Zavrieť

Porady

Ako opravit vrzgajucu podlahu?

Zdravim,
v prilohe foto starej latovej podlahy na vychode tzv. "DIĽE"....
Chcel by som ich prebrusit a nalakovat cize nech vyzeraju lepsie.Avsak podlaha dost vrzga. Co sa s tym da robit? Nerad by som to cele rozoberal.

Dakujem.
ch1.jpg  
izba21.jpg  
ch2.jpg  
izba22.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

    nežná záhradkárka oveckovam
    do špár nastriekajte polystirénovú penu na okná - pozor nepreháňajte to, aby Vám moc nevytlačilo dosky na vrch. Potom vezmite šróby do dreva a dosky spätne prevŕtajte. Pozor najdôležitejšie je čo máte pod doskami.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Takto položená otázka
    Co sa s tym da robit? Nerad by som to cele rozoberal.
    má len jedinú odpoveď.
    Nie - nedá sa, nakoľko je nutné ju rozobrať a vymeniť podklad, ku ktorému sú dosky pripevnené.
    --------------------------------
    Druhá varianta (nazval by som provizórium) je odstránenie lokálneho vŕzgania.
    Ale ak budeš dávať dole pár dosiek, tak sa oprava neoplatí. Na jednom mieste opravíš, no o nejaký čas sa môže (nemusí) prejaviť vrzgot na inom mieste.
    --------------------------------
    Niekto by sa realizoval položením plávajúcej podlahy, no ten výsledok by bol nejasný....a v konečnom dôsledku by vrzgali dyle a aj plávačka...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ML83 Dakujem za koment,
    cize jedine risenie je rozobrat to ak to chapem. Co to obnasa? je to byt z roku 1930 v KE. Neviem zatial presne co je pod tym.
    Pokial by som to urobil, tak potom je nutne povrch prebrusit a nalakovat? alebo je este nejaky iny proces vhodny?

    Dakujem.
    buchač Fúúú...1930 ?...To bude niekde v Starom meste alebo na Severe....či ?
    ---------------------------------------
    Jedine - Nejedine.
    Je to jedine na Tebe/manželke (rodine).
    Ale ja by som šiel do kompletky. Pozerám, že byt si asi teraz kúpil a je prázdny. Tak je to ešte lepšie, ako keby bol už zariadený.
    Neviem, či by si dokázal urobiť sám. Najlepšie by bolo na robotu zavolať odborníka....išiel by som ale do parkiet.
    ---------------------------------------
    Proces je jasný.
    Dá sa vhodný podklad, na to položíš drevo, prebrúsiš .... a dáš konečnú úpravu.
    Schválne nepíšem lakovanie, nakoľko nie som zástancom laku na podlahe. Ja som skôr za voskovanie.
    ML83 Samozrejme ze to nebudem robit sam, ale chcel by som vediet co to obnasa. Ide mi o vhodny podklad. prepodkladam, ze tam je nejaka skvara/strk + hranoly a na tom su nabite tie vrchne dosky. Vhodny podjlad znamena to cele vyhodit a dat poter alebo sa vyuziva aktualny podklad? Napis mi prosim ake zlozenie podkladu sa vyuziva ak sa robi kompletka. Rozmyslal som vzhladom na architekturu o liatej podlahe.... doplnok: byvat tam s rodinou nejdeme je to na prenajom.Preto nemam zaujem cely byt komplet zrekonstruovat teraz.

    Dakujem.

    Miro
    buchač Na nete je návodov dostatok...


    DOPLNOK :
    Sorry, ale do prenajatého bytu by som neinvestoval ani deravý groš...
    vlado 33 On tam bývať nebude, bude ho prenajímať.
    ML83 Tomasikova / Sever... severna strana je zateplena pred mesiacom a juzna je tepla z nej nefuka... nemyslim ze je to nejak extremne veterne. Na sidliskach fuka omnoho viac.
    Suhlasim ze kompletka je naj.V jednom byte sme to cele rozobrali vycistili dali na rosty a strk velke dosky (hobry) ana to plavacku a je to vyborne. Ale ja nechcme plavacku, ale zas ani to komplet cele opravovat... rozmyslal som ze dat dole vrchne dosky, dosypat piesok, upevnit hranoly a nabit zas dosky prebrusit...
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Pár rokov naspäť som od jedného majiteľa firmy počul, že sa to dá vyriešiť veľmi jemným a presušeným pieskom, normálne ho vysypať na zem a dôkladne pozametať do všetkých špár. Ale zdôrazňoval že ten piesok musí byť čo najjemnejší a hlavne dobre vysušený. Neviem či tú jemnosť by nespĺňal napr. piesok do detských pieskovísk, prípadne do filtrácií...
    Aby som to upresnil, oni takto "ošetrovali" staré podlahy, na ktoré sa bez ich vytrhania dávala klasická plávajúca, ono to totiž bude ináč vŕzgať aj pod ňou.
    ML83 Dik za odpoved.... vsimol som si , ze povedzme 4 dosky su pevne a nevrzgaju a dalsia 1-2 ano a zas...cize nei je to ze komplet vrzga ale lokalne vady... pride mi to akoby niekolko dosiek bolo uvolnenych , alebo nasyp pod nimi nebol dostatocny....

    Ako opravit vrzgajucu podlahu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.