Zavrieť

Porady

zle susedske vzťahy

kde nahlasiť ak sused ohrozuje moj majetok..načierno si zabetonoval stlpy na vedenie stromov desať cm od mojho plota-kde to ohlasiť?ostatny priestor pozdlž plota vysadil listnatymi stromami tiež 10 cm od plota,ustavične prisadza dalšie stromy,su od seba vo vzdialenosti 20 cm ,narastu na velke stromy..kam sa obratiť,poradte?
7 komentárov     zbaliť
Oliwa A aké sú to stromy? Je to naozaj len 10 cm? Lebo ak je to záhradkár, čo sa vyzná v stromčekoch a v spôsobe ich pestovania, tak toto určite neurobí... A ak aj nie, nechce sa mi veriť, že by bol niekto až taký... blbý... sadiť stromčeky 10 cm od plota a 20 cm od seba... Veď tak sa sadia niektoré letničky... Foto nemáš?
belief vrby sadi ,a presne 10 cm od mojho muriku pod plotom..pytam sa iba na akom urade to presne nahlasiť
Chobot NA lampárni.

Je na svojom pozemku a tam si môže robiť čo chce. NA čo sa chceš sťažovať? Že na svojom pozemku sadí stromy?
Peggynka belief,nechce sa ti čítať?Dala som ti link,roluj dole pod OBEC .Aj tu sa riešilo podobné:
http://www.porada.sk/t266312-ake-mam...o-pozemku.html
Oliwa Chceš povedať, že bude pestovať vŕby na vedení, či...?
Peggynka Vŕba je sv...ňa.Brat vyrel,postavil múrik a prerástla cez betón
Peggynka ...vyrezal...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    belief da sa to aj emailom?či iba osobne?
    misoft Listom. Osobne. Vyber si. Ale lajstrom..... hubou nie....

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    a aké povolenie podla teba treba na stlpy ku stromom ??

    a na sadenie stromov blízko plotu ?

    len si spravíš hanbu a zhoršíš tie zlé vzťahy....
    Naposledy upravil bjuty smis : 22.06.15 at 09:47
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    belief ide o betonove stlpy zabetonovane 10 cm od mojho plota-na všetko zabetonovane treba ohlasiovaciu povinnosť drobnej stavby a stromy vrby sadi tiež vedla tych stlpov vedla plota-stači?
    belief pytam sa iba na aky urad či na policiu to nahlasiť,nie či sa strapnim,lebo sused kona protizakonne to mam zistene..ako by sa ti pačilo mať vrbu tesne pod vlastnym betonovym murikom?
    evuš ...prilož foto....
    bjuty smis ohlásiť má stavbu plotu, si si istá, že aj stlpik ku stromu potrebuje nahlasovať ? ale keby aj áno,sused nepotrebuje žiaden tvoj súhlas...
    tvoje "ohlasovanie nič nezmení na tom...

    nijako nepoškodzuje tvoj majetok, ked sadí stromy na svojej strane plotu, zrejme tam bude mať zelenú stenu...
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Podľa § 5 OZ Ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu, možno sa domáhať ochrany na obci. Obec môže predbežne zásah zakázať alebo uložiť, aby bol obnovený predošlý stav. Tým nie je dotknuté právo domáhať sa ochrany na súde.
    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...ke-vztahy.html

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Doteraz bolo všetko OK ?? Ak áno, a začal robiť toto až teraz, tak v tom čosi musí byť.... Obrátiť sa môžeš na Obecný úrad, súd....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mne to pripada, ze sused si robi zelenu stenu, aby mu do dvora vidiet nebolo.
    Vrba ma korene kratke a iduce do hlbky, to, ze by ti narusali betonovy murik, by si musela dokazat.
    A su rozne druhy vrb, vrba je aj ako ker, nielen strom, cize ani ta vyska by nemusela byt problem. Ako vies, ze budu vysoke?
    Dokonca ak mate vlhku podu, vplyvaju velmi dobre na odvodnenie, stahuju vodu.
    Inak, ty mas na betonovy murik plota povolenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.