Zavrieť

Porady

odpocet DPH pri kupe auta

Dobry den,
Pocul som ze sa chysta nejaka zmena k 30.6. ohladne moznosti odpoctu DPH pri kupe auta. Narychlo som na porade nic nenasiel. Viete o niecom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    K 30.6.2006 sa určite nič nezmení lebo nezasadá parlament a doteraz nič podobné neschválil.Treba počkať po voľbách.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lubos f
    Dobry den,
    Pocul som ze sa chysta nejaka zmena k 30.6. ohladne moznosti odpoctu DPH pri kupe auta. Narychlo som na porade nic nenasiel. Viete o niecom?
    To bola informácia ohľadne kúpy osobného MV ? Zatiaľ som nič nepočula ....ale nebolo by od veci i keď tomu veľmi neverím .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zatial šum na PORADE nebol , to znamená , že sa určite také niečo neprijalo .

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ani aj to tak presne nesledujem ale spolieham sa na to, že pokiaľ by to platilo, všetci predjcovia by to radostne oznamovali, aby podnikatelia stihli nakúpiť autá.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Nejako mi nefunguje rychla odpoved s citaciou prispevku, tak su moje reakcie trochu zmatocne

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    lubos f
    Myslel som skor negativnu zmenu... Nieco akoze budu ine podmienky pri nakupe MV N1...
    Ak ohľadom N1 - nebudú sa uznávať dodatočné prestavby na úžitkovú verziu, MV bude musieť mať certifikát ako úžitkové. Tak nejak mi to vysvetľovali, keď som sa vyberal auto.

    Napr. Renault Megane Grandtour ( kombi verzia) nedá sa prerobiť na N1
    Renault Laguna - kombi - dá sa prerobiť ( certifikácia(či ako sa to volá) bola robená na verziu M1 aj N1.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    benka
    Ak ohľadom N1 - nebudú sa uznávať dodatočné prestavby na úžitkovú verziu, MV bude musieť mať certifikát ako úžitkové. Tak nejak mi to vysvetľovali, keď som sa vyberal auto.

    Napr. Renault Megane Grandtour ( kombi verzia) nedá sa prerobiť na N1
    Renault Laguna - kombi - dá sa prerobiť ( certifikácia(či ako sa to volá) bola robená na verziu M1 aj N1.
    To je ale dobrá informácia ,benka to si mal už pri kúpe hodiť do pléna

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Zita5
    To je ale dobrá informácia ,benka to si mal už pri kúpe hodiť do pléna
    Bol som tak zaujatý výberom, že som si to neuvedomil. No a moja polovička ma pri tom tak intenzívne znervózňovala tým, čo sa jej na jednotlivých autách nepáči, že som takmer nič nekúpil. Ale ten Megan sa jej napokon zapáčil. ( Chvalabohu, lebo som bol na pokraji nervového zrútenia. xxixixixixi :p )

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Peterka
    Stále sa uvádza len Renault, týka sa to aj iných značiek ?
    Ja idem kupovat Renault, preto som overoval tam...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Všetkých. Ale väčšinou si dávajú robiť "certifikácie" na obe verzie. Treba sa však aj tak informovať u predajcu.
    Keď som preberal medzi autami, tak ako N1 bude sa dať kúpiť autá : Fabia, octavia, laguna, opel Astra - kombi verzie.

    monah je offline (nepripojený) monah

    monah
    Netýka sa to vôbec zákona o DPH. Bola som na školení pred dvomi týždňami a jedná sa len o nieakú vyhlášku o motorových vozidlách alebo niečo také. Ide o to, že sa nebudú môcť prestavovať osobné autá, to znamená, že v akej kategorii vyrobí výrobca auto tak bude takou kategoriu stále byť.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Chcem len upresniť:
    Od 01.07.2006 sa prestavba vozidiel z M1 na N1 riadi novelizovaným zákonom 725/2004. Prestavba z M1 na N1 je možná na základe žiadosti až po prihlásení do evidencie MV.

    Podľa §49/7 Z DPH si platiteľ nemôže odp. DPH pri osobnom automobile (kúpa a nájom), t.z. ak kupuje auto zaradené do M1, nemôže si odpočítať DPH, aj keby si ho dal prestavať (následne) na úžitkové (N1).Podmienkou odpočtu je: Pri kúpe musí byť vozidlo v N1.

    Ak kupime MV zaradené do N1, naďalej máme nárok na odpočet DPH.

    Preto si väčšina výrobcov svoje osobné autá typu kombi dáva zaradiť do kategórii M1 aj N1, aby mohli predávať svoje autá (kombiverzie) už v kategórii N1 a tým aby kupujúci splnil podmienku pre odpočet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.