Zavrieť

Porady

Postup pri dohode o budúcej kúpnej zmluve

Rozhodli sme sa predat nehnutelnost este neodpisanu, predaj bude bez DPH. S budúcim kupujucim sa uzatvorila dohoda o budúcej kupnej zmluve, na zaklade ktorej musi buduci kupujuci zaplatit vopred dve splatky z dohodnutej kupnej ceny na vinkulovany ucet v banke. Tieto dve splatky podmienuju podpis kupnej zmluvy. Podmienkou vyplaty tejto sumy z vinkulovaneho uctu nam je predlozenie vypisu z listu vlastnictva, kde bude uvede, ze vlasnikom je kupujuci. Buduci kupujuci vstupi do bezplatného uzivania kupovanej nehnutelnosti po zaplateni prvej zalohy. Tato zaloha uz bola aj zaplatena. Ako sa ma o tychto skutocnostiach uctovat v podvojnom uctovnictve?
Naposledy upravil Roman6 : 31.05.06 at 06:43
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ayya je offline (nepripojený) ayya

  ayya
  Roman6
  Rozhodli sme sa predat nehnutelnost este neodpisanu. S budúcim kupujucim sa uzatvorila dohoda o budúcej kupnej zmluve, na zaklade ktorej musi buduci kupujuci zaplatit vopred dve splatky z dohodnutej kupnej ceny na vinkulovany ucet v banke. Tieto dve splatky podmienuju podpis kupnej zmluvy. Podmienkou vyplaty tejto sumy nam je predlozenie vypisu z listu vlastnictva, kde bude uvede, ze vlasnikom je kupujuci. Buduci kupujuci vstupi do bezplatného uzivania kupovanej nehnutelnosti po zaplateni prvej zalohy. Ako sa ma o tychto skutocnostiach uctovat v podvojnom uctovnictve?
  hmm... malo informacii a pretoze sa na to imho treba pozriet z viacerych aspektov - iba tak z hlavy: predaj bude s dph? alebo bez? ... potom kvoli odpisom: nemozes odpisovat (v zasade) ked nie si vlastnikom ku dnu 31.12. - to suvisi zo zostatkovou sumou neodpisaneho majetku samozrejme ... dalej o splatkach ...
  skus aspon ciastocne, alebo "modelovo" uviest sumy a pripadne datumy napisat, mozno sa potom ozvu viaceri poradaci imho, neviem ci ti potom budem platna aj ja, ale verim, ze sa bude dat "poskladat" kompletna odpoved, ok?

  Postup pri dohode o budúcej kúpnej zmluve

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.