Zavrieť

Porady

odpracované roky mimo rezort školstva a tarifný plat kvalifikovanej učiteľky MŠ

Je možné uznať odpracované roky mimo rezort školstva k tarifnému platu kvalifikovanej učiteľky MŠ po návrate späť?Ako je to s osobným príplatkom?

Som kvalifikovaná učiteľka materskej školy/MŠ. V školstve som pracovala od začiatku, plných 16 rokov. Potom som zmenila zamestnanie a pracovala som ako samostatný odborný referent na úrade práce (7 r.), kde som pracovala na rôznych projektoch pre mladých ľudí a zároveň poskytovala pravidelne koncom šk. roka kvalifikované poradenstvo pre končiacich absolventov na stredných školách, ml. ľudí s hendikepom, drogovo závislých, atď.
.Prešla som pravideľnými školeniami ktoré boli vždy akreditované MŠ. Taktiež som akreditovaná lektorka v oblasti soc. práce atď.. Ďalších 7 rokov som pracovala v administratíve u iného zamestnávateľa a tiež v súkromnej MŠ. Pred rokom som sa opäť vrátila do školstva, kde mi uznali len tých 16 rokov praxe v danom odbore, nič viac! Nepoberám ani osobný príplatok (lebo vraj nie sú financie) čiže nemám žiadne iné fin. výhody k môjmu tarif. platu.
Prosím o radu a dobrú odpoveď - môžu mi uznať odpracované roky mimo práce v školstve? Mrzelo by ma, keby som musela opäť odísť kvôli platu, resp. neznalosti zákona. Na koho sa mám obrátiť? Ďakujem!
Naposledy upravil Mária27 : 26.06.15 at 19:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Práca v administratíve podłľa mňa nemá súvis s prácou učiteľa v MŠ, tak isto školenia, aj keď akreditované MŠ, sa určite netýkali problematiky MŠ.
    Na osobný príplatok nie je nárok.

    553/2003
    § 6
    Platové stupne a zaraďovanie zamestnancov do platových stupňov
    (1) Zamestnávateľ určí dĺžku započítanej praxe zamestnanca a v závislosti od nej ho zaradí do jedného z 12 platových stupňov. To neplatí pre zamestnanca zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 1 písm. g) a pre pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca.11a)
    (2) Započítaná prax podľa tohto zákona je
    a) odborná prax,
    b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín.
    (3) Odborná prax na účely tohto zákona je súhrn znalostí a skúseností získaných pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú rovnaký alebo obdobný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa.
    (4) Do započítanej praxe sa ďalej započítava čas
    a) skutočného vykonávania základnej služby alebo náhradnej služby, najviac v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom12) platným v čase jej vykonávania,
    b) civilnej služby v rozsahu jej skutočného vykonávania, najviac v rozsahu 18 mesiacov,
    c) starostlivosti o dieťa
    1. zodpovedajúci dĺžke materskej dovolenky, ďalšej materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ustanovenej osobitnými predpismi v čase jej vykonávania, pričom na jedno dieťa možno započítať najviac tri roky,
    2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť ustanovenú osobitnými predpismi,
    d) hodnotený ako čas zamestnania na účely dôchodkového zabezpečenia podľa osobitných predpisov,13)
    e) doktorandského štúdia4) v rozsahu zodpovedajúcom miere využitia zamerania odboru štúdia na úspešné vykonávanie požadovanej pracovnej činnosti,
    f) vykonávania funkcie podľa osobitného predpisu.14)
    (5) Ustanovenie odseku 4 písm. c) sa použije, ak sa rodič v tomto čase súčasne v dennom štúdiu nepripravoval na povolanie, najviac však šesť rokov zo súhrnu týchto dôb.
    (6) Zamestnancovi, ktorý bol do platovej triedy výnimočne zaradený podľa § 5 ods. 10, zamestnávateľ z dĺžky započítanej praxe odpočíta dva roky.
    (7) Pri určení započítanej praxe pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca na účely zvýšenia platovej tarify podľa § 7 ods. 11 sa postupuje podľa odsekov 2 až 5.

    § 10
    Osobný príplatok
    (1) Zamestnancovi na ocenenie mimoriadnych osobných schopností, dosahovaných pracovných výsledkov alebo za vykonávanie práce nad rámec pracovných povinností možno priznať osobný príplatok až do sumy zodpovedajúcej ustanovenému limitu; to sa nevzťahuje na zamestnanca zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 1 písm. g). Osobný príplatok sa určí pevnou sumou zaokrúhlenou na 50 eurocentov nahor.
    (2) O priznaní osobného príplatku podľa odseku 1, jeho zvýšení, znížení alebo odobratí rozhoduje zamestnávateľ na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca.
    (3) Limit osobného príplatku na účely odseku 1 je 100 % platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený, a u pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca 100 % z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %.

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Už sme tu podobné riešili 31. mája.
    http://www.porada.sk/t267166-aka-ma-...jho-platu.html
    Nemôžu ti uznať odpracované roky mimo práce v školstve. Odpracované roky a pedagogická prax nie je to isté. Všetky odpracované roky (ak si mala riadnu zmluvu) sa ti zarátajú do dôchodku a je jedno či si pracovala ako úradníčka, učiteľka alebo predavačka, ale pedagogická prax je len to, čo si priamo odučila teda tých 16 rokov. Ak si v tej súkr. MŠ učila, tak + 2 roky teda spolu 18 rokov, predlož doklad o tom , že si v tej MŠ skutočne učila. Osobný príplatok nie je nárokovateľná položka. Plat budeš mať podľa tabuľky stačí pozrieť
    https://www.minedu.sk/data/att/7163.pdf
    avalik 27.06.15 05:11 priradil do Porady

    odpracované roky mimo rezort školstva a tarifný plat kvalifikovanej učiteľky MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.