Zavrieť

Porady

Poskytujem služby v oblasti grafického dizajnu, tvorby webstránok, sprostredkovateľké služby, prevažne klientom vrámci EU. Som neplatca DPH registrovaný podľa 7a

.. zaujíma ma, ak ja poskytnem službu, vystavím FA bez DPH, mám ešte povinnosti podávať výkazy na Dú alebo je už len na odberateľovi odviesť daň v svojej krajine?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Musíš podať štvrťročný súhrnný výkaz a keďže tento sa dá podať len elektronicky, tak musíš uzatvoriť s prísl. DÚ aj dohodu o elektronickom doručovaní viac tu:

    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes


    Štvrťročný súhrnný výkaz

    Podáva ho zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo 7a/ zákona o DPH, ktorý dodal cezhraničné služby, pri ktorých miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby
    Platiteľ sa môže rozhodnúť, že podá štvrťročný SV, ak dodal tovar do IČŠ s oslobodením od dane podľa § 43 alebo § 45 zákona o DPH a službu s miestom dodania v IČŠ podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH, pri ktorej je povinnosť platiť daň príjemcovi služby, za podmienky že hodnota dodaného tovaru nepresiahla v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 50 000 € a súčasne v predchádzajúcich 4 kalendárnych štvrťrokoch nedosiahla hodnotu 50 000 € bez ohľadu na hodnotu dodanej služby; hodnota dodanej služby sa v danom prípade nesleduje.
    Kedy sa podáva súhrnný výkaz

    Súhrnný výkaz sa podáva do 25 dní po skončení obdobia, za ktoré sa podáva súhrnný výkaz. Hodnota dodanej služby sa uvádza v súhrnnom výkaze za obdobie, v ktorom vznikla daňová povinnosť.
    Naposledy upravil zanetth : 07.08.15 at 08:12
    roland92 Ďakujem niečo som si o tom našiel ale .. odberateľ musí samozdaniť a ja podať výkaz aj keď je odberateľ tiež neplatca DPH alebo len v prípade, aj je on platca a ja predám bez DPH?
    zanetth Ak je odberateľom fyzická resp. práv. osoba - podnikateľ, musí sa v danom štáte zaregistrovať podľa príslušného zákona v danom štáte ako príjemca služby z EU. Ty vystavíš FA bez DPH a musí v nej byť poznámka "Prenesenie daňovej povinnosti". Suma FA vstupuje do súhrnného výkazu, ktorý si povinný podať štvrťročne, odberateľ musí odviesť daň za prijatú službu - samozdaniť.
    Ak je odberateľom fyzická osoba - nepodnikateľ - nemáš povinnosť registrácie podľa § 7a a teda nepodávaš ani súhrnný výkaz.

    Poskytujem služby v oblasti grafického dizajnu, tvorby webstránok, sprostredkovateľké služby, prevažne klientom vrámci EU. Som neplatca DPH registrovaný podľa 7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.