Zavrieť

Porady

Zoznam DPH dokladov

Dobrý deň,

ako zadávate v MRP napr. poštovné, faktúry od neplatcov DPH,... teda to, čo je bez dane? Zadávate typ DPH 39, alebo 40 a sumu dávate do oslobodené alebo mimo DPH. Chcem si totiž už vytlačiť konečne zoznam DPH dokladov. Ak totiž zadám typ 40, mám to v kolonke 0% daň. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Poštovné je oslobodené od dane,v MRP dávam 39. 40 dávam keď mi to vchádza do DPH.

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Fajn, tak si to zmením. Znamená to potom, že pri výstupoch, zoznam DPH dokladov, máte sumu DPH 0% nula. Takže aj halierové vyrovnania potom zadávam mimo DPH.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ahoj ja zadávam pri poštovnom typ DPH 39, a sumu dávam do mimo DPH. Potom sa mi nezobrazí pri zozname DPH dokladov. Lenka

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    to neva. Lebo ja mám DOS a takmer všetko si prepočítavam radšej v excely. nemám totiž pocit, že by sa to tam teraz dalo dobre nastaviť. ale možno sa mýlim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.