Zavrieť

Porady

Zmluva medzi PO a SZČO

Prosím Vás poraďte mi, akú zmluvu uzatvoriť, prípadne prosím o jej vzor, keď právnická osoba chce zadať práce SZČO napr. zváračské práce, zámočnícke a obrábanie kovov s tým, že SZČO nemá s vykonávaním tejto činnosti u nás vo firme žiadne náklady. Doteraz túto činnosť vykonávali ako zamestnanci v TPP, teraz budú tú istú činnosť po vzájomnej dohode vykonávať ako SZČO. Čo všetko treba v zmluve dohodnúť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Urob zmluvu o dielo.
    Platnosť zmluvy od /napíš konkrétny dátum/ do / buď na dobu neurčitú, alebo napíš konkrétny dátum/.
    Vyplatenie odmeny / buď jednorázovo, alebo hodinová sadzba, príp. mesačná sadzba atď./

    ĽudmilaB je offline (nepripojený) ĽudmilaB

    ĽudmilaB
    Ďakujem veľmi pekne, a ešte jedna otázka: Zamestnávateľ - teda eseročka chce s týmito živnostníkmi /terajšími zamestnancami/ dohodnúť určité pravidlá - pravidelná dochádzka, výpovedná doba 1 mesiac, ohlásenie čerpanie voľna ... Môžem to zakotviť do zmluvy? Nie sú to pravidlá pre zamestnancov?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    môžeš dať do zmluvy na čom sa dohodnete. ked si prečitaš ZoD odo mna v dokumentoch tam sú takéto veci myslim zakotvené. aj sankcie s tym spojené.

    ĽudmilaB je offline (nepripojený) ĽudmilaB

    ĽudmilaB
    bv_alexandra, ďakujem za vzor zmluvy o dielo, je síce postavená pre stavebné práce, ale nejak to prepracujem na zámočnícke práce a dúfam, že to bude správne. Lebo jedna známa právnička mi tvrdila, že takéto opakované práce sú charakteru závislej činnosti a musí tam byť pracovný pomer. Som v tejto eseročke účtovníčka, urbím, čo odo mňa žiadajú.
    Zdravím.

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    ĽudmilaB
    bv_alexandra, ďakujem za vzor zmluvy o dielo, je síce postavená pre stavebné práce, ale nejak to prepracujem na zámočnícke práce a dúfam, že to bude správne. Lebo jedna známa právnička mi tvrdila, že takéto opakované práce sú charakteru závislej činnosti a musí tam byť pracovný pomer. Som v tejto eseročke účtovníčka, urbím, čo odo mňa žiadajú.
    Zdravím.
    Aj ked ide o opakovany charakter prace, mame zakotvenu zmluvnu slobodu, a teda je LEN na dohode stran, ci zalozia pracovny pomer alebo sa ich vztahy budu riadit podla zmluvy. Vsetko zavisi od dohody, zakonne limity nie su az tak striktne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no neviem, či nezachádzate príliš ďaleko, PO musí predmet svojej činnosti zabezpečovať hlavne vlastnými zamestnancami. Môže aj formou ZoD, ked na to má dôvod, ale nejaké pravidlá, ktoré sú akoby šite pre zamestnancov... to asi prekračuje hranice zákonných možností.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    KEJKA
    no neviem, či nezachádzate príliš ďaleko, PO musí predmet svojej činnosti zabezpečovať hlavne vlastnými zamestnancami. Môže aj formou ZoD, ked na to má dôvod, ale nejaké pravidlá, ktoré sú akoby šite pre zamestnancov... to asi prekračuje hranice zákonných možností.
    veď a načo sú potom tie živnosti, to sa mi trošku nezdá. Veď aj veľke firmy robia bežne rámcové napr. na 1 rok alebo ZoD . Osobne som mala na živnosť rámcovvú zmluvu na 1 rok na jednu a tu istu činnosť.
    Ja v tom osobne nevidim problem, ved napr. v stavebníctve sa to bežne robi.

    Zmluva medzi PO a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.