Zavrieť

Porady

Priestupok/Trestný čin spáchaný v zahraničí

Zdravím, zaujíma ma ako to je so spachaním priestupku/trestného činu v zahraničí, rieši sa to len v danej krajine, alebo aj na Slovensku ? . Príklad: Na slovensku vydaní zákaz viesť motorové vozidlá a vediem motorové vozidlo v Poľsku. Je zato aj nejaký postih na Slovensku, alebo sa to rieši len v danej krajine ? Bolo by to marenie úradného rozhodnutia aj keď to nieje na území Slovenska ?

Vedel by niekto aký je postih v Poľsku za jazdu bez VP ? Taktiež ma to zaujíma aj v Chorvátsku.

Neviem to nikde nájsť, vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    exploid Čiže momentálne keď mám na Slovensku podmienku za marenie úradného rozhodnutia, nemôžem mať žiadnu postih na Slovensku, keď spácham priestupok/trestný čin v zahraničí ? Správne tomu rozumiem ?
    misoft Teoreticky - nie. Ale budeš mať problémy v zahraničí. Tam ti to spočítajú.
    Zahraničie však môže požiadať, aby sa to riešilo v právomoci SK jurisdikcie - a potom ti to spočítajú.
    Mimochodom - ja osobne by som neriskoval žiadne vylomeniny v zahraničí - oni totiž pritvrdili. V Chorvátsku ťa kľudne i do basy šupnú.
    misoft Teraz sledujem - ak spáchaš dopravný priestupok v zahraničí, chytia ťa (prípadne odfotia pri priestupku) - už nemusia žiadať ani to, aby ťa vybavili naši. Jednoducho ti príde lajstro a musíš zacálovať. začína platiť totiž medzištátna dohoda o riešení priestupkov v cestnej doprave - spáchaš v Poľsku, prídeš domov a o pár dní, týždňov, mesiacov ti príde platobný príkaz na zaplatenie pokuty. Okrem toho, oznámenie o spáchaní priestupku v zahraničí budú mať i naši policajti!
      zbaliť

    Priestupok/Trestný čin spáchaný v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.