Zavrieť

Porady

ukončenie živnosti a odvody

rada by som vedela, či je to také jednoduché ako si myslím, ak chce živnostník ukončiť živnosť k 31.12. - ohlási to daňovému úradu, odhlási sa v sociálnej a zdravotnej poisťovni a jednoducho prestane platiť odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    ja osobne by som to tak jednoducho nevidel. Daňový úrad rozhodne, dokedy bude podnikateľ plátcom DPH a dovtedy bude musieť aj podávať daňové priznania. Aj keď s nulovou hodnotou. A o uzatvorení všetkých účtovných kníh ani nehovorím...

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Myslím, že nemáš pravda s tým DPH, akonáhle ukončí živnostník živnosť na DU musí sa odhlásiť aj s DPH. Vôbec v tom nerobia problém. Ale pozor treba tam dodaniť všetky pohľadávky, ktoré nemá zaplatené a všetky záväzky dať do nákladov.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Pri prerušení živnosti napr. na 1 rok treba odhlasovat zivnostnika a opat prihlasovať, alebo treba zaslať len rozhodnutie o prerusení zivnosti na DU, SP A ZP?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ak je živnosť zrušená v priebehu roka, DP sa podáva až k 31.3. nasled. roka, alebo je lehota na podanie DP iná?

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    misurka
    Ak je živnosť zrušená v priebehu roka, DP sa podáva až k 31.3. nasled. roka, alebo je lehota na podanie DP iná?
    aj pri zrušení živnosti je lehota na podanie DP do 31.3. nasl. roka

    ukončenie živnosti a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.