Zavrieť

Porady

Sused odvádza odpad povrchom môjho pozemku a chodí na môj pozemok bez povolenia.

Sused vedľa nášho pozemku má “spravený” cez náš pozemok odtok odpadu, má tam za svojim plotom hydinu aj svine a aj od svíň preniká na náš pozemok ďalší tekutý odpad. Ten prechádza povrchom, jarčekom, musíme ho prekračovať a dieťa tam ani nemôžeme pustiť na trávu sa hrať. Taktiež na našom pozemku skladuje sused klády dreva na zimu, v dlhom páse, má ho uložené za svojim plotom ale zasahuje do našej prístupovej cesty. Vo svojom plote má bráničku a chodí na náš pozemok, využíva ho na prácu s manipuláciou pri dreve. Pozemok sme kúpili v tomto roku, nemá žiadne ťarchy a bremená. Predajca pozemku nám povedal, že mali ústnu dohodu na povolenie, čiže sused si roky kľudne žil s tým, že to čo “robí, môže”asi navždy. Chceli by sme náš majetok využívať bez účasti suseda a bez účasti jeho odpadu. Poprosili by sme o radu ako postupovať so susedom aké zákony sa týkajú týchto problémov a ako ich úspešne riešiť aby sme bez problémov mohli užívať náš majetok a zároveň mať dobré susedské vzťahy. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
buchač Pfúúúú.....

Mám dojem, že skončia dobré susedské vzťahy....a to ešte ani poriadne nezačali.
kopretinka keď ste ten dom kupovali,to ste sa tam ani neboli pozrieť? Lebo inak by ste videli aj to drevo,aj tú močovku.....či? prečo vás to nezaujímalo už vtedy? Mali ste to kúpiť,až keď bývalý majiteľ by to dal všetko do poriadku......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Upozorni suseda, aby si svoj odpad viedol do svojho septiku a nie cez váš pozemok.
    B) Ak to nepomôže, upozorniť samosprávu na suseda, ktorý odvádza splaškové a odpadové vody voľne cez tvoj pozemok neoprávnene. Upozorni samosprávu na fakt, že týmto sused porušuje tvoje vlastnícke právo na pozemok, zároveň, že porušuje hygienické normy a ochranu životného prostredia, porušuje zákon o nakladaní s odpadmi.
    C) Ak samospráva sa nebude mať k činu (mŕtvy chrobák) - Regionálna správa životného prostredia.
    D) Ďalšia možnosť - žaloba na suseda, ktorý poškodzuje tvoje vlastnícke práva.

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Misoft Ti radi dobre. Mali sme tiez tento problem a riesili sme to ako pise, pretoze Teba nemusi zaujimat, ze oni dvaja mali nejaku ustnu dohodu, pokial nebolo zriadene vecne bremeno. To by si asi ten pozemok nekupoval. Skus teda dohodou. A ked to nepojde touto cestou, zostava Ti obratit sa na statne organy, co je teda zdlhava cesta. Drziim Ti palce, aby si nenarazil na to na co my. Neznalost zakonov a neviem ako to povedat, tak poviem nekompetentnych poslancov. A samozrejme, vsetko dobre zdokumentuj.
    buchač Bijem si po prstoch, aby som nenapísal, čo si myslím...takže to zaobalím.

    To si myslíš, že vecné bremeno možno dať na odtok odpadu od domáceho zvieratstva ?
    To isté platí aj na uloženie dreva...
    ------------------------------------------------------
    Prepáč, ale dohoda ???
    Kua, to by bola teda "dohoda."

    Ja by som teda konal a podľa môjho uváženia by sme sa "dohodli", že aký má susedko termín na odstránenie daného stavu.
    Ak by nesplnil "dohodu", došlo by na moje kompetencie podľa poradia :

    1. Zneprístupnenie prechodu na môj pozemok
    2. Odklonenie - zrušenie odpadu
    3. Drevo by lietalo cez plot v rámci posilovania bicepsov a zníženie cukru v tele.
    4. Na vstup pre nepovolané a nepozvané osoby mám vždy prichystané niečo po ruke...
    Laurinkai Ja sa s Tebou hadat nejdem. Nehovorim, ze na odpad sa da zriadit vecne bremeno. Ty si asi v zivote neriesil takyto problem, zato my ano a niekedy, aj ked si v prave musis tvrdo bojovat o svoje, pokial ten druhy je blbec. Ale vzdy je lepsie zacat dobrou cestou. Ved predsa zijeme vedla seba. A ver mi, ze po tych vsetkych peripetiach sa stalo to, ze nakoniec sused uznal, ze mal mat skor rozum a nie to hnat do hadok. Nehovorim, ze sa toto stane v tomto pripade, ale moze. Takze ano dohoda, zahrna aj termin, ale nie lietanie dreva, To by mohlo v konencnom dosledku zle dopadnut prave pre neho.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ja by som to veľmi rýchlo a jednoducho vyriešil. Postavil urýchlene betónový plot vo výške 2 - 2,5 metra na hranici tvojho pozemku, cez ktorý ani tie výkaly nepretečú a sused by na druhej strane bránky videl len holý betón.

    Sused odvádza odpad povrchom môjho pozemku a chodí na môj pozemok bez povolenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.