Zavrieť

Porady

V roku 2007 som zdedil byt od babičky v CR. Chcem ho predať za 67 tisíc euro. Koľko budem platiť dane tu v SR ?

Som rezidentom SR a dane z prenájmu bytu v Cechách som riadne platil v SR. Hned nato si chcem kúpiť byt v SR. Doteraz som ho prenajímal, TB som tam nikdy nemal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1jarino1 A to je jedno či predávam byt v zahraničí alebo tu na Slovensku? Ani Cesi po mne nebudú nič chcieť kedže nie som ich rezidentom?
    misoft Pokiaľ platia podobné zákony v ČR ako na SK - tak by sa z toho platiť daň nemala - nehnuteľnosť zdedená, doba dlhšia ako 5 rokov - len sa pozrieť v tomto na české zákony (či predsa nie sú rozdiely). Nehnuteľnosť je v Čechách, registrovaná v českom katastri....
    1jarino1 Cesi mi odpísali že u nich už päťročná lehota neplatí a že dan budem platiť na Slovensku kedže som rezidentom SR. A v zákone o dani nie je jednoznačne uvedené či je jedno kde nehnuteľnosť je... a presne o to mi šlo... príjem v zahraničí...Ako som pochopila zákon, príjem z predaja bytu záhrady a priľahlých stavieb ani neuvádzam nakoľko je príjem oslobodený. Mätie ma to je to naozaj tak že príjem ani nemusím uviesť?
      zbaliť

    V roku 2007 som zdedil byt od babičky v CR. Chcem ho predať za 67 tisíc euro. Koľko budem platiť dane tu v SR ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.