Zavrieť

Porady

Odberateľ na čiernej listine a KV DPH

Odberateľ so zatiaľ platným IČ DPH je na čiernej listine. Program mi to vyhodil, že je neplatné IČDPH. Je to ale odberateľ, tak do KV uvediem jeho platné IČ DPH aj keď je odberateľ alebo ?
marjankaj Aký program?
AdrianaA omega
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aj mne sa to tak stalo, volala som na DÚ, tam mi povedali, že ako odberateľa nás nemusí zaujímať, či je neplatič, naša firma platí DPH.

    Len pri uplatňovaní DPH od dodávateľa je nutné zohľadňovať, či je na čiernej listine.

    KV pošleš takto, bude to v poriadku.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A ako by si to "zohľadnila"? Teda dokedy budeš čakať kým ho odtiaľ vyčiarknu??
    bea No my nečakáme, kým ho vyčiarknu, ale hneď posielame DPH za neho na DÚ. Nemôžeme riskovať, že nakoniec pri kontrole nám neuznajú odpočítanú DPH.
    kn-alka overila by som si, či je naozaj neplatič, najprv u neho samého, potom u DÚ

    DPH by som zatiaľ neuplatňovala, dá sa tak spraviť do konca roka, dovtedy by sa "vyjasnili" veci

    Našťastie nespolupracujeme s neplatičmi, mala som len ten jeden prípad, kedy odberateľ bol na ich listine, a dostala som z DÚ túto odpoveď.
    marjankaj No veď ani my sme si neuplatnili(veď klient DPH zaplatil dodávateľovi). A tiež čakáme do konca roka. Ale čo potom? Podáme dodatočné ak ho náhodou vyčiarknu? Máme nárok na vrátenie zaplatenej DPH od "takéhoto" dodávateľa?
    kn-alka nemám poňatia
    AdrianaA Je to na výstupe, takže platíme DPH my. Ja mám dátum dodania - deň odberu tovaru a to musím dodržať. To ma ani nenapadlo čakať. Len som potrebovala vedieť, či uvádzam jeho IČ DPH do kontrolného a či to potom nebude vyhadzovať chybu.
    kn-alka nebude vyhadzovať chybu
    bea Práve preto my sme sa dohodli s klientom, že on zaplatí dodávateľovi o DPH menej, dodávateľ oznámil klientovi svoje OUD. Postupujeme podľa usmernenia finančnej správy https://www.financnasprava.sk/_img/p...ern_portal.pdf
    marjankaj No po kvartáli, keď zaplatil všetko sa asi ťažko dohadovať. Je to pekná suma 12000 €.
    bea Tak to je ozaj už horšie. To už teraz len do budúcnosti.... Na šťastie u mňa sa to stalo klientovi, ktorý si poctivo overuje dodávateľov a hneď reagoval.
      zbaliť

    Odberateľ na čiernej listine a KV DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.