Zavrieť

Porady

Kúpa televízora - ako marketingová podpora

ahojte , potrebovala by som poradiť. Spoločnosť chce nakúpiť televízor a poskytnúť ho odberateľovi ako marketingovú podporu pri odobratí tovaru. Napr. Odoberie tovar v hodnote 100000,- EUR a k tomu dostane televízor v hodnote 8000,- Eur.
Môžem si dať televízor do nákladov( je to tovar??) 504/321. Už ste sa stretli s takýmto prípadom.

Ďakujem
Consultix Dostane televizor v hodnote 8000 EUR. Ale v akej cene? Co znamena "poskytnut"? Zapoziciam, alebo darujem?
tulila poskytnúť znamená, že ho dostane ako bonus za odobratý tovar. Ak je to bonus mám to brať ako dar tým pádom musím dodaniť na konci roka???
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak je to bonus, potom sa to povazuje za dar, so vsetkym, co s tym suvisi.
    Je rozumnejsie to predat za 1 EUR s tym, ze tato transakcia musi byt podlozena napriklad nejakou akciou (mat k tomu podmienky akcie) a tym padom by to malo byt obhajitelne na DU, preco sa ten tovar predal v znizenej cene.
    Druhou moznostou je definovat dodatocny bonus pre klienta vo vyske 8000 EUR pri dosiahnuti daneho obratu. Tento bonus dostane vo forma dodatocneho dobropisu. Nasledne predas televizor v normalnej cene a zapocitas s dobropisom. V tomto pripade dokonca ma obchodny partner moznost odpisovat si to ako majetok.
    tulila dakujem Ti moc tiež mi pride logickejšie spraviť bonus vo forme dobropisu len....., ale ešte raz dakujem za radu

    Kúpa televízora - ako marketingová podpora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.