Zavrieť

Porady

Ako budem účtovať tento prípad na konci roka ako príjmy budúcich období alebo nedokončenú výrobu?

Uzatvorili sme nakoniec zmluvu mesačný paušál a po uzatvorení roka odmena podľa dosiahnutého zisku 5% max 3500. Odmena podlieha schváleniu VZ bude splatná až po schválení RUZ. Teraz rozmýšľam čo s tým na konci roka v účtovníctve u mňa aj u neho. Výšku odmeny budem vedieť až v nasledujúcom roku. Do ktorého roku patrí moja tržba? A myslím si že by to mohla byť nedokončená výroba, lebo služba je poskytnutá, len nie je ukončená.
Náklady si myslím u klienta budú patriť do roku 2015, tu by som vedela vypočítať a zaúčtovať presnú sumu, len či cez rezervy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    u Teba kludne aj nedokončená výroba, aj ked skôr by som sa prikláňala k odhadu na 315, prípadne 385
    U klienta náklad 2014, účtovanie rezervy 323, ale nedaňový náklad.
    IvetaH U klienta viem výšku odmeny do termínu podania DP, nemalo by to byť účtované cez nevyfakturované dodávky 326 a normálne do nákladov?

    Ako budem účtovať tento prípad na konci roka ako príjmy budúcich období alebo nedokončenú výrobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.