Zavrieť

Porady

Usporiadat
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Pripojím sa svojim názorom k danej téme. Som tzv. starý poraďák. Kedysi som chodil na stránku denne aj niekoľkokrát. Viac som radil, ako sa dotazoval. Takže si myslím, že som obsah stránky svojim spôsobom obohatil a mnohým ľuďom aj pomohol svojimi radami. Môj záujem o Poradu opadol po radikálnej zmene v koncepcii stránky. Než by som sa mal pracne učiť, ako po novom vstupovať do tém, ako zadávať nové témy, čo človeku strašne márni čas, som si povedal, že radšej tento čas venujem užitočnejšej veci. Myslím, že nehovorím len za seba. Proste, môj názor je, že stará Porada bola lepšia, prehľadnejšia a aj systém zbierania bodov mnohých motivoval zapájať sa do debát a poskytovať rady, čo často bolo spojené aj so samovzdelávaním. Teraz je všetko inak a úroveň Porady evidentne upadla. Na škodu veci.
16 1
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvaka
Presne tento bonus, ktorý sa v predchádzajúcich rokoch niesol v duchu zhovievavých a ústretových odpovedí, sa však začal zneužívať a príjemný cveng starej porady sa vytráca.
... ten "bonus" sa vytráca priamo úmerne tomu, ako sa z Porady pomaly ale iste vytrácajú zhovievaví, ústretoví, príjemní a pritom odborne erudovaní ľudia... vďaka nim som tu strávil pár pekných a (aj pre mňa) užitočných rokov... nový duch Porady si však vyžaduje kvantá príspevkov a tomu zodpovedá aj ich kvalita. Žiaľ...
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

misomiso
No ja som som prisiel asi po dvoch rokoch nedavno, ale velmi ma to tu nebavi. Nemyslim spolocnost ludi, ale to ako to tu teraz technicky funguje.

Chcem pozriet co nove v teme a neviem najst posledny prispevok. Sice sa mi zobrazi, ze naposledy prispel XZ dnes o 14:52 ale neda sa ten posledny prislevok vypatrat. Je to preto, ze odpovedat sa da uz iba raz, tak ludia pisu do "komentarov", ktore sa zbaluju a nie je ich vidno. Kazde vlakno komentarov teba osobitne rozklikavat a kontrolovat. Koho by to bavilo? Navyse ani odpovede uz nie su radene chronologicky, ale akosi podla nejakeho ratingu, takze totalny chaos...

s tymto uplne suhlasim.
pokym stara porada Bola super,odkedy sa zmeni System a vynovil sa Image,je to tu velmi fadne,tazko prehladne.....myslim ze Vela ludi tu koli tomu prestalo choit.
ked som tu zacinala,chodila som Sem takmer kazdy den.teraz zu len sporadicky.
ludmi to nebude,ti su stale ti isti,mili.
ale ten System je fakt o nicom...admin by saa mohol zamysliet ci sa nevratime spät k povodnemu vzhladu ;-)
3 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
marjankaj

Daj človeku rybu a nasýtiš ho na jeden deň. Nauč ho chytať ryby a nasýtiš ho na celý život.
to by som chcel vidieť, kde v Biblii to má pôvod
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie je to z biblie, ale, dá sa aj takto, " Učiť sa, učiť sa, učiť sa! " " Opakovanie, matka múdrosti!" " Kto nemá v hlave, má v pätách! " " Len somár sa učí na svojich chybách!" " Na svojich chybách sa človek najskôr naučí! " Na starej ...



... porade.
1 0
mirko70 mirko70

mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

korela
Adriana7675
Aj ja som podobného názoru ako ľubomir-.... v minulosti sa tu naozaj radilo ,...bola to skutočná "Porada " ....
Aj Česi majú niekoľko vlastných https://www.poradte.cz/ a iné. Stretla som sa iba so slušnosťou.
Na začiatok pridám aj slovenskú mutáciu http://www.poradte.sk. Priznám sa,že nie som pravidelným návštevníkom ale ked už prídem,očakávam prinajmenšom normálne odpovede. Beriem to všeobecne,hľadám najčastejšie skôr skúsenosti ako citácie zákonov. A preto často čítam odpovede typu ,,Načo je gúgel a pod.,prípadne rôzne druhy narážok,namiesto poskytnutia relevantnej,použiteľnej odpovede. Niet sa potom čomu čudovať,ked ľudia prídu skôr cez odkazy z gúgla akoby mali navštíviť svoje obľúbené fórum. No čo už,sme rôzni.Mám aj veselú správu. Takéto typy odpovedí sa vyskytujú aj na iných fórach.
2 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

avalik
Cerstvy priklad o lenivosti niektorych zadavatelov pouzit najprv google - http://www.porada.sk/t270036-aka-je-...a-daosinu.html
a možno by sa aj nejakého dochtora mohev opýtat
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

kopretinka
napísal si príspevok a hneď si sa odhlásil,predtým si mal komentár 04.11.14 16:20.
Tak čo sa čuduješ,nijako si k tomu životu neprispel.
Myslím, že sa mýliš.Neodhlásil som sa. Veď práve o tom hovorím, že na Porade zdochol pes. Boli časy, keď som sem chodieva denne. Teraz ani neviem načo by som sem chodil. Staré témy a minimum príspevkov. Vytratil sa záujem ľudí o Poradu.
3 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Napadlo ma zadať túto tému, keď vidím sto rokov staré témy a žiadne odpovede alebo rady. Žiadny záujem, Nič. O orientácii v porade ani nehovorím. Aj teraz píšem, ale neviem kde sa zobrazí tento príspevok.
Reakcie: "Nájdi sa na googli" , ma doslova štvú. Nejde o žiadnu lenivosť. Ide o to, že človek sa chce dozvedieť od ľuďí, ktorí majú s daným problémom osobné skúsenosti. Chce sa "poradiť" s človekom a nie s googlom. Toto tu chýba. Preto si myslím, že niekedy živá Porada je pred smrťou.
7 1
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
palec hore pre Ľubomíra.....vystihol to presne!!...Porada je pred smrťou!....tiež som starý Poraďák /dala som vyše 1000 príspevkov/ a takto nejak to cítim aj ja .....
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ľubomír, základy pôvodnej Porady stáli na kredibilite nickov, či už v odborných alebo iných témach. Človek ich poznal, vedel, komu môže bezvýhradne dôverovať. V tomto Porada stratila svoju jedinečnosť. Stáva sa pomaly ale isto anonymnou, ako ostatné weby. Pochybujem, že by sa bývalé stálice vrátili späť.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľubomír
Napadlo ma zadať túto tému, keď vidím sto rokov staré témy a žiadne odpovede alebo rady. Žiadny záujem, Nič. O orientácii v porade ani nehovorím. Aj teraz píšem, ale neviem kde sa zobrazí tento príspevok.
Reakcie: "Nájdi sa na googli" , ma doslova štvú. Nejde o žiadnu lenivosť. Ide o to, že človek sa chce dozvedieť od ľuďí, ktorí majú s daným problémom osobné skúsenosti. Chce sa "poradiť" s človekom a nie s googlom. Toto tu chýba. Preto si myslím, že niekedy živá Porada je pred smrťou.
V tom ti trochu zaoponujem....
Je síce pravda, že niektorí chcú rady od iných. Lenže sa tu vyskytujú otázky, napr:
http://www.porada.sk/t270074-flase-o...co-s-nimi.html - kde je otázka
"Je niekde v BA zberne miesto na taketo haraburdy? " - veď takúto informáciu predsa vyhľadá cez Google a priamo na stránke firmy, ktorá sa týmto zaoberá... Toto nie je neznalosť, toto je LENIVOSŤ si niečo SAMOSTATNE vyhľadať. A takýchto tém sa tu vyskytuje čoraz viacej!
Takže Porada nie je mŕtva, len už to nie je Porada typu "poradiť", ale Porada typu "vyhľadajte miesto mňa, lebo mne sa nechce a vy - blbci - to urobíte za mňa".

Veď i v Etikete sa píše, že najskôr má vyhľadať, či niečo sa tu už o tom nenapísalo a až potom sa má pýtať. Ovšem - nik najskôr nehľadá, rovno sa pýta (a niekedy žiada!) - a dôvod? Etiketu nik z nových nečíta.
Sme tu niektorí, ktorí ich svojim spôsobom na toto upozorníme (samozrejme, že niektorí členovia s 1-5 príspevkami sa "urazia" a začnú otvorene nadávať a útočiť).

Takže pre zhrnutie:
Porada tu nie je na to, aby sme hľadali základné informácie namiesto druhého (čo si mohol aj sám nájsť), ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
4 2
jefff jefff

jefff je offline (nepripojený) jefff

...ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
na Poprade sa to tiež nedozvie
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jefff
...ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
na Poprade sa to tiež nedozvie
No ak sa niekto vyjadrí, že to nie je schopný na Google nájsť - v tom prípade mu poradíme - i odkazmi, ktoré nájdeme. Ale ak sa niekto začne rovno pýtať "Nájdite mi..." a pod. - tak v tom prípade sa dočká svojho....
4 1
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
jefff
...ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
na Poprade sa to tiež nedozvie
No ak sa niekto vyjadrí, že to nie je schopný na Google nájsť - v tom prípade mu poradíme - i odkazmi, ktoré nájdeme. Ale ak sa niekto začne rovno pýtať "Nájdite mi..." a pod. - tak v tom prípade sa dočká svojho....
Vieš koľko je tu zadaní novoregistrovaných,ktorí sa hneď odhlásia a týždeň tu nepozrú? A potom sa ani nepoďakujú? Volám to "domáce úlohy" pre poraďákov
Naposledy upravil Peggynka : 05.08.15 at 19:42
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Peggynka
misoft
jefff
...ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
na Poprade sa to tiež nedozvie
No ak sa niekto vyjadrí, že to nie je schopný na Google nájsť - v tom prípade mu poradíme - i odkazmi, ktoré nájdeme. Ale ak sa niekto začne rovno pýtať "Nájdite mi..." a pod. - tak v tom prípade sa dočká svojho....
Vieš,koľko je tu zadaní novoregistrovaných,ktorí sa hneď odhlásia a týždeň tu nepozrú? A potom sa ani nepoďakujú? Volám to "domáce úlohy" pre poraďákov
Peggynka, podľa toho, čo vidí na aktuálnej stránke. Má príklad. Asi toľko k nepoďakovaniu, ale to som si všimla aj ja.
Ku googlovaniu. Podnes myslievam na jedného chlapa možno sedem rokov?, že som na neho nezareagovala. Chceli začať vyrábať lavičky, tuším kované. Techniku zrejme ovládali, ale nevedel si poradiť s dizajnom. Ani sa viac neohlásili.
Mohol mu niekto podať z poraďákov pomocnú ruku? Určite. Možno fakt nemal koho osloviť a hlavne zaplatiť hneď na začiatku, forma spolupráce sa dá vždy zariadiť, nakoniec jeden až dva dobré návrhy urobiť aj zadarmo nikoho nezabije, nevedel chodiť po zahraničných stránkach pre inšpiráciu, nevedel si preložiť a pod. Zato mohol vyrábať slovenské lavičky a Slováci sa mohli vzájomne podporiť.
Ja som mala predstavu o Porade aj takúto, žeby mohla vzniknúť vzájomná pomoc aj v zmysle mentoringu pre začínajúcich podnikateľov. S Richardom aj prebehla krátka komunikácia, ale človeka, ktorého som vedela osloviť pre nový druh spolupráce s Poradou, to odmietol. Nebolo to o pomoci pri výrobe.
Pri hľadaní mentoriek pomáha pani Chadimová, ale muži zostali bez mentálnej podpory. Čo je dôležité na začiatku podnikania určite.
Medzitým vznikli nové stránky ako naučmese.cz, bežia aj na SK, ale sú to ich pobočky. Čo už.
Takže tí muži sa svojej myšlienky možno aj vzdali a skončili na ÚP. Lepšie pre nás všetkých. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by som dodala, že kto chce, nech poradí každému, ak vie, a kto nechce, nech aspoň nezakazuje a nevyháňa odtiaľto ľudí. Nemá každý IQ TQ. A Porade sa znižuje návštevnosť. Čo by mňa, nakoniec, vôbec nemuselo zaujímať. Mňa zaujíma iba to, aby sa každému obyvateľovi tejto krajiny žilo dobre a zdravo. Aj ďalším generáciám.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
Vieš koľko je tu zadaní novoregistrovaných,ktorí sa hneď odhlásia a týždeň tu nepozrú? A potom sa ani nepoďakujú? Volám to "domáce úlohy" pre poraďákov
Spomínal som, že najskôr sa má hľadať v známych zdrojoch. Ale sú veci, ktoré tie zdroje nijako neobsahujú, napr. ako inštalovať nejakú hru - v takom prípade Poraďaci poradia - i ja a dokonca obrazovo. Pretože je to dosť špecifické..
http://www.porada.sk/t270101-ako-nai...ml#post2754388
Ale opakujem - otázka typu "Najdite mi...." je u mňa automaticky odkázaná na moje "odpovede".
Ak však niekto tápe v zákonoch (lebo § sú pokrútené) a ani zdroj (oficiálna stránka) to vysvetlí len v znení zákona (bez vysvetlivok) - tak sú tu poraďáci, ktorí dokážu priam zázraky - nebudem rozpisovať, poznáte ich ako skvelých odborníkov.
2 1
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ak však nikto tápe v zákonoch (lebo § sú pokrútené) a ani zdroj (oficiálna stránka) to vysvetlí len v znení zákona (bez vysvetlivok) - tak sú tu poraďáci, ktorí dokážu priam zázraky - nebudem rozpisovať, poznáte ich ako skvelých odborníkov.


Toto je veľmi pekne napísané
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

misoft
Ľubomír
Napadlo ma zadať túto tému, keď vidím sto rokov staré témy a žiadne odpovede alebo rady. Žiadny záujem, Nič. O orientácii v porade ani nehovorím. Aj teraz píšem, ale neviem kde sa zobrazí tento príspevok.
Reakcie: "Nájdi sa na googli" , ma doslova štvú. Nejde o žiadnu lenivosť. Ide o to, že človek sa chce dozvedieť od ľuďí, ktorí majú s daným problémom osobné skúsenosti. Chce sa "poradiť" s človekom a nie s googlom. Toto tu chýba. Preto si myslím, že niekedy živá Porada je pred smrťou.
V tom ti trochu zaoponujem....
Je síce pravda, že niektorí chcú rady od iných. Lenže sa tu vyskytujú otázky, napr:
http://www.porada.sk/t270074-flase-o...co-s-nimi.html - kde je otázka
"Je niekde v BA zberne miesto na taketo haraburdy? " - veď takúto informáciu predsa vyhľadá cez Google a priamo na stránke firmy, ktorá sa týmto zaoberá... Toto nie je neznalosť, toto je LENIVOSŤ si niečo SAMOSTATNE vyhľadať. A takýchto tém sa tu vyskytuje čoraz viacej!
Takže Porada nie je mŕtva, len už to nie je Porada typu "poradiť", ale Porada typu "vyhľadajte miesto mňa, lebo mne sa nechce a vy - blbci - to urobíte za mňa".

Veď i v Etikete sa píše, že najskôr má vyhľadať, či niečo sa tu už o tom nenapísalo a až potom sa má pýtať. Ovšem - nik najskôr nehľadá, rovno sa pýta (a niekedy žiada!) - a dôvod? Etiketu nik z nových nečíta.
Sme tu niektorí, ktorí ich svojim spôsobom na toto upozorníme (samozrejme, že niektorí členovia s 1-5 príspevkami sa "urazia" a začnú otvorene nadávať a útočiť).

Takže pre zhrnutie:
Porada tu nie je na to, aby sme hľadali základné informácie namiesto druhého (čo si mohol aj sám nájsť), ale radili, ak niekto fakt nevie to nájsť na Google, stránkach inštitúcii a pod. a nevie ako z konopí....
Nikto nechce, aby si hľadal niečo za druhého. Keď nevieš odpoveď, alebo radu, tak mlč a nič nepíš. Nech sa ozve ten, čo má s daným problémom skúsenosti. Viem, že si tiež starý poraďák, a tiež viem,že som aj od teba zaregistroval arogantné a zosmiešňujúce príspevky. Takže to celkom neberiem.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať