Zavrieť

Porady

Ako zostat poistencom ZP v SR pri Tpp v cr

Ahoj, dostal som ponuku na TPP v ČR, ale chcem zostat poistencom ZP v SR.
na sr som poistencom štátu - plny invalid /ztp +.szco
V poistovni mam vybavene vynimky na uhradu dozivotnych liekov, lebo jedno balenie.stoji cez 200, a nerad by som o nu prisiel a aj s lekarmi som spokjny tu a nechcem menit, ale praca a isty plat ma laka do cr. Da sa odist bez odhlasenia zp nebodaj inv.dochdku.
doplnene :
pomohlo by zamestnat sa vo vl.firme na Tpp na maly mesacny plat ?
lebo vtedy by som mal tpp na sr cize mozem vybavit ten formular ci nie ?
aj tak to mam v plane aby som usetril na tej blbej dan.licencii 480 je menej nez 960
Naposledy upravil kobolcs : 23.07.15 at 22:00 Dôvod: doplnena otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    PP na Slovensku by mohol pomôcť, podmienka je že aspoň 25% príjmu alebo prac. času musí byť na Slovensku. Ale musiš tu mať rodinu, majetok. Ale posudzuje to SP

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Však sa pri odchode do ČR neodhlás z povinného zdravotného poistenia a budeš poistený aj na SR aj v ČR. Nie je to síce v súlade s legislatívou, ale slovenské zdrav. poisťovne to nebude trápiť, že si poistený aj v ČR. Ani to nemajú ako zistiť, pokiaľ to sám nenahlásiš. Pokiaľ budú inkasovať poistné, budeš zravotne poistený aj na Slovensku.




    Keďže to nie je v súlade s legislatívou, tak to radšej škrtám.
    Naposledy upravil Chobot : 23.07.15 at 21:39
    veronikasad Tibor, to asi nie je dobrá rada. Jedna moja klientka pred pár rokmi zrušila živnosť a odišla pracovať do zahraničia. Zo zdr.poistenia na SK sa neodhlásila a po čase ju ZP vyzvala na zrušenie zdr.poistenia z dôvodu práce v zahraničí a musela uhradiť lekárom (zubár, obvodný, gynekolog) kapitácie.
    kobolcs uuch, nie.chcem to co najviac legalne. stacilo zabavka s poistovnou ked mi neuznali plnenie za ziv.poistenie a teraz splacam uvery z id, ale splatky su nastavene na 8xplat. doplnil som otazku co ked budem mat tpp aj na slovensku

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    cit. zo sránky Dôvery" :
    Idete pracovať

    Ak v zahraničí pracujete, budete tam poistený a tam si budete platiť odvody. Zdravotnú poisťovňu si vyberiete vy alebo vám ju určí váš zamestnávateľ.
    Lekára na Slovensku môžete navštevovať aj naďalej. Stačí si vybaviť formulár S1/E106, na základe ktorého vám starostlivosť na Slovensku preplatí vaša zdravotná poisťovňa v cudzine.


    ak budeš mať obidva pomery - budú skúmať, k predpisom ktorej krajiny patríš . ak máš naďalej tu trvalý pobyt, mohlo by pomôcť ?
    kobolcs ano toto poznam, ale takto pridem o vynimku na lieky to mesacne vychadza 800€ + nieco na cukrovku, srdce a ostatne doplnkove choroby dalsi 100€ a to je to co prave nechcem vybavovať v cr na rok ci dva a potom zas na sr , viem ze schvalenie trval cca polroka a az primar spec. ustavu to musel potvrdit.

    No asi tam nepojdem, jedine ak mi ponuknu plat ministra. zostanem pekne doma a trosku si prilepsim dochodok nejakou vystavenou faktúrou raz za kvartal.

    Ako zostat poistencom ZP v SR pri Tpp v cr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.