Zavrieť

Porady

Kupila som fejk

Dobry den, pred 2,5 mesiacmi som cez internetovy bazar kupila nosic na deti znacky Ergo Baby teraz po dvoch mesiacoch som zistila ze je to len fejk. Predavajuca nie je ochotna priznat ze je to fejk aj ked na nom su take znamky. Podobne nosice predava po internete vsade mozne. Tento nosic sa da kupit nepravy cez aliexpress a podobne, mne ho predala za 50€, novy pravy stoji cca 100€. Ake su moznosti, co mozem robit? Vadi mi jednak ze na mne zarobila a aj to, ze takto bude zarabat na inych ludoch. Dakujem dopredu za odpovede.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 A mas od nej blocek aj vyjadrenie, ze ide o original?
Peggynka Nesmie predávať fejky,ani také napodobeniny,ktoré sú zameniteľné s ochrannou známkou.
ivka70 Nesmie, ale musel by existovat dokaz, ze to robi vedome.
ivetka.h nie ale v inzerate bola uvedena znacka
Peggynka Nedávno bolo v TV,tam finančáci zabavili dvom ženám zaplatenú zásielku (že fejky) a plakali,že prišli o peniaze.Na druhej strane,človek,ktorý nemá prehľad (ako ja ) ) ako má vedieť,že to je ochranná značka ? Mne to je štyri,ja nepozerám na visačku,textil hodnotím ako slepec - omakám
pavol54 aj v Rusku likvidujú fejk potraviny a aké sú reakcie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    ivetka.h
    Dobry den, pred 2,5 mesiacmi som cez internetovy bazar kupila nosic na deti znacky Ergo Baby teraz po dvoch mesiacoch som zistila ze je to len fejk. Predavajuca nie je ochotna priznat ze je to fejk aj ked na nom su take znamky. Podobne nosice predava po internete vsade mozne. Tento nosic sa da kupit nepravy cez aliexpress a podobne, mne ho predala za 50€, novy pravy stoji cca 100€. Ake su moznosti, co mozem robit? Vadi mi jednak ze na mne zarobila a aj to, ze takto bude zarabat na inych ludoch. Dakujem dopredu za odpovede.
    ako si zistila, ze je to fake?
    edit: taiko: trosku som postudoval. A nemusi sa jednat o fake. Moze to byt len vyrobok vurobeny pre iny trh. Tak ako Persil v De nie je Persil na SK a Danone jogurt v Cechach nie je taky ako v Nemecku.
    Aha tu https://thehumbledoula.wordpress.com...-baby-carrier/
    je to sice mozno neseriozne, ale robi sa to
    Naposledy upravil taiko : 08.08.15 at 14:35
    ivetka.h porovnala som si ho s originalom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft + kontaktovať bazos.sk s oznámením na dotyčnú, že pre prezentuje falzifikáty ako originály a tak sa stávajú spolupáchateľmi pri porušovaní práv duš. vlastníctva a poškodzovaní obchodnej značky (keďže to umožňujú inzerovať).
    Ak je to solídny web - tak ona skončí...
    ivetka.h dakujem pekne
    ivetka.h dakujem
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Peggynka
    Možno.....
    Ale sa čudujem, že niekto kupuje veci pre deti cez internet...ergo cez inzerátne portály.
    Allies je predsa niečo iné, tam jedinec počíta s tým, že sa jedná o fejk.
    Osobne kupujem tiež, hlavne určitý vercajk. Ale čo už, ak sa tieto produkty u nás nevyrábajú...z USA sa nedá poslať, respektíve poštovné je neúnosné.
    Nevraviac o to, že ak slovenský predajca nakúpi na Alliese, šmarí na to maržu, šaržu, rodné čísla celej rodiny (vrátane svokry) a myslí si, že jaký je podnikateľ. Lenže ja takým vravím trochu inak a expresívnejšie.
    Mimochodom, čo sa v dnešnej dobe nevyrába v Číne ? Dokonca aj môj značkový NTB (Dell) má Made In Cina...
    Peggynka Juraj,máš pravdu (aj ETA vyrába v Číne),len je rozdiel vyrábať a vyrábať napodobeninu
    buchač JA mám VŽDY PRAVDU ...

    Ale súhlasím...tam ide o niečo iné.
    Značkové firmy dodajú v podstate všetko a zvyšok je len o pracovnej sile.

    Šak aj KIA, VW, Samsung...a podobne vydierajú našincov...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ivetka.h
    Dobry den, pred 2,5 mesiacmi som cez internetovy bazar kupila nosic na deti znacky Ergo Baby teraz po dvoch mesiacoch som zistila ze je to len fejk. Predavajuca nie je ochotna priznat ze je to fejk aj ked na nom su take znamky. Podobne nosice predava po internete vsade mozne. Tento nosic sa da kupit nepravy cez aliexpress a podobne, mne ho predala za 50€, novy pravy stoji cca 100€. Ake su moznosti, co mozem robit? Vadi mi jednak ze na mne zarobila a aj to, ze takto bude zarabat na inych ludoch. Dakujem dopredu za odpovede.
    na mne nie..!..a možno ani na iných ....ludia si zvyknú robiť prieskum-sondu cien daného tovaru ktorý chcú kúpiť.....a potom nenakupujem na netových bazároch....

    .....pre čo si si nekúpila ty z aliho?....alebo origoš v obchode za 100e?!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetka.h chcela som original, nevadilo mi ak by bol pouzivany. Preto. Bol to moj prvy a posledny nakup cez bazar nie som na to odkazana
    buchač ivetka.h (Dnes 13:55) chcela som original, nevadilo mi ak by bol pouzivany. Preto. Bol to moj prvy a posledny nakup cez bazar nie som na to odkazana
    =============================

    To sa inak hovorí.

    " Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci !"

    Poznámka :

    Pre deti platí dvojnásobne !!!
    lujza.j ......ani ja nie som odkázaná ísť do sekáču...a chodím tam....a ani sa za to nehanbím.... ale netový bazár NIE....tak som to myslela....šaty od PRADA za 1e...bol dobrý úlovok...
    ivetka.h 100% suhlas
    kopretinka ty brďo,faakt?
    ivetka.h Hej je to pravda ved som sa poucila. Inak ako som tak patrala teraz, strasne vela ludi to predava a teda podla ceny nie original. Hrozne.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ako vieš že ten tvoj je fejk čo ak je fejk to čo si porovnávala, posúdenie treba nechať na znalca v obore
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetka.h Okrem ineho ma inu farbu niektorych casti ako by mal mat original, takze moj je urcite fejk. Hladala som to aj na internete.
    Ingrid Ondruskova Ja veru neriešim fejk-nefejk: handry a je ich doooosť nakupujem v sekáči a vôbec mi to nevadí: inak pred týždňom sme si na bazoši zohnali nááádherného kocúrika, len je trochu fejkový /nemá chvostík/ ale bol zadara a tie jeho mačacie oči....
    P.S.: ináč keď som mala malé deti, kúpila som podobný nosič na dieťa z obchodu vtedy za 600,-korún a po pár týždňoch som si povedala, že vyhodené peniaze!!! malú som v nej mala asi 2x....
    v nosilke mi pišťala, krútila sa, pravdepodobne sa cítila nekomfortne.....
    ivetka.h Moja je v nosici velmi spokojna aj v satke, u nas sa do tohto pre oplati investovat, aj mne to vyhovuje. A tiez by som to neriesila, akurat takyto kupim za 16$, to som si mohla kupit aj sama, keby som vedela :-/ vadi mi cely ten princip. A hlavne tu ide aj o bezpecnost dietata, pri obleceni je to skor jedno, ale tu sa zlomi pracka a dieta na zemi. A bezpecnost pouzitych farbiv a podobne je tiez diskutabilna. Ja nemam dokopy proti bazarovym nakupom nic, len toto je podvod, nie bezny nakup. Pre mna je to ako keby som si kupovala kocurika a dostala som psika.
    lujza.j ja som za mojho klokana v roku 1992 dala šílené love....a som si vtedy vyslúžila gánivé pohlady....ale moje decko tam bolo spokojné....vždy si aj pospala...
    Ingrid Ondruskova súhlas....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.