Zavrieť

Porady

Zaradenie automobilu

Ahojte,
mám otázku ohľadne, či zaradiť a účtovať vôbec auto v prípade a to :
PO kúpila od FO v 2015 auto. bolo to platené vkladom na účet PO, lebo pôvodne to malo ísť na leasing a časť akontácia. Akontáciu sme vložili priamo FO na účet, potom sme sa vrátili do predajne a zistili, že nam leasingovka nepustí leasing. Tak sme odchádzali od predajcu v stave, že sme po ceste doplatili zbytok peňazí priamo na jeho účet v banke.
Auto je napísane na PO v techičáku. Na aute jazdil spoločník firmy. Čo sa týka účtovníctva, nebolo nič uplatňované a ani dávané žiadne bloky do účtovníctva. V jednoduchosti povedané, nič ohľadne auta nebolo v účtovníctve. Auto sa začalo kaziť, spoločník si chce auto napísať sám na seba a hradiť si opravy.
Potrebujem prepísať auto na spoločníka. Asi bude naj kúpna zmluva, kde sa ošetrí stav vozidla, že je v zlom stave a koľko asi bude stáť servis, lebo bude dobre drahý, len sa obávam aby som nezahučala na daň. povinnostiach, alebo vôbec to nemusím účtovať, keď nebolo o aute vôbec účtované?Lebo servis auto bude cca pomaly 1/2 ceny auta.
Teraz mi vnukli, že by som to mohla odpredať za rovnakú cenu ako bola nadobúdacia a je po starostiach aj napriek tomu, že servis v takej hodnote....
Naposledy upravil hrosko : 30.06.15 at 08:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.