Zavrieť

Porady

Prečo puky pivónie schnú.

Štvorročná presadená pivónia, ktorá tri roky pekne kvitla a toho roku rozkvitlo krásne iba zopár kvetov a veľmi veľa pukov vyschlo.
Na jar som ju prihnojila granulami Hoštickým hnojivom.
Prosím o radu. Ďakujem
Myslím si, že bola dostatočne zalievaná
Naposledy upravil MiťaK : 14.06.15 at 18:48
2015-06-14 18.26.34.jpg  
2015-06-14 18.25.08.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
ruzovapivonka Dobrý den, chcem sa opýtať, či sa vám podarilo zistit o co ide, prípadne nejako to vyriesit. Mam s pivonkami rovnaky problem a neviem zistit o co ide. Dakujem
MiťaK Dobrý deň, vyriešila som to tak, že som pivoniu odstránila.
ruzovapivonka no skusim osetrit proti plesni a uvidim na jar,ci pomoze. Nerada by som o ne prisla, su to moje oblubene kvety
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Pivonie nemaju radi presadzanie aj tri roky po presadeni este stale nemusia zakvitnut....zalezi aj na tom ako hlboko su zasadene...nesmu byt hlboko-inac nekvitnu alebo nahodia len male puky,ktore potom uschynaju.
    http://carozahrady.sk/kvety/trvalky/...epivoniek.html

    http://www.exoflora.sk/kvety/pivonky/
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MiťaK čítala som...v tom článku píšu o plesni, ale na mojej pivónii pleseň nie je.
    Terezia13 ale tú pleseň nie je vidieť jednoducho je to v púčiku, skúsiť kúpiť postrek v záhradkárstve, tam by mohli aj vedieť, čo môže byť skutočnou príčinou
    MiťaK Ďakujem Vám za odpoveď.
    Mária Mojžišová Zaujímavé, že tento rok som mala prvý krát suché puky na rododendrone. Zakvitol ale niektoré puky sa nerozvinuli, zostali suché.
      zbaliť

    Prečo puky pivónie schnú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.