Zavrieť

Porady

ako ziskat spáť peniaze požičané bez zmluvy/dokladu

poradte PROSIM co mam robit ked som poziciala byv.priatelovi 5000eur nemam to pisomne podlozene,len som to poslala na ucet jeho matky a dokaz mam len vypis z uctu a sms v ktorych sa pise o poziciani.da sa to nejako od neho ziskat?poradte je to uz rok a len jeho sluby ako vrati peniaze.ako mam postupovat?viem ze som bola hlupa ale clovek sa uci na vlastnych chybach,dakujem za odpoved
Naposledy upravil taiko : 01.07.15 at 07:07
4 komentárov     zbaliť
arizona !!!! http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
arizona no, to si teda upravila ten nazov. Z neho je teraz uz na 100% jasne, co hladas a aku radu potrebujes temu urcite otvoria vsetci lekari -psychiatri,aby ti poradili nieco na nervy .)
Linda Misela Hambalkova tak co tam mam dat ?porad mi
arizona super! uz je to zrozumitelnejsie :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Od neho to ťažko budeš vymáhať, ak si to poslala na účet jeho mamy. Môžeš to vymáhať od jeho mamy, keďže príjemcom peňazí bola jeho mama - ide o bezdôvodné obohatenie. Čo už ona spravila s tými peniazmi súd nebude zaujímať. Priamym dlžníkom je ona, nie tvoj priateľ.

    Píšem z vlastnej skúsenosti. Raz som zaplatil za tovar, ktorý mi chlapík neposlal. Tak som išiel peniaze vymáhať, ale pri šetrení sa zistilo, že účet, na ktorý som poslal platbu patril jeho bratovi. Tak som žalobu smeroval voči jeho bratovi. On voči plat. rozkazu podal odpor, že peniaze patrili jeho bratovi, lebo jeho brat predával cez inzerát tú vec. Súd potvrdil moju žalobu, že som v nej správne určil odporcu, t.j. majiteľa účtu. Súd ani mňa nemusí zaujímať, komu dal majiteľ účtu tie peniaze. Ak nepatrili jemu, tak si ich on má následne od tej osoby vymáhať. Peniaze mi vrátili, asi sa dohodli.

    Takže ak to chceš vymáhať, musíš od majiteľa účtu - jeho mamy. Ak má charakter, tak ti ich vráti on.
    Linda Misela Hambalkova dakujem ti za radu budem to musiet urobit tak.a mal si advokata?ci len si to podal na sud?
    Chobot Na to netreba advokáta, ak si vieš návrh na vydanie platobného rozkazu sama. Budeš ale platiť súdny poplatok za podanie žaloby (návrhu na vydanie PL), čo je tuším 6% z vymáhanej sumy. U teba to bude teda 300 EUR.

    ako ziskat spáť peniaze požičané bez zmluvy/dokladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.