Okrem toho sme oslovili jednu firmu, aby nám spracovala všetko administratívne okolo odpadov, čakáme na cenovú ponuku. Z nových povinností máme hlavu v smútku. Možno by nebolo zlé využiť na začiatku služby firmy, ako zliznúť pokutu. Ak ich cena bude v nejakej rozumnej výške, a ak nebudeme robiť všetko my, a im iba zaplatíme za prepísanie do formulára

    Nový zákon o odpadoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.