Zavrieť

Porady

dlhodobé cestovanie - zdravotné poistenie

rubikovakocka

rubikovakocka je offline (nepripojený) rubikovakocka

rubikovakocka
ahojte ludia, planujem dlhodobu cestu( viac ako 8 mesiacov) po europe a po strednej amerike s tym ze by som si rad uzatvoril komercne cestovne poistenie a klasicke zdravotne na Sk zrusil. vo vszp mi vsak povedali ze komercne cestovne poistenie plati iba ak idem mimo EU, inak si musim nadalej platit aj zdravotku tu na Sk. Takze moja otazka je ci maju pravo, resp. ci sa vobec budu obtazovat zistovanim ci som bol naozaj stale mimo EU, kedze realne nemozu vediet kde naozaj som. ak s tym mate skusenosti, tak mi poradte, velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Chobot

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  Naposledy upravil Chobot : 21.07.15 at 06:55
  jsf

  jsf je offline (nepripojený) jsf

  jsf
  Toto je tazka otazka... Vseobecne smernica ES 883/2004 nezakazuje situaciu, ze niekto nie je zahrnuty v niektorom systeme socialneho zabezpecenia, prakticky je ale treba prihliadat na detaily. V zasade plati, ze by si mala byt poistena v mieste bydiska, ak vsak nemas miesto, kde sa obvykle zdrzujes, nemas ani bydlisko. S komercnym poistenim by som si dal ale pozor, pretoze velakrat predpokadaju iba doplatenie nakladov nad uroven povinneho poistenia a nezahrnaju plne krytie.
  Chobot Neviem odkiaľ berieš informáciu, že komerčné cestovné poistenie je iba na doplatenie nákladov. Práveže komerčné cest. poistenie kryje väčší rozsah, ako povinné zdravotné poistenie uplatnené v členských štátoch. Cestovné poistenie kryje celé náklady, v niektorých poisťovniach dokonca to nie je ani ohraničené výškou.
  jsf Tak to chcem vidiet ako ti cestovne poistenie preplati liecbu napriklad rakoviny v okamziku ked ti ju diagnostikuju v zahranici... Co robia je, ze preplatia "nevyhnutne naklady" a repatriaciu domov, kde nevyhnutne naklady su naklady na to, ze ta daju do takeho stavu aby si bol schopny absolvovat cestu domov. nic viac, nic menej.
  Napr z podmienok union-u:

  "nenahradí žiadne náklady, ktoré vzniknú po bezdôvodnom odmietnutí prepravy alebo odmietnutí spôsobu prepravy poisteného späť do vlasti, ak je takáto preprava odsúhlasená ošetrujúcim lekárom
  v zahraničí. "

  Ak by to malo byt plnohodnotne zdravotne poistenie tak to nestoji 20 EUR rocne ale 2000 EUR rocne.
  ivka70

  ivka70 je teraz online ivka70

  ivka70
  Ako zrušiť verejné zdravotné poistenie?

  "Zdravotnej poisťovni poistenec predkladá fotokópiu pracovnej zmluvy z cudziny/fotokópiu oprávnenia na vykonávanie samostatne zárobkovej činnosti v cudzine a potvrdenie o zdravotnom poistení v cudzine alebo čestné vyhlásenie za účelom preukázania zániku verejného zdravotného poistenia v SR," uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa poisťovne Union Veronika Hauswaldová.

  Okrem toho upozornila, že "čestné vyhlásenie zakladá trestnoprávnu zodpovednosť. Poistenec je povinný vrátiť preukaz poistenca, ako aj Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP)," pokiaľ mu bol vydaný.

  http://www.aktuality.sk/clanok/26085...budnut/#zrusit

  dlhodobé cestovanie - zdravotné poistenie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.