Zavrieť

Porady

Nezaplatene havarijne poistenie a nehoda

prosím o pomoc jedna sa o havarijne poistenie v kooperative v marci som mal zaň zaplatiť lenže som nezaplatil a pred týždňom som mal nehodu a teraz mi prišlo že ak nezaplatim havarijne tak mi skončí z
Naposledy upravil ivka70 : 19.06.15 at 20:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takže TY si doteraz nezaplatil? Od marca? Teda 4 mesiace (resp. 3)? -
    Poisťovni dlhuješ - takže oni majú právo s tebou poistný vzťah ukončiť. Samozrejme - havárku si zacáluješ zo svojho. Prípadné škody druhej strane (ak bola druhá strana) - opäť z tvojho. Poisťovňa už nie je povinná za teba nič vybavovať. Finito, Schluss, Koniec, Ende.

    Takže - pomôž si teraz sám.....
    Naposledy upravil misoft : 20.06.15 at 18:35 Dôvod: doplnenie
    bjuty smis ale no tak )
    pokial nie je zmluva zrušená, tak platí..

    a škody na druhej strane ?, a na čo má pzp ???
    však sa pýta na havarijne...

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    v prípade že sa škodová udalosť stala v čase keď poistenie ešte nezaniklo z dôvodu neplatenia (zrejme nezaniklo, poisťovňa si obvykle s tým dáva načas a zasiela upomienky kľudne aj štvrť roka, pričom v poslednej z nich aj uvedie dátum ukončenia poistenia), tak je poistenie samozrejme platné a škody by mala poisťovňa uhradiť v súlade s platnou zmluvou. zároveň má poisťovňa pochopiteľne nárok na uhradenie poistného, ktoré jej dlhuješ, ale ten nárok má bez ohľadu na to či by k nejakej škode došlo alebo nie. takže pre teba je situácia v pohode, podľa mňa. ak má niekto iný názor nech dá vedieť, ideálne aj s nejakým reálnym argumentom. to čo písal misoft - že poisťovňa má právo poistenie ukončiť, lebo si jej neplatil - je samozrejme pravda, len tu ide o to či tak aj skutočne do doby nastania škody stihla urobiť, alebo nie.
    Naposledy upravil tmhwk : 21.06.15 at 15:21 Dôvod: gramatika a slovosled :)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tmhwk

    škody by mala poisťovňa uhradiť v súlade s platnou zmluvou. zároveň má poisťovňa pochopiteľne nárok na uhradenie poistného, ktoré jej dlhuješ, ale ten nárok má bez ohľadu na to či by k nejakej škode došlo alebo nie. takže pre teba je situácia v pohode, podľa mňa.
    Aj hej, aj nie .
    PLATÍ nasledovné :

    Porušenie povinností vodiča

    Okrem zákonom stanovených výnimiek z povinnosti uhradiť škodu môžu poisťovne v poistnej zmluve uviesť aj ďalšie prípady. Hoci každá poisťovňa môže určiť vlastné podmienky, zväčša sú si veľmi podobné a dotýkajú sa najmä vážneho porušenia základných povinností vodiča podľa zákona o cestnej premávke.

    Poisťovňa môže odmietnuť alebo znížiť plnenie práve aj z dôvodu neplatenia poistného.

    V každom prípade je potrebné poriadne si preštudovať poistnú zmluvu a všeobecné obchodné podmienky, kde poisťovňa podrobne uvádza okolnosti, za ktorých je (nie je) nárok na poistné plnenie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tmhwk súhlasím s tým že si rozhodne treba prečítať zmluvu a VOP. skôr si myslím že tam bude niečo v zmysle práva poisťovne si započítať klientovu dlžnú sumu na poistnom - pošlú mu peniaze po odpočítaní dlžného poistného (v prípade že ide o totálnu škodu, tak celoročného poistného). ale nie som expert ani sa v tejto oblasti príliš nepohybujem.
    ivka70 Zial, je tam presne to, ze poistovna ma pravo odmietnut plnenie, pripadne ho skratit, ak je nezaplatena splatka.

    Pri totalke sa poistne do konca poistneho obdobia (napr. celorocne) tak si tak berie do vypoctu nahrady plnenia ....
    Vidiet, ze sa v tom nevyznas, lebo davas zbytocne nadeje. poistovna je pan aj v pripade, ze clovek plati poistne pravidelne, v takomto pripade .... velky pan.
    tmhwk Ak tvrdis to co tvrdis, urcite nebudes mat problem odkazat na konkretnu cast VOP, kde sa o tomto pojednava, aby sa vec vyjasnila. Inak priznam sa ze prilis som tvojmu prispevku miestami nerozumel.

    Ja som si teraz v rychlosti pozrel VOP Kooperativy, nasiel som len "10. Poisťovňa má právo odpočítať od poistného plnenia dlžné poistné" co je presne v sulade s tym co som uviedol vyssie.

    VOP Kooperativy tu https://www.netfinancie.sk/kooperati..._poistenie.pdf
    tmhwk Upozorňujem že sa bavíme o Havarijnom poistení, nie PZP, kde je zakotvená možnosť krátenia poistného ak je klient v omeškaní.
    roman34 ako to nakoniec dopadlo? poskytli plnenie? odmietli? kratili?
      zbaliť
    ivka70 19.06.15 18:09 priradil do Porady
    ivka70 19.06.15 18:09 priradil do Porady

    Nezaplatene havarijne poistenie a nehoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.