Zavrieť

Porady

matkin priateľ spáchal samovraždu,kto bude platiť jeho dlhy?

Dobryden, prosim Vas o radu. Priatel mojej maminy spachal samovrazdu. Bol ceskej narodnosti.Na zaklade zisteni to urobil kvôli dlhom. Moja mamina snim zila cca 5 rokov.Mamina vybavovala pohreb a tak teraz ju ohlasila notarka aby doniesla veskere podlklady ako aj vsetky ucty z bank. Moja otazka znie na koho padaju jeho dlhy pri dedicstve?? Ma ona pravo ziadat od bank nieco ohlane uctov ked spolu len byvali??
Zije este jeho mama, surodenci a ma dve deti a taktiez nema ziadny hnutelny a ani nehnutelny majetok,. V podstate byvali obaja v mojom dome. Mamina taktiez nema ziadny majetok
Naposledy upravil kopretinka : 19.06.15 at 08:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mama tvoja musí odniesť notárke podklady z jeho účtov, ak chodili výpisy na adresu kde býval.
    Nenosí tam svoj výpis z účtu, len z účtu zomrelého. A ešte by mala notárke predložiť aj doklady ( kopie) koľko ju stál jeho pohreb.
    A dedičmi po nom sú jeho deti, nie tvoja mama. A kedže zomrel ako nemajetný, tak nie je čo dediť, ale od jeho detí si môže tvoja mama vymáhať náklady na pohreb, ( ak náhodou nejaké peniaze on mal na svojich bankových účtoch ) . A dalšia vec, nema nejaký majetok nevysporiadaný v čr? Z bývalého manželstva nejaký byt, dom teda podiel na tomto majetku.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slavkasami co viem z jeho reci ked sme sa rozpravali tak vsetko pri rozvode nechal na deti. Fakt nevieme otom ze by mal nejaky majetok okrem tych dlhov a minusov na kartách. zalozene ucty sme nasli a nasli sme asi 8 pozicok.
    Xanti Všetky tieto doklady čo ste našli ak sa týkajú zosnulého treba odniesť notárovi, mama svoje doklady nedáva.
    slavkasami Dakujem velmi pekne ,, davame to dokopy a neskor prefotene zanesieme k notarke. Jako zostalo po nom u mna doma iba jeho oblecenie a kopec problemov., ktore si narobil ona sam. Nasli sme nejake zlozenky zo zalozien. Zlato co mal zalozil alebo teda predal. Na prste mal jeden zlaty prsten ked sa to stalo. Som s toho na dne ludia nam vravia tolko verzi ze ked zil s mamou dlhy padaju na nu a ak nema majetok tak na mna.. Bojim sa moj dom a majetok v nom
    Xanti Neboj sa, on má právoplatných dedičov .. svoje deti. A ty s tým nič nemáš, a tvoja mama akurát starosti. Ale jeho dlhy ak si ho tajne nevzala tak jeho dlhy riešiť nebude ak sú na jeho meno a ona tam nie je ako ručiteľ.
    marjankaj To síce má, ale ak deti odmietnu dedičstvo, tak nastupuje dedenie v druhej skupine a tam už patrí aj ona. Ale ak nie je majetok, tak nie je o čom.
    slavkasami Fakt moc dakujem ,, trosku sa mi ulavilo..
    slavkasami jedine co po nom zostalo su dlhy a prsten co mu vystrihli, ktory mal na sebe. Moja mama nema ziadny hnutelny a nehnutelny majetok. Byva u mna v mojom dome. Kde ma dozivotne byvanie.
    lacotinka No marianko veru neviem, či bude družka v druhej skupine dedičov
    slavkasami oni ako druh -druzka vedeny neboli.. boli len priatelia a ja som mu dala povolenie na prechodny pobyt u mna teda v mojom dome. On bol ceskej narodnosti
      zbaliť

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    pokiaľ neboli manželia, nenesie zodpovednosť za jeho dlhy, hľadajte odpoveď u právnika...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No mohla by byť dedičom v druhej skupine(ak dedi dedičstvo odmietnu), keďže s ním žila v spoločnej domácnosti viac ako jeden rok. A dedič zodpovedá za dlhy do výšky svojho dedičstva. Ale dedičstvo môže taktiež odmietnuť. Ale keďže nie je čo dediť, tak nemá čo odmietnuť.
    slavkasami hej ale neboli manzelia a obaja zili v mojom dome. Jedine co zostalo dedit su dlhy.
    marjankaj Aj tak je dedičom v druhej skupine. Teda ak by sa nededilo v prvej skupine.
    bjuty smis to teda bola rada....hladajte odpoved u právnika(
    marjankaj A kde ju majú hľadať? V kostole? Či??
    bjuty smis dala otázku na porade...v rubrike právo..

    zdá sa ti normálna rada, že má hladať odpoved u právnika ? a u koho ju v tejto téme asi hladá ?
      zbaliť

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Všetky doklady, potrebné k dedičstvu odnesie notárovi. Priloží náklady na pohreb a oznámi mená a adresy jeho detí. A je to.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacotinka "" oznámi mená a adresy jeho detí. ""

    ak vie
    Erzebeth Tak oznámi to, čo vie.
    lacotinka
    slavkasami mena deti vieme ale adresy bohuzial .
      zbaliť
    kopretinka 19.06.15 08:08 odstránil(a) z Porady

    matkin priateľ spáchal samovraždu,kto bude platiť jeho dlhy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.