Zavrieť

Porady

Môže ma exmanžel vyhodiť na ulicu po 3 rokoch od rozvodu aj napriek tomu, že ma nevyplatil?

Dobrý deň,
rozviedla som sa už v decembri 2014. Bývalý manžel ma ešte stále nevyplatil a ani to nemá v pláne a tvrdí, že na nič ani nemám nárok. Stále žijeme v jednej domácnosti a stále sme sa od rozvodu nikam nepohli.
Najväčší problém sú peniaze - má ich na rôznych účtoch, na ktoré ja nemám prístup a ani sa nedá zistiť koľko ich vlastne má, kedže aj podniká.
A teda moja otázka je: AKO TO SO MNOU BUDE PO 3 ROKOCH PO ROZVODE, KEĎ MA EXMANZEL NEVYPLATÍ? Môže ma bez peňazí a akéhokoľvek majetku vyhnať na ulicu? Alebo budem mať nárok na nejakú časť majetku aj po 3 rokoch od rozvodu? A čo v prípade jeho smrti? Mám nárok na nejaké dedičstvo (myslím si, že skôr nie - že budú dediť naše dve dospelé deti)? Už som z toho zúfalá.
Budem naozaj rada ak dostanem odpoveď.
Ďakujem

MaryLyn
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Podal niekto z vas navrh na vysporiadanie BSM? Pri vysporaduvani by sud vyziadal podklady ku dnu rozvodu - aj z uctov.
Komu patri byt - ako bol nadobudnuty?
MaryLyn94 Návrh zatiaľ nikto nepodal - právnička si za to pýta veľké peniaze a on nie je ochotný to zaplatiť a ja na to bohužiaľ nemám. A byt je spoločný a aj bol nadobudnutý do spoločného vlastníctva.
A neviete teda čo bude po tých troch rokoch?
taiko Po troch rokoch uz budes mat peniaze na pravnicku?, Ci preco chces cakat na dovrsenie tych troch rokov? nemozu Ti s tou pravnickou pomoct deti ?
Musis si uvedomit, ze ked sa sama nezastanes svojich prav, nik iny to za Teba neurobi.
marjankaj A prečo by musela ten návrh písať právnička?
taiko vsak nemusela, len zadavatelka asi chce pravnicku zapojit.
Mária27 Po troch rokoch budú spoluvlastníci bytu, vyhodiť ju nemôže. Súd by mohol rozhodnúť, že sa byt predá a peniaze rozdelia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Napíš si žalobu sama....pridávam link http://centrumpravnejpomoci.sk/doc/BSM_08-2012.pdf /Teba sa týka žaloba od str.12/....

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Anik, Mária27, Erzebeth, Katy a R, Kvaka, MaryLyn94, taiko, marjankaj
    8

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak nedoslo k vyporiadaniu BSM, tak zatial nema jeden z manzelov vyplatit druhu stranu. Takze bez vyporiadania sa nepohnete.
    Navrh na vyporiadanie je relativne jednoduchy ukon, takze si myslim, ze sa to da zvladnut aj svojpomocne, netreba to nutne riesit prostrednictvom pravneho zastupcu
    § 149
    (1) Ak zanikne bezpodielové spoluvlastníctvo, vykoná sa vyporiadanie podľa zásad uvedených v § 150.
    (2) Ak dôjde k vyporiadaniu dohodou, sú manželia povinní vydať si na požiadanie písomné potvrdenie o tom, ako sa vyporiadali.
    (3) Ak sa vyporiadanie nevykoná dohodou, vykoná ho na návrh niektorého z manželov súd.
    (4) Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.
    (5) Ak sa po vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov rozhodnutím súdu alebo dohodou objaví majetok, ktorý nebol zahrnutý v rámci vyporiadania, platí preň domnienka uvedená v odseku 4.
    O tom, co bude po troch rokoch hovori odsek 4.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Skús mediátora nech manžel vidí,že to myslíš vážne.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Mozno aj tu by Ti vedeli pomoct?
    BEZPLATNA PRAVNA POMOC http://www.cpp.finalarea.com
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko mozem sa od "nevhodneho" dozvediet, co je na mojom prispecku nevhodne? Aby som sa popripade v buducnosti vyvaroval nejakych chyb.
    korela mimo témy. to je cena za možnosť mínuskovania, bez akéhokoľvek nutnosti vysvetlenia. mínus by malo prejsť iba s nickom, nie anonymne, alebo iba s vysvetlením. inak nie. tieto mínusy nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.
    taiko ja sa obvykle nad tym nepozastavujem, len toto mi uznaozaj prapodivne prislo. Nuz ale ked je nejaka forma psychohyfieny a pomoze to, tak bufiz
      zbaliť

    Môže ma exmanžel vyhodiť na ulicu po 3 rokoch od rozvodu aj napriek tomu, že ma nevyplatil?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.