Zavrieť

Porady

Predaj tovaru na splátky

Chcela som sa vás spýtať či nemáte niekto skúsenosti s predajom tovaru na splátky z hľadiska DPH prípadne (ak je o čom) z hľadiska dane z príjmov.
Hlavne čo sa týka vystavenia faktúr.
Dodanie tovaru - prevod vlastníckeho práva k majetku - sa uskutoční aj podľa kúpno - predajnej zmluvy dňom jeho odovzdania.
Mám z toho nepríjemný pocit že predávajúci je povinný vystaviť do 15 dní po odovzdaní tovaru kupujúcemu faktúru kde vyčísli a následne odvedie DPH z celej sumy tovaru, bez ohľadu na to že bude platený po splátkach a to až 2 roky.
AKo by potom vyzerali ďalšie faktúrky ? Bez DPH?
Prosím Vás aspoň o nasmerovanie v tomto "smere"...-) nakoľko čarokrásne zmluvy sa ocitli u mňa na stole večer s termínom stanoviska
už včera bolo neskoro, takže na nejaký solídny rešerš času niet.
Vynahradím !
Naposledy upravil barbadoss : 27.10.04 at 07:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

    barbadoss
    Klientovi (predávajúcemu)som zatiaľ ústne poradila nasledovné :

    Pri odovzdaní tovaru kupujúcemu (preberák) nastane účtovný prípad i dodanie tovaru v zmysle DPH. Musí následne do 15 dní vystaviť faktúru na celú sumu (to bude jeho výnos + zároveň mu vznikne náklad pri vykladnení tovaru v OC - v tom istom zdaňovacom období), uplatniť DPH na celú sumu a následne ju v príslušnom zdaň. období priznať a odviesť.
    To že sa s kupujúcim dohodli na nejakom splátkovom predaji nie je podstatné - tu sa už jedná len o úhradu pohľadávky nič viac.
    Dodanie tovaru sa uskutočnilo dňom skutočnej zmeny vlastníctva k nemu...


    Máte k tomu ešte niekto niečo, kým mu napíšem...?

    Predaj tovaru na splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.