Zavrieť

Porady

Reklamácia opravy

Prosím o radu. Opravoval som nedávno prevodovku na vozidle ,vemenil som ložiská a pri tej výmene som si všimol že spodok motora je mokrý, no nevenoval som tomu pozornosť . Vozidlo bolo normálne funkčné ,závada bola odstranená ,majitel zaplatil za opravu , dal som mu doklad o oprave (nie fakturu) . O dva týždne sa mi ozval e-mailom že pod autom ostávajú mastné flaky. Dal auto do servisu a tam mu povedali že to ide asi z prevodovky ,kôli netesnému guferu. Ja som to gufero nevymienal pretože prevodovka bola namontovaná na vozidle a to sa nedá. Tak som mu napísal že mu ho môžem vymeniť až ked bude prevodovka demontovaná. Následne zistil že kôli tomu guferu začal tiect olej na spojku a tú treba vymeniť. Spýtal sa ma či mu to môžem urobiť . Napísal som mu že nemám zdvihák na demontáž prevodovky ale odporučil som mu že nech sa skontaktuje zo servisom na ktorý som mu poslal adresu a že ja si prevodovku prevezmem a simering vymením za nový. Dva týždne sa neozval až teraz že auto je v nemecku cena opravy spojky 1000€ ,že už kontaktovali SOI ,právnikov, aj znalca ktorý povedal že sposobená závada je pravdepodobne spôsobená kôli simeringu na prevodovke. Že sa poškodil asi pri oprave prevodovky , čoho niesom vedomý. Poslal mi číslo účtu že v rámci záruky chce peniaze naspäť. Čo z toho je pravda neviem, pretože som si neurobil fotku toho špinavého motora , niesom si vedomí poškodenia simeringu ale nevylučujem to. Mňa len zaskošilo to že sa mi neozval že prevodovka ide k znalcovi alebo nech sa prídem na to pozrieť ked bude demontovaná. Niesom živnostník , takéto opravy robím bokom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Obch.inšpekcia s tebou nič nemôže riešiť,ty si súkromná osoba........takže ktovie,čo je pravdy na jeho rečiach....Znalec sa nemôže vyjadrriť,že závada je spôsobená PRAVDEPODOBNE,on je preto znalec,že to musí určiť presne.
    22 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mipre Ja som mu predtým ponukol že mu ten simering vymením. Toto mi po 18-tich dnoch odpísal:
    Ahoj,
    dakujem za ponuku, ale nemam prostriedky na cestu do xxxxx ani cas. Ked uz sa to malo rozoberat, tak auto bolo u sudneho znalca. Nebol som si isty ci nekecaju v tom servise. Znalec bohuzial potvrdil, ze simmering bol pravdepodobne poskodeny pri vymene lozisk. Kvoli oprave a vymene spojky vznikla firme skoda cez 1000eur, ktora musi ist do uctovnictva, co dost vytocilo mojho spolocnika, ktory obratom volal pravnikov a SOI, ze co s tym. Podla mna si ponukol napravu, ale auto tam fakt nemame ako dostat. Na zaklade zaruky ta musim poziadat o vratenie prostriedkov, co nam odporucila aj obchodna inspekcia. Prosil by som ta uhradit to na SK9011
    veronikasad O akú sumu sa jedná ? Aký doklad si mu po oprave vozidla vystavil ?
    mipre Doklad kde som napísaný ja a jeho firma a čo sa na prevodovke vymenilo , poslal som mu to e-mailom bez podpisu a je tam moja vebová stránka. Ide o sumu 500€
    mipre A ešte je tam rozpis materiálu a cena za prácu
    mipre Material 289€ a práca 211€
    kopretinka ako si môžu dávať do účtovníctva fušku? na základe čoho?? že ty si napísal,koľko stáli súčiastky??? ty máš webku,že robíš opravy??? ???
    mipre Asi myslel tú opravu spojky v servise.
    kopretinka jaj.....ozaj......no dobre,a tú opravu-fušku si nepotrebujú dať do účtovníctva?
    mipre webku mám ako informácie o kazivosti prevodoviek ale je tam aj napísané že opravy
    kopretinka tak si v háji.......robíš černotu a ešte si na to robíš aj reklamu......
    lujza.j ..som dumala ako prichádzaš k zákazníkom....lebo takí čo robia doma v "garažke"...tak fungujú ,že známy známemu a t.d.,
    mipre cez forum
    mipre webku som už upravil , je len informatívna , opravy tam niesu ,ale už je možno neskoro
    lujza.j prepáč,ale kto hladá takto mechanika?!
    mipre Konkrétne s týmto pánom som sa zoznámil na jednom auto-fore
    lujza.j vieš neverím,že každý chlap nemá "svojeho"mechanika pre prípad potreby......
    duves V žiadnom prípade nepriznaj, že robíš černotu. Bude to iba tvrdenie proti tvrdeniu. Mafiana Al Caponeho dostali za mreže koli danovym unikom. Podla mna si ten človek vymyšla aj s tym znalcom. Znalec musí vystaviť nejaky pisomny doklad. Ale tebe napisal, že znalec tvrdí, že "pravdepodobne sa to poškodilo...". To čo je argument? A ak by ti tam prišla polícia, tak im ukaž garaž v stave ako ju maš. Opravy robíš iba v ramci rodiny. Proste ťa to baví.
    mipre Garáž nemám , a pre rodinu opravujem len v ich garáži.
    mipre A teraz ma napadlo , môže mať ako dôkaz e-mailovú komunikáciu
    duves tak ak nemaš garaž, ešte lepšie
    kopretinka neviem,čo riešili s obch.inšpekciou,ty si súkromná osoba.žiadnu záruku im dať nemôžeš,lebo nie si firma ani živnostník,žiadne peniaze im nebudeš posielať na firemný účet,keďže medzi tebou ako súkromnou osobou a nimi ako firmou nie je žiadny vzťah.By som chcela vidieť,ako by vyúčtovali tie peniaze od teba Tomu právnikovi povedali čo,že dali sme si opraviť auto na čierno??
    mipre Mne sa zdá ako keby to mal pripravené dopredu , možno nie. Ale doteraz mi neposlal jedinú fotku aj ked som ho žiadal nech to odfotí. Čo je v dnešnej dobe otázka 1minuty.
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Je nemozne posudit ci si naletel, alebo omylom nieco sposobil. Zda sa ze to ma majitel auta dobre vopred premyslene. Na tvojom mieste by som zaplatil. Ak budes riesit nedovolene podnikanie, danove uniky a dalsie mozne neprijemnosti z dokazovania plynuce, bude to este drahsie. A to hlavne, ak chces dalej robit otvor si zivnost !
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mipre Zaplatím a možno budem aj tak riešiť ďalšie nepríjemnosti. Požiadal som ho nech mi pošle kopiu záznamu od súdneho znalca. Takúto prácu mám asi raz az 2-3 týždne a to by mi nestačilo ani na povinné platby vyplívajúce zo živnosti. A to som mu opravoval v noci pretože na druhý den išiel do nemecka, ale tak je to, za dobrotu na žobrotu.
    felix1 Ked si davam dokopy celu mozajku uvedenych informacii stale viac som presvedceny ze je to spekulant. Ako sa hovori , na hrubu dieru hruba zaplata... Ak nema nic pisonme, najlapsie bude trvat na ,, nic som neopravoval, pomohol som len spojazdnit auto na prevoz do znackoveho servisu ,, . Ak si nezlegaizujes cinnost, da sa ocakavat problem.
    duves jednoznačne tak, v žiadnom pripade nech sa neprizna, že prevzal peniaze. Policia nebude riešiť zavadu, ale exemplerne ho potrestaju ako neplatiča dani. To sa budu prachači smiať. Tento štat je chorý, nahanaju chudakov za nezdanenych 200€ a tunerali s miliardami sa chechcú.
      zbaliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Myslim, že to vytekanie bolo treba s nim riešiť počas opravy u teba. zavolať ho, nech si to pozrie. Je dost možne, že na teba dačo uhral.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mipre To určite áno , chcel som si to vtedy odfotiť ale som na to zabudol a spomenul som si až ked sa ozval.
    duves ešte ma napadlo, kedže je taky frajer a ide ta namočiť do niečoho, všetko poprieť. Auta neopravuješ a basta. Ludia su hoveda. Za nezdanenych 100€ ťa nahlasia na danovy urad a netankujú ich rozkradačky širokeho.
    mipre Ďakujem za typ , to auto má na firmu a že teraz to musí dať do účtovníctva . Hladal som tu firmu a stránka už neexistuje a nejakú stratu tam maju -4000€ . Toto ma poriadne zaskočilo , len tak si pošle číslo učtu že peniaze vrátit a bez dôkazu ?
    Chobot Neplať, podľa mňa chce z teba len vymámiť peniaze. Keby mal nejaké znalecké posudky, ktoré by boli v jeho prospech, tak by ti niečo poslal. Len ťa zastrašuje, lebo vie, že to robíš načierno.

    Ak by ťa ja chcel natrieť, povedz, že si to urobil v rámci občianskej výpomoci ako známemu. Ak niečo chce, nech to dá na súd.
    mipre Vyžiadal som si nech mi pošle kopiu od sudneho znalca , ale že je dva týždne mimo domu tak mi to potom pošle.
    misoft Na súdneho znalca sa ty vybodni..... Aj keby k niečomu došlo - si súkromná osoba, neopravuješ. Nech dokáže, že s tým podnikáš. Ako súkromná osoba môžeš povedať - výpomoc. Za to sa záruka nedáva.
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pravdepodobne mu olej prepúšťa cez gufero hnacej hriadele (pastorku prevodovky). Ty si menil pravdepodobne ložiska od diferenciálu, alebo som to zle nepochopil? Pokiaľ si nemal oddelený motor od prevodovky, aj znalec si môže tak akurát utrieť riť. Olej cez spojku môže unikať jedine cez spomínane gufero a to si rozobrané nemal. Skúša ako vymámiť späť peniaze, vyprdni sa nato.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.