Zavrieť

Porady

Zavet alebo darovacia zmluva ?

Uz som si na porade precital ze dan sa neplati ani pri dedeni zo zavetu ani pri prevode majetku darovaciou zmluvou.
1. Su velke rozdiely v poplatkoch co sa tyka tych dvoch moznosti? Ide o dom a pozemok.
2. Co je podla vas spravne a dobre pre rodica? Napisat zavet (najlepsie asi u notara) a zit si do smrti vo svojom, alebo darovacou zmluvou previest dom na dieta uz teraz?

Nie je vytvarany ziadny tlak... niekedy jednoducho clovek citi ze ho opustaju sily a chce dat veci do poriadku kym mu to este ako tak mysli. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Život píše neuveriteľné osudy ľudí,ktorí sa vzdali počas života svojho majetku darovaním potomkom.Zle rozmýšľaš,keď sú poplatky pre teba motívom;ja osobne si myslím,že ak niekto zdedí majetok,tak nech si tie poplatky zaplatí,nie sú to sumy,ktoré by človeka zruinovali a ty máš istotu dožitia vo svojom dome.Závisí aj od toho,či máš manželku a koľko máš detí a čo v tvojom prípade znamená...chce dat veci do poriadku...
    Mnohí rodičia boli pre deti zaujímaví,kým vlastnili majetky a potom prežívali peklo.Nikdy sa nevzdávaj za života svojho majetku,môže nastať taká zmena,že to budeš ľutovať.Môj názor.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri dedeni sa neplati dan, ale platia sa poplatky notarovi, podla hodnoty dedicstva, ktore nie su najmensie.
    Tie dedici platia. A tie pri darovani nie su.
    Co je lepsie pre rodica, si musi rozmysliet on.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak chceš darovať - daruj. Aj "bremeno" môžeš (nemusíš) dať zapísať. Ak chceš napísať závet - napíš. Dokonca ani nemusíš písať závet - vtedy sa bude dediť zo zákona.
    Ale ty sa musíš rozhodnúť - poplatky sú ozaj ten najmenší problém.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ja si myslim,ze je lepsie ''usporiadat si svoje veci za zivota''uz dva roky absolvujem''dedicske konanie v ktorom su stale nejake prietahy.Aj ked druhi pisu,ze peniaze nie su dolezite-ja si to nemyslim doposial nas to dedicske konanie vyslo na 400€ a to este stale nie je ukoncene...Ja sa priklanam k spisaniu zavetu.
    http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...uci-len-zavet/

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/notari-poplatky/
    Mária27 Ak je dediný rodič a jediné dieťam nemusí nič riešiť - ani dedičské konanie netrvá dlho.
    Peggynka 01.08.15 18:06 odstránil(a) z Porady

    Zavet alebo darovacia zmluva ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.