Zavrieť

Porady

Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ja som som prisiel asi po dvoch rokoch nedavno, ale velmi ma to tu nebavi. Nemyslim spolocnost ludi, ale to ako to tu teraz technicky funguje.

Chcem pozriet co nove v teme a neviem najst posledny prispevok. Sice sa mi zobrazi, ze naposledy prispel XZ dnes o 14:52 ale neda sa ten posledny prislevok vypatrat. Je to preto, ze odpovedat sa da uz iba raz, tak ludia pisu do "komentarov", ktore sa zbaluju a nie je ich vidno. Kazde vlakno komentarov teba osobitne rozklikavat a kontrolovat. Koho by to bavilo? Navyse ani odpovede uz nie su radene chronologicky, ale akosi podla nejakeho ratingu, takze totalny chaos...
24 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Pripojím sa svojim názorom k danej téme. Som tzv. starý poraďák. Kedysi som chodil na stránku denne aj niekoľkokrát. Viac som radil, ako sa dotazoval. Takže si myslím, že som obsah stránky svojim spôsobom obohatil a mnohým ľuďom aj pomohol svojimi radami. Môj záujem o Poradu opadol po radikálnej zmene v koncepcii stránky. Než by som sa mal pracne učiť, ako po novom vstupovať do tém, ako zadávať nové témy, čo človeku strašne márni čas, som si povedal, že radšej tento čas venujem užitočnejšej veci. Myslím, že nehovorím len za seba. Proste, môj názor je, že stará Porada bola lepšia, prehľadnejšia a aj systém zbierania bodov mnohých motivoval zapájať sa do debát a poskytovať rady, čo často bolo spojené aj so samovzdelávaním. Teraz je všetko inak a úroveň Porady evidentne upadla. Na škodu veci.
16 1
Adriana7675 Adriana7675

Adriana7675 je offline (nepripojený) Adriana7675

som :-)
Aj ja som podobného názoru ako ľubomir-.... v minulosti sa tu naozaj radilo ,...bola to skutočná "Porada " ....
13 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
AdrianaA
V minulosti som na poradu chodila pravidelne. Ak som vedela, tak som poradila a tiež som potrebovala zopár krát poradiť. V poslednej dobe cca asi viac ako rok mám pocit, že buď klesla odbornosť diskutérov alebo moje otázky sú veľmi zložité.
Tak to máš pravdu. Mnoho kvalitných poraďákov už poradu opustilo. Nemá pre nich žiadny prínos. A otázky týkajúce sa účtovníctva(čo bolo pôvodným zámerom porady) sa strácajú v hromade ostatných "dôležitých" otázok. Niekedy je to ako prehrabávanie kopy hnoja, kým človek narazí na otázku, ktorá by ho zaujala.
11 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://ako-investovat.sk/clanok/552/...eho-internetu/

Ľubomír, to sa ti iba zdá. :-) Porada zatiaľ beží i naďalej svojou zotrvačnosťou. Dokedy to vydrží bez zmien a nepadne na ústa, je však otázne.
Ja by som si dovolila charakterizovať dnešnú Poradu ako neriadený samochod. Okrem dvoch hlavných aktérov Pat a Mat (baranidlo a "sofista"), ktorí sú na najlepšej ceste tu z tohto urobiť šach mat.
Vyvinuté civilizácie vždy zničili barbari.
11 2
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvaka
Presne tento bonus, ktorý sa v predchádzajúcich rokoch niesol v duchu zhovievavých a ústretových odpovedí, sa však začal zneužívať a príjemný cveng starej porady sa vytráca.
... ten "bonus" sa vytráca priamo úmerne tomu, ako sa z Porady pomaly ale iste vytrácajú zhovievaví, ústretoví, príjemní a pritom odborne erudovaní ľudia... vďaka nim som tu strávil pár pekných a (aj pre mňa) užitočných rokov... nový duch Porady si však vyžaduje kvantá príspevkov a tomu zodpovedá aj ich kvalita. Žiaľ...
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja si myslim, ze porady je akurat ... vela otazok je zodpovedanych, institucie maju tiez podstatne viac zverejnench infomacii na svojich strankach oproti minulosti, na internete je tiez dostatok odbornych clankov

ti co radia na tejto stranke to robia na ukor svojho volneho casu, nevidim dovod aby sa vypracovavali komplexne odpovede na otazky, ktore su uz vackrat zodpovedane ci uz tu na porade alebo na nete, staci len trochu vyhladavat a citat s porozumenim
8 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Neviem či náhodou nebudem jediný, kto tu na Porade zaregistroval náš akčný uvítací výbor.
Fungujú hlavne pri nováčikoch, ktorých ihneď na privítanie zosmiešnia, zosmiešnia ich otázku a pritom sa nezabudnú odvolať na poraďácku etiketu.
---------------------------------------
Nečudujem sa, že to tých nových potencionálnych poraďákov okamžite odradí.
8 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Adriana7675
Aj ja som podobného názoru ako ľubomir-.... v minulosti sa tu naozaj radilo ,...bola to skutočná "Porada " ....
No veď ti nikto nebráni naozaj dobre radiť. A ani nikomu nenariaďuje. Takže ak sa ti zdá, že sa tu málo radí, tak môžeš prázdny priestor zaplniť ty sama.
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

v odborných otázkach by nemali ostávať témy niekoľko rokov otvorené maximálne rok, lebo zmenou legislatívy prestávajú platiť odpovede ako pravdivé. Potom kto rozozná dobrú radu od špatnej? Niekedy aj ako laik čítam neskutočné "odborné" rady Ak sa vyčerpá mal by ju nejaký moderátor vyhodnotiť uviesť čo je pravda a čo nie a uzavrieť.
6 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Niekedy som sa na porade naučila viac, odpovede boli jednoduché - áno, nie. Bolo viac citu a súdržnosti, menej posmeškov. Viac som sa na moju Poradu tešila.
Teraz sa mi však zdá profesionálnejšia, pretože sa prikladajú linky, citácie zákonov - aj keď niekedy vyznať sa v zákone je ťažké a ťažké je si ho správne vyložiť.
Ale aj teraz, veľká vďaka za poradu.

P.s.: aj keď niekedy tŕpnem, či to neschytám, že som .... Na PORADE som závislá a som tu denne aj 5-6 krát. Všetko sledujem

Ináč, všetko v pohode, rada by som vymenovala poraďákov, ktorí to tu držia a veľmi si ich vážim, ale bojím sa, aby som na niekoho nezabudla.
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Janiela
Teraz sa mi však zdá profesionálnejšia, pretože sa prikladajú linky, citácie zákonov - aj keď niekedy vyznať sa v zákone je ťažké a ťažké je si ho správne vyložiť.
.
Áno, odpovede typu áno/nie sú lákavé. Ale skrývajú nebezpečenstvo, že sa neuvedie zdanlivo nepodstatná informácia, ktorá má opačný vplyv na odpoveď.
Preto dávam linky a citujem paragrafy, aby si dotyčný mohol sám overiť nakoľko sa odpoveď vzťahuje na jeho prípad. A aj preto dávam zdanlivo nepatričné doplňujúce otázky.
Skrátka v duchu príslovia(aj keď má pôvod z biblie)

Daj človeku rybu a nasýtiš ho na jeden deň. Nauč ho chytať ryby a nasýtiš ho na celý život.
6 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Ani mne sa nepáči, keď príde s otázkou niekto nový, príp. nie stály návštevník a namiesto odpovede ho lustrujú ako eštebáci, kde čo napísal, hneď je podozrivý, že robí reklamu (aj keď sa pýta len na nejaký produkt a neuvádza žiadne linky) a ešte neviem z čoho. A najviac ma vytáča rada, že načo sa pýta, keď existuje google. No však gúglil, gúglil a našiel stránku "Porada", tak sa pýta, nie? Alebo opačne, načo nám je potom "Porada", veď máme google, tam je všetko.
7 1
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Napadlo ma zadať túto tému, keď vidím sto rokov staré témy a žiadne odpovede alebo rady. Žiadny záujem, Nič. O orientácii v porade ani nehovorím. Aj teraz píšem, ale neviem kde sa zobrazí tento príspevok.
Reakcie: "Nájdi sa na googli" , ma doslova štvú. Nejde o žiadnu lenivosť. Ide o to, že človek sa chce dozvedieť od ľuďí, ktorí majú s daným problémom osobné skúsenosti. Chce sa "poradiť" s človekom a nie s googlom. Toto tu chýba. Preto si myslím, že niekedy živá Porada je pred smrťou.
7 1
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

V minulosti som na poradu chodila pravidelne. Ak som vedela, tak som poradila a tiež som potrebovala zopár krát poradiť. V poslednej dobe cca asi viac ako rok mám pocit, že buď klesla odbornosť diskutérov alebo moje otázky sú veľmi zložité. Keď už mám nejaký účtovný, daňový, mzdový problém, tak sa ani nepokúšam zadať otázky, lebo ostane aj tak bez odpovede. V mojích otázkach je veľa bez reakcie. Mnohokrát sa potrebujú ľudia len uistiť, či ich názor je správny a preto odpoveď typu : veď si pozri staršie otázky, nie je odpoveď, nakoľko každý prípad je špecifický a pri častej zmene legislatívy, čo platilo včera nemusí dnes. Možno by to chcelo menej zásahou do otázok a diskusii od admina.
5 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
gypsinka - viackrát som si dala tú námahu, že 3 slovné spojenie, ktoré niekto zadal ako otázku som prekopírovala do googlu a hneď v prvej možnosti mi nabehla odpoveď - a nie stránka porada.

Keby najprv tie 3 slová napísal do googlu, hned v tej sekunde by mal odpoveď a nie vyhľadať poradu, kliknúť na "nová otázka" atď....atď.... atď.

Ja osobne sa tiež niečo spýtam tu na porade, ale najprv tú istú otázku vpíšem do google. Až keď tam nenájdem konktérnu odpoveď, tak sa pýtam tu.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kn-alka, je to síce pravda, že google nájde, ale nájde iba "akúsi" odpoveď, nie je "šitá na mieru" . Veď bonus porady je v tom, že tu sa dá o otázke podľa potreby aj "komunikovať".

Presne tento bonus, ktorý sa v predchádzajúcich rokoch niesol v duchu zhovievavých a ústretových odpovedí, sa však začal zneužívať a príjemný cveng starej porady sa vytráca.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My však nevieme, aké množstvo ľudí nájde odpoveď cez google a na poradu už nepôjde, lebo mu odpoveď cez google postačuje. My vidíme len tých, čo prídu na poradu. Takže títo, čo našli stránku, čítajú ju, skúšajú ju, registrujú sa a majú ju k dispozícii aj na iné otázky, dokonca aj kaviareň v nej je. .
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by som dodala, že kto chce, nech poradí každému, ak vie, a kto nechce, nech aspoň nezakazuje a nevyháňa odtiaľto ľudí. Nemá každý IQ TQ. A Porade sa znižuje návštevnosť. Čo by mňa, nakoniec, vôbec nemuselo zaujímať. Mňa zaujíma iba to, aby sa každému obyvateľovi tejto krajiny žilo dobre a zdravo. Aj ďalším generáciám.
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

napísal si príspevok a hneď si sa odhlásil,predtým si mal komentár 04.11.14 16:20.
Tak čo sa čuduješ,nijako si k tomu životu neprispel.
6 3
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pavol54
marjankaj
pavol54
v odborných otázkach by nemali ostávať témy niekoľko rokov otvorené maximálne rok, lebo zmenou legislatívy prestávajú platiť odpovede ako pravdivé. Potom kto rozozná dobrú radu od špatnej? Niekedy aj ako laik čítam neskutočné "odborné" rady Ak sa vyčerpá mal by ju nejaký moderátor vyhodnotiť uviesť čo je pravda a čo nie a uzavrieť.
Pali, a čo potom tá databáza? Už nebude slúžiť svojmu účelu?
niečo som prehliadol?
V rubrike etiketa porady sa pise:

Hlavným cieľom Porady je spoločné vytváranie databázy prakticky podaných odpovedí a informácií.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať